Karadeniz Pet

8 de 4 ü çıktı:))

maşallah
başka çiftiniz varsa yumurtalardan birkaçını onun altına kaydırabilirsiniz

başka çiftim var fakat yumurtaları yok..yuvalığa bile daha alışmadılar
mecburen bu şekilde olacak
bakalım kısmet

Maşallah hayırlı üretimler..
Folluğu temiz ve talaş olan follukta değiştirirseniz iyi olur yavrulara dışkı yapışmasın

Maşallah bereketli üretimler

Maşallah, bereketli olsun.
Yavrular genelde ilk tüy değişiminde aynı boyuta gelirler. Sona kalan dona kalmaz.
Anaçların bakımıyla alakalı olabiliyor Levent Abi. Örnekleri yaşandı daha önce bende. İnşallah olmaz ama bu kadar yavruya aynı anaçlar baktığında ölüm ve daha ufak olmaları olabiliyor.

gökhan bey dünden itibaren yarım saatte bir kontrol ediyorum ve kursağı boş olanları kendim beslemeye çalışacağım bugun.. hergün 2 defa mamalarını yeniden yapıp veriyorum... yavrulara şırınga ile nasıl bir mama verebilirim en faydalısından?

gökhan bey dünden itibaren yarım saatte bir kontrol ediyorum ve kursağı boş olanları kendim beslemeye çalışacağım bugun.. hergün 2 defa mamalarını yeniden yapıp veriyorum... yavrulara şırınga ile nasıl bir mama verebilirim en faydalısından?
Ben Versele-Laga elle besleme yeni doğmuş yavru maması veriyorum. MyBestPetShop'ta satılıyor. Aparatınız var mı? Daha önce yeni yavru beslediniz mi? Biraz zor çünkü. İnşallah sağlıkla büyürler.

Ben Versele-Laga elle besleme yeni doğmuş yavru maması veriyorum. MyBestPetShop'ta satılıyor. Aparatınız var mı? Daha önce yeni yavru beslediniz mi? Biraz zor çünkü. İnşallah sağlıkla büyürler.

evet ufak boyda bir aparatım var ve bir kez beslemiştim. tavsiyeniz için teşekkürler

Bu biraz yavrunun iştahı ile de ilgili. Kimisi aşırı düşkün oluyor. Daha çok besleniyor.
Kısmet artık. Ancak 8 yavruya anne baba birlikte rahat bakması lazım. Yemler her gün, mümkünde günde 2 kez üflenebilir. Su her gün tazelenmeli, gün aşırı değişik reçetelerde mama yapılmalı.

anne baba 4 yavruya rahat bakıyo... bende hergün 2 kez mama takviyesi yapıyorum... ama diğer 4 yumurtada çıkarsa eğer ne olacak bilemiyorum :)

anne baba 4 yavruya rahat bakıyo... bende hergün 2 kez mama takviyesi yapıyorum... ama diğer 4 yumurtada çıkarsa eğer ne olacak bilemiyorum :)

Sıkıntı olmaz inşallah,

maaşallah benim kuşlarım 7 yumurta yaptı ilk yavru 6 kasım da yumurtadan çıktı 7 ci yavru 15 kasım da yumurtadan çıktı.

anne baba bir telaş yavruları doyurmaya çalışıyor.kafes ve bakım düzenim :

***akıllı yemlikte versela laga yem
***kurutulmuş yaş meyve maması "patte" (kafeste sürekli duruyor)
***nijer,kenevir,sağlık tohumu karışımı (kafeste sürekli duruyor)
***havuç+bebe bisküvisi+yumurta sarısı karışımı mama (hergün hazırlayıp veriyorum)
***bal (kafeste sürekli duruyor)
***supravit (suluğa 1 çay kaşığı gün aşırı)
***elma sirkesi (haftada bir suluğa 5 damla)

Geri