petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

7 yumurtalı çift

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve Ali Bayrak tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Bayrak

Arkadaşlar, yaklaşık 2,5 ay önce 4 yavrusu olan çiftimin şu an 7 yumurtası var. 3'ü yumurtadan çıkmış durumda. Dişi kuş çok fazla yuvadan çıkmadığı için, bende rahatsız etmemek için yumurtalara bakmadım dolu mu diye ama tahmin ediyorum hepsi dolu.
    Sorun şu ki; bir çift 7 yavruya bakabilir mi, bakamazsa ne yapmalıyım, bakma ihtimali varsa ne ile beslemeliyim çiftimi. Yakın zamanda 4 yavru daha büyüttüğü için anneyi de kaybetmek istemiyorum.
    Bir alttaki kafesteki kuşun da 5 yumurtası var onun için oraya da atamıyorum.
    Cevaplarınızı bekliyorum...

2. armand0

armand0 Guest

İlk önce maşallah diyorum kuşların seri üretime geçmiş kardeşim hayırlı olsun :) tavsiyem yem ve vitamin takviyesi yap anneyi fazla rahatsız etme ve bana kalırsa yavrulardan sonra yuvalığı çıkar bir süre dinlensin kuş dile kolay 7 yumurta

Sayfayı Paylaş