petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

7 Aylık Dişinin Yanına 1 Aylık Erkek Alabilir miyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hayro0 tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,

7 Aylık dişim var onla aldığım bir erkek vardı aynı yaştaydılar o 1 hafta önce öldü.

Şimdi yanına erkek almak istiyorum fakat, konuşması için 1 aylık almak istiyorum.

Dişim sabah öğle ötse ötse toplam 15-20 kere öter akşam saat 10 dan sonra mesela 10 dan 12 ye kadar ötse ötse 50-60 kere öter.

Yani fazla ötmüyor öyle cik cik cik diye ve de konuşmuyor.

Ve de çok sakindir ama galba kıskanması var.

Demek istediğim 7 aylık dişimin yanına 1 aylık erkek alabilir miyim? Alırsam sıkıntı çıkar mı? Yani dişim onu hırpalar mı? Ona annelik gösterir mi? ve aldığım erkek kuş konuşabilir mi?

#1 Hayro0, 22 Mart 2015
    Son düzenleme: 22 Mart 2015
  2. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Eşi olan kuşların eğitilmesi çok çok zordur. Büyük ilgi göstermeniz gerekir. Ayrıca dişiniz hemen hemen damızlık olmuş. Erkeği dövme ihtimali yüksek. Riskli bir durum, damızlık kuşuna 3-4 aylık (damızlık altı) eş alanlar ve sorun yaşamayanlar duydum ama. Bence 5-6 aylık bir erkek alın.

3. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Dediğim gibi dişi kuşum sakin ve fazla ötmüyor. Konuşmayıda öğretemedim bundan sonrada öğrenemiyeceğini söylüyorlar.

Onun için 1 aylık erkek kuş almak istiyorum belki annelik gösterir dişim ona olamaz mı?

4. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Dişiler genelde sakin olurlar ve pek ötmezler. Konuşmayı da zor öğrenirler. Bahsettiğiniz bence düşük bir olasılık. Dişiyi değerini bilecek birine verip bir aylık erkek alıp eğitip 9-10 aylıkken de bir eş alabilirsiniz. Ama bu dişi illa duracak derseniz bence mantıklı olan 5-6 aylık bir erkek almanız.

5. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Dişiyi vermek ıstemıyorum çok alıştım. 5-6 aylık erkek asla almam alırsam çiftleştirmek için alırım ama şuanda fazla düşünmüyorum.

Konuşturmak için 1 aylık almam lazım dişimlen aynı kafeste kalıcak.

Konuşmaz mı diyorsunuz veya bana ilgi göstermez mi veya çok mu kavga ederler?

Sen ve diğer arkadaşlar olumlu sözler derse şimdi gidip alıcam 1 aylık erkek.

6. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    merhaba kardeşim.

öncelikle arkadaşların dediği gibi arada çok fark var dişi nekadar sakin olursa olsun yanına erkek geldimmi baskın olur ayrıca konuşturmak istiyorsanız zaten dişinin yanında yapamazsınız o işi ilgisini dişiye verir ve sizle çok ilgili olmaz dolayısıyla kuş çiftken konuşturmanız pek mümkün değil gibi

7. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Ama aralarında çok fark var bi 6 ay fark olucak pek beraber takılmazlar bence?

8. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    olurmu öyle şey tabiki yanyana olucak ya dişi dövücek onu yada takılcaklar boş boş ama o varken seninle neden ilgilensin

örnek vermek gerekirse yabancı bi ülkede bi türklemi daha yakın olursun nijeryalıylamı :)

9. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    5-6 aylık erkek ne damızlık ne de yavrudur, dolayısıyla çiftleşme hemen olmaz. Böylece dişinin genç olmasından dolayı yaşayacağı dezavantajlardan (yumurta tıkanması vs.) kurtulursunuz diye 5-6 aylık yazdım. 1 aylık almanız durumunda konuşması için çok fazla ilgi göstermelisiniz, tabii bu kuştan kuşa da değişir. Bence kavga ihtimali de yüksek. O halde yine dediğim gibi 5-6 aylık bir erkek alıp yavrularını eğitebilirsiniz. Seçim sizin.

#9 Rüstem EROĞLU, 22 Mart 2015
    Son düzenleme: 22 Mart 2015
  10. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Yani 2 kişiyken konuşmazmı dıyorsun boşuna almamı dıyorsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:47 --

5-6 aylık erkek alsam ne kadar sürer çiftleşmeleri yumurta yapmaları

11. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    kusların uyuum sürecine bağlı bir durum bu 2-3 haftada uyum saglayıp çiftleşen var bi yandada 3-5 ay çiftlesmeyen var siz ilk aldığınızda ayrı kafeslerde birbirini görecek şekilde 2 hafta kadar ayrı tut sonrasında dişiyi erkegin oldugu kafese at

12. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Bilmiyorum ya bi de çiftleşmezseler boşuna zaman kaybı

13. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    bu işler sabır ve ilgi isteyen işler deneme yanılma illaki olacaktır

14. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşum çiftleşmeye uygun mu ki?

15. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    8 aylık dişimin altında 2 yavrusu var şuanda 10 güne atlarlar yuvadan :)

16. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Benimki 7 aylık.

Dişi kuşumu alıp gidip salmaların içine bıraksam ordan kendine eş seçse iyi olur mu

Çiftleşme süresi daha erken olmuş olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

Diğer üyelerdende cevap beklıyorum

17. Baran Açıkgöz

Baran Açıkgöz New Member

Beğenileri:
    0
    Salma mantıklı ama yine zaman alır zaten bu işler sabır işî nîye acelecî davranıyorsunuz anlamadım ? :) :)

18. Hayro0

Hayro0 Member

Beğenileri:
    0
    Konuşan bir kuşumun olması için aceleci davranıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

2 Cevap verin ya pff

19. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Arkadasim eger konusan bi kus olmasini istiyorsan daha 1 aylikken baslicaksin egitimine ve disi kus % 80 daha az konusur erkege gore illada konusan kus alicam diyorsan yavru satimi yapan bi ureticiyle takasa girersin olur biter

20. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuşunuz bir 10 aylık olana kadar çiftleştirmeyin bence. Genç dişilerde yumurta tıkanması gibi üreme sistemleri rahatsızlıkları olma olasılığı daha fazla. Tabii kesin olacak diye birşey de yok. Ayrıca arkadaşların dediği gibi bu işte en önemlisi sabır. Bugün alsanız yarın yumurtlasa bile yavruları elinize almanız iki ayı bulur. Sabırsızlık hata yapmanıza da sebep olur. O zaman bir damızlık bir de yavru erkek alın. Yavruyu ayrı olarak eğitin.

Sayfayı Paylaş