Karadeniz Pet

8 li box kafesim

Önder AYYILDIZ

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evde parça parça çok yer kaplamaları ve ortalıgı kirletmelerinden sıkılıp iyi kötü idare edecek box kafes yapmaya karar verdim. Şimdilik hint bülbülü için kullanmayı düşünüyorum. 1 çiftte muhabbetkusum var ama duruma göre onlarıda koyabilirim kemirmezlerse :D
Henüz bitmedi akıllı yemlik için kesilecek yerler önlere kapı açılması ve tava kaldı.
Hint bülbülleri kemirmeyecegi için çıtaları vernikledim. Bölmeler ve etrafı için dolap arkalarıklarını kullandım. Telde bildiğimiz bahçe teli toplam maliyeti 50-60 tl arası

alsana kafes işte hayırlı olsun...........

Güzel gözüküyor ama bence verniklemeseniz daha iyidi zararı belki olur hint bulbulune bende merak saldim

Hayırlı olsun. Birkaç konu var düşündün mü bilmiyorum.
Temizlik nasıl olacak ? Kapısı nerede kafeslerin?

Tava hazirlicakmis arkadaş sanırım işte onu yazmış ama benim dusunmem vernik konusu ve o tel ilerde küflenme yaparmi bide hint bülbülü beslicek sanırım yana yuva deliği açmış yuvalik oluyordu günlerde bunu merak etdim

[MENTION=14711]Poyraz KURT[/MENTION] şuanki kafeslerimin hepsi ya boyalı ya vernikli uzun zamandır böyle sorun yaşamadım umarım yaşamamda. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] sağol abi tel oldugu için yan keski ile istediğim gibi kesip biçebiliyorum.
Kapılar böyle olacak
Temizlik içinde paslanmaz sac dan tava yaptırıp kullanıcam tavaları yaptırınca tellerden kesip yerleştiricem üzerindeyken kesmek daha rahat oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:19 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

[/COLOR [MENTION=14711]Poyraz KURT[/MENTION] yok hocam teller paslanmaz galvaniz tel oldugu için sorun olmaz. Vernik konusundada arkadaki masanın üstünde duran çöp şişten yapılma kahverengi kafeste aynı şekilde verniklenmiş. Kuşlar kemirgen olmadıkları için sorun olmuyor. Deliklere akıllı yemlik takıyorum yuvaları içeriye koyucam yine kendi yaptıgım yuvalıklardan dışarıdan astıgımda girmiyorlar sebebini çözemedim:D

Vallah maşallah önder bey sevindim bise olmadığına benim korkum kimyasal madde olduğu içindi bol uretimler olur inş ozelden telefonunuza alabilirmiyim hintler hakkında bir iki merak etdigim varda mümkünse

Akıllı yemlik yeri güzelmiş :)

@Levent ACAR bu fotoda belli olmuyor bende başka fotodan kestip sende sorun yok daha gençsin abi :) Dişi arada kızısıyor felan ama bizim erkekte icraat yok parçalı oldugundan kızısıp kızışmadıgınıda çözemiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 13:22 --

@Poyraz KURT ön telleri mümkün oldugunca doldurmayayım önü acık olsun diye ugrasıyorum ondan yana yaptım. Yok sorun olmaz tabi vernik kokusu çekilene kadar balkonda beklettim :)

Son düzenleme:
Elinize ve emeğinize sağlık.
Güle güle kullanın.
Bol ve bereketli üretimler.

emeğinize sağlık hocam

Bi tava işi kaldı onuda gazete değiştirerek idare ediyorum fırsatını bulunca halldedicem

Geri