Karadeniz Pet

A101'de mamada kullanılabilecek katkı malzemeleri

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
Selamlar arkadaşlar.
24 Mart 2016 Perşembe günü A101 marketlerde mama yaparken kullanabileceğimiz katkı maddeleri satışa sunulacak.

Her br parçanın fiyatı 4,95TL olup ürünler çekilmiş, toz halindedir.

Çörekotu, Yulaf kepeği, Üzüm çekirdeği, Keten tohumu, Keçiboynuzu

09400109135434484816.jpg

En faydalı 2tanesini önerebilir misin usta

Bence 5 ide faydalı
1 çörek otu
2 keçiboynuzu
3 keten tohumu
4 üzüm çekirdeği
5 yulaf kepegi
benim sıralamam

Tesekkurler paylasim icin? Hangilerini alalim sence?

bir çift kuş için mamaya hepsinden ne kadar katmak gerek acaba

gecen sene bende almıştım özellikle keten toğumu üzün çekirdeği ve çörek otu. keciboynuyu 1 2 ay sonra çok agır bir kokuya bürünüyo ama baya faydasını gördüm kuşlarda.

Paylaşım için teşekkür ederiz ağabey

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] hocam; yavrulu olan kusun mamasina ne onerirsiniz ve ne kadar eklemeliyim? E vitamini ise damizliklara kullaniyorum ama, tik yok. Onlara hangisi ve ne kadar kullanayim?

Bu malzemelerden bahsediyorsan, yavrulu olup olmaması önemli değil. Mama miktarına göre bir oranda kullanabilirsin. Eş tutmayan kuşları ben genelde ayırıp birkaç ay bekletip tekrar eşleştiriyorum.

Bugün aldım Levent Bey hepsinden çay kaşığının ucuyla mamaya katınca çok olmaz değil mi?

Bu malzemelerden bahsediyorsan, yavrulu olup olmaması önemli değil. Mama miktarına göre bir oranda kullanabilirsin. Eş tutmayan kuşları ben genelde ayırıp birkaç ay bekletip tekrar eşleştiriyorum.
Evet bu malzemeler. Bugun aldim hepsinden ne gibi faydalar verir? Bir de mamaya breedmax ta ekliyorum agir olur mu? Ortalama 100-150 gr mama yapiyorum.

Yumurta
Havuc
Brokoli
Deli nature mama
Breedmax

Mamayi bu sekilde yapiyorum

Geri