Karadeniz Pet

7. yumurta geldi ne yapmalıyım ?

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Arkadaşlar 7. yumurta geldi buna bir dur demelimiyim? elimde sahte yumurtalar var, kontrol ettiğim ilk 4 yumurta doluydu. Eğer 7-10 arası yumurtadan yavur çıkarsa bakamayacak diye endişeleniyorum sonuçta can.

bDrzN8.jpg

Benim bir keresinde 10 tane yumurtlamıştı.Bence müdahele etmemek lazım zaten yumurtaların bazıları boş çıkabiliyor
ama doluluk oranı fazla ise ben de ne yapmak gerekir bilmiyorum.

Son düzenleme:
Eğer elinde yumurtada başka çift varsa onların altına koy derim Selahattin Abinin bi videosundan öğrenmiştim bu taktiği :)

Birşey yapmana gerek yok.. Yumurtlasın yumurtlayacağı kadar. Hepsine yatabilir. Ancak hepsi doluysa yumurtaların son gelenleri sonlandırmakta fayda var. Başka çiftin varsa kuluçkada onun altına da kaydırabilirsin. Bu işi gece yaparsın.

Gerçektende bazen hepsi dolu cıkabiliyor. Benim bir seferinde 11 tane yumurtlamıştı. Tabii büyük bir kısmı kayıpla sonuçlandı. Ancak ya başka çiftlerin altına dolu yumurta kaydırabilirsiniz. Yada elinizden geldiğince yavrular cıkınca sıkı mama ve vitamin vs takviyesi yaparak en az kayıpla kurtarırsınız. Hayırlı olsun. Umarım hepsi yaşar.

başka çiftin varsa altına koy yoksada hiç elleme 1 tane garanti boş çıkıyor benim çiftin altında 8 tane var geçende 7 yumurladı 6 çıktı. yavrular ilk tüyünü aldı mı yuvadan al tabana bırak onları baba beslesin ben böyle yapıyorum çıkan yavruların hepsi yetişti sıkıntı yaşamadım

başka çiftin varsa altına koy yoksada hiç elleme 1 tane garanti boş çıkıyor benim çiftin altında 8 tane var geçende 7 yumurladı 6 çıktı. yavrular ilk tüyünü aldı mı yuvadan al tabana bırak onları baba beslesin ben böyle yapıyorum çıkan yavruların hepsi yetişti sıkıntı yaşamadım

İlk tüy derken hocam anlamadım.

ilk tüysüz cıkar kazık dedigimiz tüyvar beyaz tüyleri onlar cıktımı tabana at

Geri