Karadeniz Pet

Abiler hemen edince olabilir misiniz

Mgkhnyavas

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşum kursak mantarı olmuştu daha sonra aldığım pet shopa götürdüm kuruluk olmuş rüzgar yemiş dedi 10 gün ilaç vericem her gün gelip Benden alacaksın dedi 3 gündür gidip alıyorum bi miktar enjektör içinde veriyor bende veriyorum

2 gündür ilk gün foruma yazdığım hale göre ilaçtan sonra düzeldi sıcak odada tutuyorum yemini ilaçlı suyumu veriyorum
Az önce bulundukları odadan ayrı kafeste bulunan eş olan erkek muhabbet kuşumun ilk defa böyle attığı çığlıkları duyup odaya girdim ayrı kafeste olan dişi kuşum kafesin tabanında bacaklarını nerdeyse sonuna kadar ayırmış göğsünün üzerinde bilinci YÖK denecek kadar Az bir şekilde gözleri açık duruyordu elime aldım hemen ne oldu bu kuşa diye sanki felç geçirmiş gibi ayakta duramıyor haldeydi elimden yanımda bulunan kafese doğru uçtu ama tellere tutunamıyor nerdeyse tüneğe koydum duramadı ayakları tutmuyor nerdeyse bende kafesin tabanına indirdim yemliği de koydum şu an kafes tabanında sağa sola kendince hareket etmekte ama normalde komando gibi tellere tırmanan bu kuş şu an tırmanamıyor ve dengesini kaybederek kafes tabanına yine düşüyor birden bire böyle oldu ayakları da sanki kırık gibi davranıyordu şimdi yine düzeldi kafes tabanında
Bugün ilacı verdiğim 3. Gün ne ilaç verdiğini sordum söylememek ve ilacı vermemek için Farklı bahaneler uydurdu ama para talep etmeden 10 gün boyunca ilaç veriyor kötü niyetli olmadığını düşünüyorum bi canlı sonuçta kendi dükkanı var.
Neden böyle olmuş olabilir ne yapmam lazım yardım edin

Ekli dosyalar

• 234FE259-E9A7-4060-A6A0-090EC54BC06C.jpeg
    234FE259-E9A7-4060-A6A0-090EC54BC06C.jpeg
    982.7 KB · Görüntüleme: 41
Sağ bacağı kırık gibi

Ekli dosyalar

• D0B951DD-A526-43EF-8B81-7B88B30DDBAC.jpeg
    D0B951DD-A526-43EF-8B81-7B88B30DDBAC.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 38
Tüneğe koyuyorum sağ bacağının olduğu tarafa dönemiyor acaba bacağı mı kırıldı

Ekli dosyalar

• 342F08B4-A6E5-4320-9EC2-41F1CE071AF4.jpeg
    342F08B4-A6E5-4320-9EC2-41F1CE071AF4.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 41
Ne serefsiz kuscular varya benim kusumu aldigim yerde de sifir hayvan sevgisi var sirf ticaret.Kusa cok uzuldum bilenler mutlaka yorum yapicaktr cok bilgili kisiler var merak etme

Umarım düzelir hayvan ayaklarını sağlıklı kullanamıyor denge problemi var gibi tünekten tüneğe sağlıklı geçemiyor sanki ayaklarına inme inmiş gibi

Saatte gec belki donemezler zor hareket ediyorsa etmesin zorlama elinle besle :(kapat uyusun simdi uykusu vardr onuun

Kuşçu hangi ilacı verdi bilmiyorum. Mantar hastalıklarında benzer belirtiler olabiliyor. Eczaneden şurup formunda herhangi bir mantar ilacı alın. Veterinerden de tetra mezatin , probiyotik ve sizde yoksa multivitamin alın. Özellikle B kompleks vitaminlerini içersin. Mantar ilacını 12 saatte birer damla damlatın ağzına. Tetra mezatini de çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak verin. Suyuna vitamin ve probiyotikten de mercimek tanesi kadar katın. 5 gün. Şuan yapacağınız şey ise ağzına 2 damla sirke damlatmak olsun.

Şu an kuş kafesin içinde çığlık çığlığa kanatlarını açmış ayaklarının üzerine basamıyor sağa sola devriliyor acıyla kıvranıyor
İnternet bu belirtileri yazdığımda felç olabilir bilgisini aldım.

Hayvan spastik hastalar gibi ayakta bile duramıyor ayakları dolanmış şekilde gözleri kapalı açtığında da düzgün bakmıyor
ağzına şimdi sirke damlattım

Bakteriyel bir hastalık da olabilir mantardan da olabilir. Önerdiğim tedavi her ikisi için de etkilidir. İnşallah geç kalmamışızdır. 2 gün yaşarsa riski atlatmış olur.
Ama eğer Sinirsel bir hastalıksa felç gibi. O zaman şansa bağlı. Düzelebilir de düzelmeyebilir de.

.

Ekli dosyalar

• ECE6012A-77DE-4D01-94B5-E7FB8D1CB7BA.jpeg
    ECE6012A-77DE-4D01-94B5-E7FB8D1CB7BA.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 36
Hayvan bi düzeliyor bir daha çığlık çığlığa kasılıp insana inme iner gibi şekilden şekile giriyor nefes nefese kalıyor şu an yapabileceğim başka birşey var mı

Dışkısı nasıldı ? Rengi ve kıvamı ? Resim paylaşma şansınız var mı ?

Tüneğini tabana yakın asın ki nöbetlerde düşüp yaralanmasın. Kafes dışına da çıkarmayın. Dışkısına bakılacak olursa mantardan değil de bakteriyel bir hastalıktan gibi. Evde antibiyotik hap veya şurup var mı ?

Muhabbet kuşu İçin herhangi bir şurup veya antibiyotik maalesef yok

ABi kafes dibinde bu şekilde zaten tüneme şansı yok şu saatten sonra iyice kötü oldu

Ekli dosyalar

• AB1D60BD-0FD2-47F4-A70E-5AEF8DFD1537.jpeg
    AB1D60BD-0FD2-47F4-A70E-5AEF8DFD1537.jpeg
    598.8 KB · Görüntüleme: 34
Geri