Karadeniz Pet

6 günlük yavru ölüyor napabilirim?

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
İlk yavru 4 günlükken ölmüştü. 2. yavru sağlıklı şimdi de 6 günlük 3. yavru ölüyor. Çok hareketsiz hızlı kalp atışları var. Öylece yatıyor. Rengi diğerlerine göre biraz daha mor. Kursağı da dolu. babaları yok ayrı kaplarda kanarya yemi ve normal yem veriyorum. Kurtarabilir miyim? Yardım lütfen. :(

[YOUTUBE]PPhZ0bf5BK8[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:17 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

Bi fikri olan yok mu? Yavruyu kurtarabilir miyiz?

Son düzenleme:
Telefondan ancak bu kadar yapabildim. Su an izleniyordu olması gerek.

hocam bu yavruda ölecek gibi ama inşallah kurtarırsınız.üretimi durdurun bu kuluçkadan sonra özelden yazıyorum yapmanız gerekeni geçmiş olsun

vıdeo iyice izledim ve bence sıyah benek 0:21 sn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

@Levent ACAR yorum alalım

vıdeo iyice izledim ve bence sıyah benek 0:21 sn

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

@Levent ACAR yorum alalım

Ne yapabilirim sizce. Vardır belki de ben isteyim kuş evde. Tabi halen yaşıyorsa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:49 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

hocam bu yavruda ölecek gibi ama inşallah kurtarırsınız.üretimi durdurun bu kuluçkadan sonra özelden yazıyorum yapmanız gerekeni geçmiş olsun

Zaten ilk kuluçka ve tekrarını istemiyorum açıkçası ben bile Yoruldum. Kuşun baba da yok. 5. Yumurtada öldü.

Ne yapabilirim sizce. Vardır belki de ben isteyim kuş evde. Tabi halen yaşıyorsa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:49 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

Zaten ilk kuluçka ve tekrarını istemiyorum açıkçası ben bile Yoruldum. Kuşun baba da yok. 5. Yumurtada öldü.
ölen yavruların derılerı kurudu ve kararma morarma oldu değilmi

Mor evet ölen yavru da mor idi.

@Berkay ERDİNC buradan yazın herkez bilgilensin derim ben
sebebi trichomoniasis adlı bakteri siyah nokta bır kanarya hastalıgıdır.kıvrık gagalırda rastlanmaz.üreticiler bu ölümlere cagre bulamadıgından sıyah noktayı muhabbet kuşu hastalıgı olarak kabul ederler.
pıyasada trichomonıasıs ılletıne ve 200e yakın mantar türüne karşı ilaçlar bulunuyor.tabıkı burdanda yazıp herkesı elimden geldıgınce bılgılendırırm.fakat arkadaşa bu hastalık dısındada tavsıyelerım oldugundan ve daha hızlı ırtıbat kurabılmek acısındn farklı ulaşmak istedim.
bilgi paylasılınca güzel. :)

Aynı şekilde yavru ölümleri ile karşılaştım bende, bendeki yavrularda bu şekildeydi, karın kısmında morarma veya deride kuruma oluyordu ve yavrular tüylenmeden ölüyordu. Taylan kullanarak sorunu çözdüm...

Aynı şekilde yavru ölümleri ile karşılaştım bende, bendeki yavrularda bu şekildeydi, karın kısmında morarma veya deride kuruma oluyordu ve yavrular tüylenmeden ölüyordu. Taylan kullanarak sorunu çözdüm...

evet tylanda mucizedir fakat bır okadarda pahalı.paraya kıyıp herkesin kullanması gerektiğini dusunuyrm :)

Bu soledikleriniz ilacmi yoksa destekleyicimi yawrular ciktiktan sorami kullaniyorsunuz tskler cvplar icin

Bu soledikleriniz ilacmi yoksa destekleyicimi yawrular ciktiktan sorami kullaniyorsunuz tskler cvplar icin

tylandan bahsettıysenız evet ialçtır.mikroplazma enfeksiyonlari, yavru olumleri, hava kesesi iltihaplanmalari icin, kroniklesmis solunum yolu enfeksiyonlari icin kumeste bulunmasi gerekir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

sanırım tylanın üretimi durdu tavilin dıye bulabılırsınız pıyasada

Geri