Karadeniz Pet

7 - 8 aylık bu kuş erkek mi yoksa dişi mi ?

CNK TC

Emektar Üye
Cinsiyeti belli olmustur yazmanıza gerek yok herkes yanılmış bir tek levent acar hocam ve atılım dogru sölemiş .

Kusun cinsiyeti erkek .

Son düzenleme:

Ben dişi diye aldım 1.5 ay önce bende dişi sanıyordum fakat ayak atmasından sonra dişi olduğuna tereddütüm var.

Üstteki 3 resim yeni bugün çekilen resimleri alttaki iki resim ise 1.5 ay önceki geldiğindeki resimler.

Son düzenleme:
Ben dişi diye aldım 1.5 ay önce bende dişi sanıyordum fakat ayak atmasından sonra dişi olduğuna tereddütüm var.

Üstteki 3 resim yeni bugün çekilen resimleri alttaki iki resim ise 1.5 ay önceki geldiğindeki resimler.
Son resimlere bakarsanız burun deliklerinin etrafı kahverengileşmiş gibi duruyor.

Ben dişi diyorum ama bu sarı gagalı kuşlar hep tuzak soru.. :D

Valla abi bende dişi diyordum fakat 2 ay geçti benim erkek zaten rahat durmaz hiç çiftleştiklerini görmedim ne zaman çiftleşmek istese dişi erkeğe kur yapıyor arada ayak atıyor.

Erkek ayak attığında ise bu dişi dediğim kuş dövüyor üstüne çıkartmıyor.

Ötüşleri dişi gibi kısa ötüşlü kafa felanda salladığını görmedim çokta hareketli bir kuşta değil . Bakalım hayırlısı inşallah bizi yanıltmaz cere komple açık mavi bir tek burun deliklerinde beyaz halka. En alttaki resimde daha net görünüyor.Koyu mavi de değil anlamadım gitti. Bu davranışlaroı beni tedirgin etti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:18 -->-> Daha önceki mesaj 18:16 --

Son resimlere bakarsanız burun deliklerinin etrafı kahverengileşmiş gibi duruyor.

yok kahverengi olsa ben cözerim buraya resim koymam :D kahverengi yok resimde beyaz orası ayrıca o en alttaki resim 1.5 ay önceki resim . Ama şuanda öyle açık mavi sadece kücük beyaz halkalar .

Son düzenleme:
Yok arkadaşım kahverengilik olsa ben zaten yanılmam.

Çekinik erkek olma ihtimali var, ya da bildigimiz dişi..

Benim kuşumunda ceresi aynı böyleydi sonradan iyice beyaz oldu dişi bu kuş

Çekinik erkek olma ihtimali var, ya da bildigimiz dişi..

valla dediğin gibi yuvalık taktım hiç yuvalığa merak olsun diye bile girmedi. Sürekli erkeğe ayak atar oldu erkek yakınlaştığında hep dişi de ayak atıyor . Erkeğe izin vermiyor dıdıklıyor .

2 ay daha tut bakalım, değişik bir durum olursa değiştirirsin..

oyum dişiden yana. hele 8 aylıksa şimdiye çok daha mavi olurdu erkek olsa.

Dişide ayak atar erkekte.Bir ayak atmadan kafan karıştıysa daha çok yolun var.Kuş bariz dişi.Yuva olayı ise her kuş erken üreyecek diye bir şey yok.Belki geç ürere belki hiç üremez.Her hayvan damızlık olsa kuş 10 lira olurdu.

Erkek olsa bunca ay en azindan hafif bir mavilik olurdu bunda hic yok dişi. Bence kendini erkek sanip ayak atiyor :D :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

Yaw kus disi ayak atmasi normal zaten disi ciftlesmek istediginde ayak atar erkege kus 8 ayliktan kucuk iris cikmamis ic gudusel olarak ypar o hareketleri

Dişide ayak atar erkekte.Bir ayak atmadan kafan karıştıysa daha çok yolun var.Kuş bariz dişi.Yuva olayı ise her kuş erken üreyecek diye bir şey yok.Belki geç ürere belki hiç üremez.Her hayvan damızlık olsa kuş 10 lira olurdu.

paşam dişinin ayak attığını bizde biliyoruz anlatamıyorum galiba sana benim gözlemlerime göre erkek gibi davranıyor gagadan her kuş belli olmayabiliyor ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:36 -->-> Daha önceki mesaj 09:35 --

Yaw kus disi ayak atmasi normal zaten disi ciftlesmek istediginde ayak atar erkege kus 8 ayliktan kucuk iris cikmamis ic gudusel olarak ypar o hareketleri

iris çıkmamış mı gözünden cekmedim gözünde koyu iris var 8 aylık o kadarını bende biliyorum,

Resmi büyüterek gözüne dikkatlice bak bana hak verirsin ;)

oQR3bb.jpg

Son düzenleme:
Geri