Karadeniz Pet

8 ayda ürememe

bulut21

Yeni Üye
rgvNz7.jpg
resimlerini attığım dişi ve erkek muhabbet kuşlarım gayet iyi anlaşıyor,yeme içmelerinde problem yok ancak sekiz aydır tık yok :) ben de kararsız kaldım kuşların yerine yeni bir çift mi alsam diye tavsiyeleriniz nedir.? bu kuşlar yazı dışarıda balkonda geçirdiler.kış olunca mecbur oturduğumuz odaya koydum diğer odalar çok sessiz olduğu için sanırım buda onları rahatsız etti tabi sekiz ay normal bir süre midir ?

Bulundukları yer konum itibarıyla alçak bir yer ise ve sürekli,örneğin hava sıcak balkona çıkar,soğuk içeri al gibi yer değişimleri oluyorsa üremeyi geciktirir.Kuşlar kızışmış vaziyette 8 ay uzun bir süre.Şimdi tam üreme mevsimindeyiz 1 ay kadar daha sabret olmadı 2 hafta ayır sonra birleştir.

Bulundukları yer konum itibarıyla alçak bir yer ise ve sürekli,örneğin hava sıcak balkona çıkar,soğuk içeri al gibi yer değişimleri oluyorsa üremeyi geciktirir.Kuşlar kızışmış vaziyette 8 ay uzun bir süre.Şimdi tam üreme mevsimindeyiz 1 ay kadar daha sabret olmadı 2 hafta ayır sonra birleştir.

yazın 24 saat sürekli balkondalardı kuzey cephe olduğu için çok güneş almıyordu orada duramayan kuşlar içeri aldığımdan bu yana biraz sessizleştiler.birde dört ay falan önce plastik küçük yuvalıklarını hagen yuvalık ve hagen kafes alınca değiştirdim yuvaya hiç ilgileri yok kabuk tarçın falan koydum bir ara yuvalık girişine merak salmışlardı ama şuanda hala tık yok :)

Geri