Karadeniz Pet

80'lik Nine Evini Hayvan Yuvası Yaptı

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
fft2mm2058885.jpg

Muş'ta yaşayan 7 çocuk, 10 torun sahibi 80 yaşındaki Feride Aslan, evinde maymun, kedi, keklik, balık, papağan, muhabbet kuşu ve tavuk besliyor. Her gün onlara bakan 80'lik nine yavru kurt bile beslemiş.

Kültür Mahallesi’nde aynı evde oğlu, gelini ve torunları ile birlikte yaşayan Feride Aslan, 25 yıldır yakınlarda bulunan eski evlerinin bahçesinde birçok hayvan besliyor. 35 yıl önce eşini kaybeden Aslan, zamanının büyük kısmını hayvanları ile geçiriyor. Evinde ve bahçesinde kedi, muhabbet kuşu, papağan, keklik, maymun, balık ve tavuk besleyen Feride Aslan’a torunu 14 yaşındaki Enes de yardımcı oluyor. Hayvanları çok sevdiğini söyleyen Aslan, her kuşa bir isim verdiğini söyledi.

KURT BESLEDİ, KOMŞUNUN TAVUĞUNU YEDİ

Beslediği muhabbet kuşlarını ve papağanları konuşturduğunu anlatan Feride Aslan, "Evde onlarla zaman geçirmek beni mutlu ediyor. Maymunum Fısfıs, çok yaramaz. Ona her gün süt, ekmek, elma, portakal yediriyorum. Torunum ise dışarıda gezdiriyor. Hayvanlarıma gücüm yettiğince bakmak, onlarla mutlu olmak istiyorum. Yavru bir kurt getirtip onu besledim. Büyüdü, komşunun bir tavuğunu yediği için onu dağa bıraktım. Gelinlerim bu işten rahatsız, bana en büyük desteği torunlarım veriyor" dedi. Ferdi Aslan’ın torunu Enes Aslan ise babaannesinin ayakları ağrıdığında hayvanların yemini ve suyunu kendisinin verdiğini, bakımlarına yardımcı olduğunu söyledi.

fft7_mf2058894.Jpeg
fft7_mf2058902.Jpeg

fft7_mf2058896.Jpeg
fft7_mf2058900.Jpeg
fft7_mf2058898.Jpeg

allah alla ben yarım saat ötemizde babanneme kanarya getireym mi dedıgmde bana ; o ne gı dedenın b.u 'nu çekiyom 80inimdn snra bide onu b.u'numu çekicem demişti ;( bende haklı yaşlı bakamaz demiştm haberi görünce üzülmüm :( :D

Ooo böyle hayvan seven babaannem olucak ,alırım arkama babamda birşey diyemez.Kuşuda besleriz maymunda gezdiririz :D Gerçi zaten köyde köpeğim ve atım var ama kuşgilleri sevmiyor babaannem :)

Geri