Karadeniz Pet

Abiler hemen edince olabilir misiniz

Beşeriyi derken ne demek istedin abi anlayamadım

İlaç şu renkte içerik marka nedir hiçbir bilgim yok adam devlet sırrı gibi söylemedi laf karıştırıp durdu bende ilk defa bakıyorum Bilgi Sahibi değilim 2 gündür kullanıyorum bugün 3. Gün ilk defa böyle birşeyle karşılaştım her gün 1 cc kadar gidip ilacı enjektörle alıp suyuna katıyorum
İşin kötü yanı 5 dk da bir çığlık atmaya başladı sabah nasıl olacak bakalım

Ekli dosyalar

• 5E35D9FB-AF4A-4959-BDBA-31CA04D54441.jpeg
    5E35D9FB-AF4A-4959-BDBA-31CA04D54441.jpeg
    839.1 KB · Görüntüleme: 26
Şu an çok iyi hareketli hiçbirşeyi yok gibi ama gece 12 den sabah 4 e kadar kıvrandı hayvan doşkısı da bu şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    911.5 KB · Görüntüleme: 22
Hemen doktora Alfoxil yazdırıp eczaneden alın, veterinerden sulphamezatin alın. Alfoxili iyice ezip çeyrek suluğa yarısını katıp iyice karıştırın. 6 saatte bir suyunu değiştirip sulphamezatin katın. Dışkısının durumu çok kötü. Elinizi çabuk tutun.

Arkadaşların da dediklerine katılıyorum.

Benim fikrim, kuşunuza verilen bu ilaç her neyse çok ağır gelmiş hayvana her türlü antibiyotik ve hakeza sürekli değişen ilaçlar veriliyor, nasıl kaldırsın? Bir tedavi bitmeden bir başka şekilde tedaviye devam ediliyor, kuruma da olur, mantar da olur felç de olur. Garibim, neler hissediyordur. Bundan sonra bu kadar ağır değişik değişik ilaç ve tedaviden sonra da veterinere gidin diyorum, sindirim sistemi çok kötü görünüyor. Durum çok ciddileşiyor, can çekişiyor garibim.

Hemen doktora Alfoxil yazdırıp eczaneden alın, veterinerden sulphamezatin alın. Alfoxili iyice ezip çeyrek suluğa yarısını katıp iyice karıştırın. 6 saatte bir suyunu değiştirip sulphamezatin katın. Dışkısının durumu çok kötü. Elinizi çabuk tutun.
Alfoxil ve sulhamezatin ikisi de antibiyotik ve hemen hemen aynı etkiye sahipler. Sulphamezatin + eczaneden mantar ilacı alıp kullanmak daha mantıklı. Ayrıca alfoxil’i test etmeden kullanmak sakıncalı.

Alfoxil ve sulhamezatin ikisi de antibiyotik ve hemen hemen aynı etkiye sahipler. Sulphamezatin + eczaneden mantar ilacı alıp kullanmak daha mantıklı. Ayrıca alfoxil’i test etmeden kullanmak sakıncalı.
Hocam tavuk ve güvercinlerde kanlı ishal sıkıntısı daha sık yaşanıyor. Biz tedaviyi bu şekilde yapıyoruz. Ayrıca farklı dezenfektanları da aynı anda kullanmaya başlıyoruz. Zamanında veterinerimiz küçük kuşlarda da uygulanabileceğini, dozaj düşürülerek sıkıntı yaşanmadığını söylemiş ve sakalarda tedavinin başarılı olduğunu görmüştük.

Hocam tavuk ve güvercinlerde kanlı ishal sıkıntısı daha sık yaşanıyor. Biz tedaviyi bu şekilde yapıyoruz. Ayrıca farklı dezenfektanları da aynı anda kullanmaya başlıyoruz. Zamanında veterinerimiz küçük kuşlarda da uygulanabileceğini, dozaj düşürülerek sıkıntı yaşanmadığını söylemiş ve sakalarda tedavinin başarılı olduğunu görmüştük.
Olabilir belki veterinerin bir bildiği vardır.

Olabilir belki veterinerin bir bildiği vardır.
Veterinerlerin üzerine söz söylemem ben, arkadaşın dediği çok mantıklı Selçuk abi. Ki bende sert antibiyotikler konusunda dozaj ayarlaması yapılmadan ve bu işi bilen biri yapmadan önermiyorum. Sağlık açısından sıkıntı oluyor yoksa.

Ben mi yanlış hatırlıyorum diye tekrar baktım da, iki ilacın da etken maddeleri birbirinden farklı. Ağır vakalarda sulphamezathine tek başına yeterli olmayabilir, ikisini birarada kullanmalısınız demişti.

Ben mi yanlış hatırlıyorum diye tekrar baktım da, iki ilacın da etken maddeleri birbirinden farklı. Ağır vakalarda sulphamezathine tek başına yeterli olmayabilir, ikisini birarada kullanmalısınız demişti.
İlk kez ağır antibiyotiklerin bir arada verilebileceğini duyuyorum, üstelik arasında sert olanda var. Yine de sanırım ben kullanmayacağım, bünyelerine her türlü fazla yüklenmiş oluyoruz. Muhakkak bir hasar bırakır antibiyotik zaten, çok sık yapılmamalıdır bu yüzden. Dolayısı ile normalde de antibiyotiği çok kullanmamak gerektiğinden, hele bu karışım beni korkutuyor. Başarı elde etmiş olması güzel bir şey, bu ayrı bir konu zaten.

İlk kez ağır antibiyotiklerin bir arada verilebileceğini duyuyorum, üstelik arasında sert olanda var. Yine de sanırım ben kullanmayacağım, bünyelerine her türlü fazla yüklenmiş oluyoruz. Muhakkak bir hasar bırakır antibiyotik zaten, çok sık yapılmamalıdır bu yüzden. Dolayısı ile normalde de antibiyotiği çok kullanmamak gerektiğinden, hele bu karışım beni korkutuyor. Başarı elde etmiş olması güzel bir şey, bu ayrı bir konu zaten.
İnşallah hiçbirimiz kullanmak zorunda kalmayız. Çok güçlü bünyeye sahip insanlarda bile olumsuz etkilerini görüyoruz ki bunlar ufacık canlılar. Fakat ben böyle bir dışkıyı ancak tavuklarda gördüm.

İnşallah hiçbirimiz kullanmak zorunda kalmayız. Çok güçlü bünyeye sahip insanlarda bile olumsuz etkilerini görüyoruz ki bunlar ufacık canlılar. Fakat ben böyle bir dışkıyı ancak tavuklarda gördüm.
İnşe'Allah.

Geri