Karadeniz Pet

7 Yaşındaki Kuşum

• Konbuyu başlatan Hakan Sevinç
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Sevinç

Guest
Öncelikle merhaba yeni katıldım aranıza =)

Sorum şu 7 yaşında erkek muhabbet kuşum var bu zaman kadar sadece yanına bir erkek aldık oda 5-6 ay kaldı sonra mantar olup öldü yani nerdeyse 6 yıldır hep benimleydi 2 gün önce eş almak için pet shopa götürdük işte kafese falan koyduk eş tutması için bekledik biraz tutmadı çok pasif kaldı onların arasında bizde bi tane dişi alıp geldik 2 gündür hiç yanına yaklaştırmıyor dişiyi dişi hep yanına gitmek istiyor o geldikce gagalıyor güzelim kuşu hep bi bağrış çağrış var aralarında napiyim arkadaşlar daha bekliyim mi ? Yoksa başka bi dişi mi getriyim

Merhabalar hoşgeldiniz :)

Öncelikle maşAllah hayırlı ömürler dilerim. Yalnız mantar olduğunu nasıl anlayamadınız ölen kuşta onu anlayamadım. 6 yıldır sizin kuşunuz maşAllah hiç mantar rahatsızlığı geçirmedi sanırım. Bundan sonra aklınızda bulunsun ustam eczaneden Terramycin merhemi alın deri merhemi. Mantar olan yere sabah akşam sürün kremi mantara iyice yedirin :)
Yeni gelen kuş daha geleli 2 gün olmuş Aralarında çok bir kavga yoksa bırakın 3 hafta kadar kalsın bakalım. Ayrıca eğer kuşunuz size alışkınsa başka kuşa ilgi göstermeyebilir.

Evet hiç bi hastalığa kapılmadı kuşum =) nazar değmesin evet bize çok alışkın yani bunca sene tek biz vardık herşeyi biziz :D birazcıkdaha bekleyelim o zaman

Orası öyle :) Evet biraz daha bekleyin.. Yine değişen bir şey olmazsa bence eş almayın :)

öncelikle hoşgeldiniz...maşaallah 7 yıldır sizinle olan bir kuşa siz eş almışsınız,kuş şaşırıp kalmıştır bu da kim diye...sizden başka canlı görmemiş ki hayvan...ısınamamıştır gelen kuşlara...bir de 7 yaşında kuş sübyanlara bakmıyordur belki :D

Hoşgeldiniz. Bence önce yeni kuşu ayrı bir kafese koyup bekleyiniz sonra aynı kafese koyunuz. Birde rica etsem kuşunuzun fotoğraflarını ekleyebilir misiniz 7 yaşındaki kuşu merak ettim.

Sağolun nazar değmesin gerçekten tırnağının kanguren olması dışında başka bir hastalık geçirmedi =) Başka kafes diyosunuzda kafesim yok başka alıcak paramda yok maalesef eş bile zor aldım sıkışığım bu aralar malum öğrenci parası :D
Resmi bu akşama kadar atmış olurum güzel bi poz yakılıyım :)

Arkdaşlar kusura bakmayın fotoğraf koyamıyorum şimdilik çok güzel pozlarım vardı bellek doldu diye silmişler hepsi gitti

Maşallah tebrik ederim sizi valla ..kolay değildir çok iyi bakmışsınız demek ki 7 yaşına geldiğine göre özenle beslenmiş..Bence bu saatten sonra eş almanıza gerek yok , o alışmıştır zaten yanlızlığa ..

Ya arakdaşlar dişiyi şuan dişiyi kaşıyor 2 gün öncede kaşıdı bi ara gördüm ama sonra kavga ediyolar niye böyle oluyo ?

maşallah.Allah sağlıklı uzun ömür versin.(7 sene)

Versin cidden =) çevremdekilerinki ya kaçıyo yada hastalanıyo benimkine hiç böyle bişey olmadı

ufak tefek kavgalarsa sorun olmaz..zamanla alışırlar birbirlerine ama çiftleşselerde yavru alabileceğinizi sanmam..

arkadaşlar konuyu yeni okudum 7 yaşa niye bu kadar şaşırdınızki benim bir kuşum 13 yaşında :D

Maşallah 13 sene dile kolay :) demek ki çok iyi bakmışsınız ki bu yaşına kadar yaşamış ..Allah uzun ömürler versin :)

=) Sağolun arkadaş 13 yaşına kadar bakmış gerçekten tebrik ederim iyi bakıldımı hiç birşey olmuyor gerçekten fakat bazen beklenmeyen şeyler olabiliyor.
Neyse arkadaşlar kuşum eşine alıştı bol bol öpüşüyolar kaşıyo onu falan kaşırken bi ayağını üstüne koymaya çalışıyo ama dişi kuş izin vermiyo bizimki delirmiş haraketler falan yapyıo kafasını öne arkaya sallıyo dolanıyo yine yanına gelip kaşımaya çalışıyor fakat hiç yavruluğa girmediler şu ana kadar.Sizce erkek kuşum çiftleşmek mi istiyor?