Karadeniz Pet

70 günlük kuşum meyve sebze yemiyor ?

• Konbuyu başlatan Tolga SARI
  • Başlangıç tarihi
T

Tolga SARI

Guest
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce aldığım aşağı yukarı 65–70 günlük kuşuma meyve ve yeşillik veriyorum yemiyor. Yem kabına küçük parçacıklar halinde koyuyorum onlarıda yemiyor.Elimden yemeye alışamadı henüz.Her ne kadar ellermden korksada biraz tatlı dilden sonra kendisinn göğsünü sevip onu öpmeme izin veriyor. hafta bir yeşillik meyve yumurta sarısıgibi şyler verdiğim halde yemiyor bu böyle devam edermi sizce ? yemesi için ne yapabilirim? birde sürekli kuş hep mams kabının üzerndeki tünekde duruyor sebebi nedir ?

hocam bence biraz sakin olun :) çünkü her kuş yem harici mamalara ilgi göstermez bazıları üstüne atlar bazıları yüzüne bakmaz ayrıca kuş daha yeni gelmiş ortama alışmasını bekleyin daha sonraları yine denersiniz ayrıca bazıları da bikaç denemeden sonra yemeye başlar kısaca önce size ve ortama alışsın sonra deneyin

yok semizotu denemedim henüz.Taze meyve sebze aldıkça deniyorum hangisini sever diye.
Daha eve geleli bir hafta oldu doğru diyonuz biraz daha zamana ihtiyacımız var.Birde buz dolabına girip çıkmış vermem sakıncalı olurmu ?(soğukluğu gittikten sonra)

öncelikle kuşun güvenini kazanmalısınız hemen elden yemeye başlamaz.vereceğiniz meyveyi,sebzeyi önce siz yeyin ardından kalan parçayı kuşa uzatın ben öyle alıştırdım.muz dışında birçok meyve sebzeyi seviyor semiz otuna bayılıyor.yalnız dikkat etmeniz gereken bazı meyve sebzeler var.avakado kesinlikle verilmez maydonoz yaprağı verilmez sapını verebilirsiniz bunları da araştırmanızı tavsiye ederim

birde ufaklık sürekli yemliğin tüneğinde duruyor sürekli. Normal tüneğinde hiç durmuyor gibi birşey. Son olarakta tüylerini genelde kabarık tutuyor bunun sebebi nedir ? hasta olduğu zamnki gibi sürekli kabarık durmaktan bahsetmiyorum yalnız.Acaba stres falanmı yapıyor ?

birde ufaklık sürekli yemliğin tüneğinde duruyor sürekli. Normal tüneğinde hiç durmuyor gibi birşey. Son olarakta tüylerini genelde kabarık tutuyor bunun sebebi nedir ? hasta olduğu zamnki gibi sürekli kabarık durmaktan bahsetmiyorum yalnız.Acaba stres falanmı yapıyor ?

Kus size alismadigi icin ve arkadaslarindan ayrildigi icin stress yapmis olabilir

Kuşunuz yeni geldiği için normaldir daha yeni ortama alışıyor merak etmeyin ileride keyfle yiyecektir siz ilgilenin gerisi gelicektir.

Geri