petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

8 li box kafesim

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Önder AYYILDIZ tarafından 8 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    Evde parça parça çok yer kaplamaları ve ortalıgı kirletmelerinden sıkılıp iyi kötü idare edecek box kafes yapmaya karar verdim. Şimdilik hint bülbülü için kullanmayı düşünüyorum. 1 çiftte muhabbetkusum var ama duruma göre onlarıda koyabilirim kemirmezlerse :D
    Henüz bitmedi akıllı yemlik için kesilecek yerler önlere kapı açılması ve tava kaldı.
    Hint bülbülleri kemirmeyecegi için çıtaları vernikledim. Bölmeler ve etrafı için dolap arkalarıklarını kullandım. Telde bildiğimiz bahçe teli toplam maliyeti 50-60 tl arası

2. shaggy

shaggy New Member

Beğenileri:
    1
    alsana kafes işte hayırlı olsun...........

3. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    Güzel gözüküyor ama bence verniklemeseniz daha iyidi zararı belki olur hint bulbulune bende merak saldim

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Hayırlı olsun. Birkaç konu var düşündün mü bilmiyorum.
    Temizlik nasıl olacak ? Kapısı nerede kafeslerin?

5. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    Tava hazirlicakmis arkadaş sanırım işte onu yazmış ama benim dusunmem vernik konusu ve o tel ilerde küflenme yaparmi bide hint bülbülü beslicek sanırım yana yuva deliği açmış yuvalik oluyordu günlerde bunu merak etdim

6. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    [MENTION=14711]Poyraz KURT[/MENTION] şuanki kafeslerimin hepsi ya boyalı ya vernikli uzun zamandır böyle sorun yaşamadım umarım yaşamamda. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] sağol abi tel oldugu için yan keski ile istediğim gibi kesip biçebiliyorum.
    Kapılar böyle olacak [​IMG]
    Temizlik içinde paslanmaz sac dan tava yaptırıp kullanıcam tavaları yaptırınca tellerden kesip yerleştiricem üzerindeyken kesmek daha rahat oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:19 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

[/COLOR [MENTION=14711]Poyraz KURT[/MENTION] yok hocam teller paslanmaz galvaniz tel oldugu için sorun olmaz. Vernik konusundada arkadaki masanın üstünde duran çöp şişten yapılma kahverengi kafeste aynı şekilde verniklenmiş. Kuşlar kemirgen olmadıkları için sorun olmuyor. Deliklere akıllı yemlik takıyorum yuvaları içeriye koyucam yine kendi yaptıgım yuvalıklardan dışarıdan astıgımda girmiyorlar sebebini çözemedim:D

7. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    Vallah maşallah önder bey sevindim bise olmadığına benim korkum kimyasal madde olduğu içindi bol uretimler olur inş ozelden telefonunuza alabilirmiyim hintler hakkında bir iki merak etdigim varda mümkünse

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Ben kesik yeri göremeyince sordum işte. :) Kapı da varmış.. Gözler gitmiş bizim. [MENTION=15628]Önder AYYILDIZ[/MENTION] bizim muhabbet çiftler napıyor?

9. Poyraz KURT

Poyraz KURT New Member

Beğenileri:
    0
    Akıllı yemlik yeri güzelmiş :)

10. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    @Levent ACAR bu fotoda belli olmuyor bende başka fotodan kestip sende sorun yok daha gençsin abi :) Dişi arada kızısıyor felan ama bizim erkekte icraat yok parçalı oldugundan kızısıp kızışmadıgınıda çözemiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 13:22 --

@Poyraz KURT ön telleri mümkün oldugunca doldurmayayım önü acık olsun diye ugrasıyorum ondan yana yaptım. Yok sorun olmaz tabi vernik kokusu çekilene kadar balkonda beklettim :)

#10 Önder AYYILDIZ, 8 Ekim 2015
    Son düzenleme: 8 Ekim 2015
  11. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    Elinize ve emeğinize sağlık.
    Güle güle kullanın.
    Bol ve bereketli üretimler.

12. Ahmet Aka

Ahmet Aka Member

Beğenileri:
    0
    emeğinize sağlık hocam

13. Önder AYYILDIZ

Beğenileri:
    5
    Bi tava işi kaldı onuda gazete değiştirerek idare ediyorum fırsatını bulunca halldedicem

14. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok güzel olmuş güle güle kullanın.

15. mstftrk

mstftrk New Member

Beğenileri:
    0
    elinize sağlık.

Sayfayı Paylaş