petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

6 yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve corloene tarafından 13 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. corloene

corloene Member

Beğenileri:
    2
    An itibari ile 6 yumurta oldu . boş yada dolu nasıl anlarim ?

Ekli Dosyalar:

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Bir hafta sonra ışıkla kontrol edin Damarlanma var ise doludur.

3. Nevzat Samet BAYKAL

Nevzat Samet BAYKAL Active Member
    Yönetici

Beğenileri:
    77
    Yumurtaları ışığa tutarak, ben cep telefonumun ışığını kullanıyorum, dolu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Damarlanma varsa yumurtalar dolu demektir. Ben yumurtalarımı numaralandırıyorum. Eğer siz de böyle birşey yaptıysanız son 2 yumurta hariç dolu mu boş mu anlarsınız. Son iki yumurta dedim çünkü yumurtada damarlanma 3-4 gün içinde maksimum 5 günde belli oluyor. 5. yumurtanın dolu olup olmadığı 1-2 güne belli olur. Son yumurtanın dolu olup olmadığı da 3-4 güne belli olur. Ama yumurtalara numara vermediyseniz. Hangisinin kaçıncı yumurta olduğunu anlamanız zor. O yüzden 3-5 gün bekleyip toptan kontrol edersiniz ya da şimdi bakarsınız ve boş yumurtalara 3-5 gün daha zaman tanıyıp kontrol edip boşsa atabilirsiniz. Boş yumurtayı atıp atmamak size kalmış ama ben atıyorum çünkü geriye kalan yumurtalara daha iyi bakabiliyor sayı azaldığı ve boş yumurtaya efor sarf etmediği için.

4. corloene

corloene Member

Beğenileri:
    2
    cevaplarınız icin teşekkürler.haftaya bakayım ozaman damarlanma var mı diye.

Sayfayı Paylaş