Karadeniz Pet

8/8 yeni yavrular, masallah....

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Dun yumurtadan cikan yavru ile 8 de 8 yaptik, disi daha once 5 yavruya bakmisti, simdi 8 taneye bakiyor. Masallah hepsinin kursaklari dolu. Folluklari gunde iki kez degisiyor, hergun mama veriliyor. Insallah hepsinin yuvadan atladigini ve yeme dustugunu gorurum.
Herkese nasip olsun insallah.

LA3OEb.jpg

MpJa0a.jpg

Maşallah korhan bey sağlıkla büyüsünler

meraba benim 2 kuşum vardı ikiside 2 aylıktı biri birkaçgün önce öldü sevgili değillerdi ama arkadaşlardı dün babam yeni bir kuş getirdi yaşayan kuşuma arkadaş olsun diye kardeşlermiş bazen kavga ediyorlar bazen iyiler kuşlarından herhangibi biri olmez demi lütfen yardım edin

şimdiden teşekkürler

Maşallah , hepsine bakabiliyorlar mi? Başka bir çifte kaydirmayi düşünmüyor musunuz?

meraba benim 2 kuşum vardı ikiside 2 aylıktı biri birkaçgün önce öldü sevgili değillerdi ama arkadaşlardı dün babam yeni bir kuş getirdi yaşayan kuşuma arkadaş olsun diye kardeşlermiş bazen kavga ediyorlar bazen iyiler kuşlarından herhangibi biri olmez demi lütfen yardım edin

şimdiden teşekkürler

Sanirim konuyu yanlis yere actiniz. Birbirlerini yaralayacak kadar bir kavga yoksa problem degil, birbirlerine alismalari zaman alir. Ama baktiniz siddetli kavga ediyorlar, o zaman ayirin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:36 --

Hocam bu Talas normal Talas sanırım
Hamster talasi kullaniyorum, nufus fazla oldugu icin, daha sik degistirmem gerekiyor. :)

Maşallah Korhan bey emeklerinizin karşılığını görürsünüz inşallah

Maşallah , hepsine bakabiliyorlar mi? Başka bir çifte kaydirmayi düşünmüyor musunuz?
Simdilik bir sorun yok, hergun mama veriliyor. Su tuketimi cok artti,hergun sulari degistiriliyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

Maşallah Korhan bey emeklerinizin karşılığını görürsünüz inşallah
Sagolun Necdet Bey, darisi basiniza.

Yavrular buyuyor, en buyugu 21 gunluk oldu. Folluklari artik gunde 3 kere degisiyor. Folluga dal dari koymaya basladim, en buyuk yavrular tirtiklamaya basladi.
Rk1y8R.jpg

Maşallah nazar değmesin çok güzeller.Hep merak ediyorum ustam yavrular arasında yaş ve irilik farkı var yeni çıkanlara zarar vermezler değil mi

Yavrular buyuyor, en buyugu 21 gunluk oldu. Folluklari artik gunde 3 kere degisiyor. Folluga dal dari koymaya basladim, en buyuk yavrular tirtiklamaya basladi.
Rk1y8R.jpg

Maşallah benim yavrularda 20-25 günlük arası.Yuvalıktan çıkarınca böyle sakin kalmıyorlar çok korkuyorlar sağa sola kaçışmalar falan :)

Maşallah nazar değmesin çok güzeller.Hep merak ediyorum ustam yavrular arasında yaş ve irilik farkı var yeni çıkanlara zarar vermezler değil mi
Simdiye kadar bir sorun cikmadi, yavru ciktikca follukta ki talas oranini arttirdim, su an folluk tabaninda bir parmak talinliginda talas var, herhangi bir ezilme sorunu olmadi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:14 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

Maşallah benim yavrularda 20-25 günlük arası.Yuvalıktan çıkarınca böyle sakin kalmıyorlar çok korkuyorlar sağa sola kaçışmalar falan :)
Gunde uc kere folluk degistirince alistilar, bir de 15 gunluk olduktan sonra birkac dakika elimde oksuyorum alismalari icin.

Maşallah allah nazardan saklasın