Karadeniz Pet

6 Gözlü Dolaplı Box Kafes Yapımına Başladık

Aslında pvc nin yada mdf box kafeslerin en büyük avantajı temizlik konusu, diğer konularda tel kafeslerin avantajları daha fazla olduğu söyleniyor, hem maliyet açısından hem kuşların görüş açılarının fazla olmasından , hem hava sirkülasyonunun daha kolay olmasından, parazit yaşatma şansının daha az olması gibi, mdf kafeslerde bir kere bit bulaştı mı yandık :) temizle temizleye bilirsen, ama tel kafes olsa en fazla kaldırırsın onu yerine yeni bir kafes takarsın, sonra attığın kafesi istediğin gibi temizleye bilirsin, ozonla mı yıkarsın, pürmüzle ateş mi tutarsın, mdf de böyle bir ihtimal yok, Allah mdf kafes kullananları bit sorunu yaşatmasın (başta ben dahil olmak üzere :))

bencede tek fark temizlik olayı pvc yi hortumla su tutup çok kolay temizleyebilirsiniz fakat bit parazit için şuna dikkat edilmesi gerekir ki pvc yapı olarak iki tabakanın arasında boşluk olan bir malzemedir.yani pvc yi deldiğinizde (yuvalık,öntel veya tünek takmak vs. için) ortadaki boşluk parazitlerin gizlenmesi için bulunmaz fırsat. temizlerken de bu bölümlere özen gösterilmesi gerekli

bencede tek fark temizlik olayı pvc yi hortumla su tutup çok kolay temizleyebilirsiniz fakat bit parazit için şuna dikkat edilmesi gerekir ki pvc yapı olarak iki tabakanın arasında boşluk olan bir malzemedir.yani pvc yi deldiğinizde (yuvalık,öntel veya tünek takmak vs. için) ortadaki boşluk parazitlerin gizlenmesi için bulunmaz fırsat. temizlerken de bu bölümlere özen gösterilmesi gerekli

O zaman üretimhane için en güzeli özel ölçülerde tel kafes yaptırmaktır.

O zaman üretimhane için en güzeli özel ölçülerde tel kafes yaptırmaktır.

eğer amacınız bit ve parazitlerden korunmaksa tel kafeste çözüm olmayabilir. unutulmaması gereken şudur ki parazitler canlı üzerinde oluşur.yani paraziti yapan kafes değil kuşun kendisidir. bundan dolayı kuşların bakımları ve hijyeni tam sağlanmazsa parazit ve bit oluşabilir. kafes malzemesi konusu parazit ve bit oluştuktan sonra tamizlenme aşamasında önemli pvc ve tel kafesleri suyun altında hortumla bile kolaylıkla yıkayabilirsiniz ama mdf sunta vs malzemeler bu şekilde yıkanmayacağı için heryerini silmek zorunda kalınır.

eğer amacınız bit ve parazitlerden korunmaksa tel kafeste çözüm olmayabilir. unutulmaması gereken şudur ki parazitler canlı üzerinde oluşur.yani paraziti yapan kafes değil kuşun kendisidir. bundan dolayı kuşların bakımları ve hijyeni tam sağlanmazsa parazit ve bit oluşabilir. kafes malzemesi konusu parazit ve bit oluştuktan sonra tamizlenme aşamasında önemli pvc ve tel kafesleri suyun altında hortumla bile kolaylıkla yıkayabilirsiniz ama mdf sunta vs malzemeler bu şekilde yıkanmayacağı için heryerini silmek zorunda kalınır.

bende seneye kafesleri değiştirip Show kuşa geçme sebebiyle tel kafes ile pvc kafes arasında kaldım üretimhanemde hangisini kullanacağımı karar veremedim

bende seneye kafesleri değiştirip Show kuşa geçme sebebiyle tel kafes ile pvc kafes arasında kaldım üretimhanemde hangisini kullanacağımı karar veremedim

dediğim gibi bence sorun kuşların temizliğine dikkat etmek buna dikkat ettikten sonrası maliyet ve görsellik ile ilgili ben kendime suntalamdan yaptırdım daha doğrusu tanıdık marangoz bir abime malzemeleri kendim alarak gittim ve beraber montajını yaptık böylece işçilik vermedim çok uyguna geldi bana

dediğim gibi bence sorun kuşların temizliğine dikkat etmek buna dikkat ettikten sonrası maliyet ve görsellik ile ilgili ben kendime suntalamdan yaptırdım daha doğrusu tanıdık marangoz bir abime malzemeleri kendim alarak gittim ve beraber montajını yaptık böylece işçilik vermedim çok uyguna geldi bana

kafes ölçüleriniz nedir acaba...

güzel olmuş.

Elinize sağlık bence çok güzel gidiyor. Ayrıca mazlamalare kaça nerden aldığınızı tam açılamalı yazarsanız sevinirim. Buna menefe ölçü ve fiyatları da dahil.

Guzel konu ama ben sahsen pvc üretimine karşıyım en iyisi tel kafes pvc de kuslarin gorus açısı çok kısıtlı ama tel kafeste 4 yönlü görüş açısı var.
Üretim den ziyade birazda kuşlarımızın Sağlıkları nı düşünelim.
Sevgilerle
Hayırlı üretimler.

Merhaba arkadasim kafes cok guzel olmus
maliyeti kaca cikdi toplamda.

Son hali resimdeki gibidir. Henüz bitiremedim ışıklı ledlerimizi de ve eksik tellerimide taktınsan sonra son resimleri atarım.

20150106_125938.jpg

20150106_130004.jpg

Elinize emeğinize sağlık çok ama çok güzel oluyor gönlünüzce yavrular alırsınız inşaallah

bitmiş halinin resimlerini sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden hayırlı üretimler olsun

yandaki salmada iyiymiş,,,
emeğinize değer inşallah...

emeğinize sağlık harika bir çalışma olmuş

Son hali Fazla çiftim olmadığı için diğer tarafın tellerini takmadım.

20150109_203406.jpg