Karadeniz Pet

Abiler Bu kuşun Kimse cinsiyetini Yaşını bilemedi bi yardım Lütfen !!!

• Konbuyu başlatan awirex
  • Başlangıç tarihi
foto eklerseniz

Fotoğraflar net değil ama bence bu kuş dişi.

Ya siz öyle diyorsunuzda bu kuşa neler neler demediler :) kafayı yedim iyice

Banada dişi gibi geldi fakat daha net fotolar lazım.. 35-40 günlük civarı bir yavru..

gagasında hayla siyahlık var ayrıca ceresinin üstündeki çizgiler hayla sık sık bence yavru ve dişi ama foto çok net değil

Eğer dişi ise bu kuşu bir erkek ile değiştirmeyi gerçekten çok isterim ama bu heralde daha belli olmaz galiba ceresinin başlangıç yerinden itibaren artık mavilik oluşmaya başlamış durumda şuan yani bildiğiniz mavi renk oluşmaya başlamış ama galiba dişi veya erkek demek şuan için yanlış sanırım sizcede öylemi ?

peki 35-40 günlükken anlayabilirmisin bunun dişi veya erkek olduğunu ?

Yavru erkek kuşların cere renkleri genelde mor-pembe karışımı oluyor. Ergenliğe ulaştıklarında bu cere rengi mavileşiyor. Dişilerin genelde bu şekil buz mavisi oluyor daha sonra kızışma döneminde kahverengiye dönüyor.

Yanlış anlama ama ben olsam bu kadar güzel kuşu değiştirmezdim hem çok güzel hemde daha cok kücük ele falan çok rahat alısır yani ama sizin seçiminiz ben bir daha düşünün derim

Bu resimden net konuşulmaz cereden net resim gerekli güzel bir klasik mavi yavru ama.

bende öok anlayamadım dişimi erkekmi fakat kuş güzel.bence acele etme biraz daha büyüsün ozaman netleşir.sende ona göre erkek veya dişi alırsın

Geri