Karadeniz Pet

6 yumurtalı albino muhabbet aldım yardımcı olursanız sevinirim

Hopexy

Yeni Üye
Kuşları aldım eve getirdim yumurtada oldukları için kafesleriyle getirdim fakat kendi kafeslerini temizlerken bitlerle karşılaştım neyse dezenfekte falan derken kendi kafesime koydum tabi doğal olarak yumurtalara yatmadılar sormak istediğim soru ise bu kuşlar tekrar ne zaman yumurta ve çiftleşme olayına başlar evde 2 takım muhabbetim var
0d7e7a23395731a03697736ac09dc5d4.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yumurtalı takımların yumurtaları ile birlikte satılmasına karşıyım.Başarı oranı çok düşük.

Daha önce eş olup yumurta yapan kuşlar yeni yerlerine alışınca yumurtlamaya devam ederler. Bu süre kuştan kuşa değişebilir. Bazen 3-4 hafta bazen daha fazla sürebilir. Siz yem,su ihtiyaçları haricinde rahatsız etmeyin.Bereketli üretimler.

Yumurtali takimlarda muhtemel sorundur.
birde kafes sistemi değişmiş, tel kafesten box a alınmış.
Net bir süre soylenemez. Belki 1 hafta içinde alışır yerine,
belki sitrese girer kuş daha uzun zaman alir. Başka kuşların
olmasi avantaj, yerine daha çabuk alışır .
Keyifle besleyin.

Çok teşekkürler hepinize

kulıçkadaki kuşlar yer değişikliği sebebi ile stres yapabilir hele ki kafesinden başka kafese kondugu anda çok nadirdir geri yatması 1 2 ayı alabilir tekrar kuluçka hazırlıgı yapmaları..
ayrıca diger kafeste bir pire oldugunu gördüğünüzde keşke yavrular çıkana kadar idare edebilseydiniz temizlik vs gibi işlemleri kendi kafesinde yapsaydınız daha mantıklı olurdu bence

Hayirli olsun ciftiniz alisinca tekrardan kuluckaya yatarlar insaallah

Alperen hocam nasıl sabredeyim hanım evden kovardı biti görseydi daha önce yaşadım showjumbolarımı ve ne kadar malzeme varsa evden yolladı tekrar kuş alana kadar neler çektim :)

Evet yumurtalı kuş satilmamalida alinmamalida yazık olmuş yumurtalara
Tekrar kendilerini hazır hissettiklerinde yumurtlarlar tabi önce kafesi ve yuvayı hatta ortamı benimsemeleri lazim

Geri