Karadeniz Pet

acaba birşeymi oldu :,(

• Konbuyu başlatan İrem ULUPINAR
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem ULUPINAR

Guest
arkadaşlar benim kuşum çapkın simdi 3. yılında fakat bugun hiç ne ses var ne seda hiçbirşeyyapmıyor biraz kabarıyor şu an omzumda fakat sessizliği nedendir bilmiyorum bugun olanlar :
sabah biraz konuştum,daha sonra sesinin çıkmadığını fak ettim biraz odama saldım sonra kafesine koyup balkona çıkardım biraz soğuk gibiydi sonra salatalık verdim ama hala birşey yapmıyır omzumda durarken bile biraz kabarık ne olmuş olabilir siz ce :( ve bu aralar tüye girdi sizce o yüzdenmi
LÜTFEN YARDIM edin o benim birtanem

Havalar soğuksa dikkat edin soğuk hava kuşun en büyük düşmanı ama genelde kuşlar hava soğuk olunca pek ses çıkarmıyor.Şu anda benimkilerde de hava soğuk olduğu için ses seda yok.Normal bir durum endişe etmeyin.Ama kuşu üşüttüyseniz ilgili foruma bi göz atın...

tamam saolun ses çıkarması için herşeyi yaptım ama uçabiliyor bu iyimi ?şey bide yağmur yaklaşıncada boyle yapıyor ama bilemiyorum :(

hasta olabilir...ama üsüyüncede tüyleri kabariyor...üsütmüstür..bu aralar cok cok dikkat edin özellikle mevsim gecislerinde...birde unutmayin sizin icin güzel olan hava ona soguk gelebilir...
bence henüz balkona falan cikarmayin..daha erken

Üşütmüş olabilir, vitamin katın suyuna biraz. Geçmiş olsun.

hasta olabilir...ama üsüyüncede tüyleri kabariyor...üsütmüstür..bu aralar cok cok dikkat edin özellikle mevsim gecislerinde...birde unutmayin sizin icin güzel olan hava ona soguk gelebilir...
bence henüz balkona falan cikarmayin..daha erken

Bunları dikkate almanız yeterli olacaktır.
Buna ek olarak üşüdüklerinde tüylerini kabartıp ısınmaya çalışıyorlar böyle görünce ortamı biraz ısıtmak için bir şeyler yapabilirsiniz.Çok abartmamak şartıyla :)

şey evet hasta ishal olmuş suyuna avidare kattım (ishal ilacı) ve 1-2 damla zorla içirdim şimdi üstünü polar battaniye ile örttüm kafes altını temizledim
anneme patates haşlatıp vercem :) onun için herşeyi yaparım

of hala aynı biçimde devam ediyor yem yiyiyor su içiyor uçuyor ama iyileşmedi uyuklamaçalışıyor ikidebi :'(

kuşunuz ishal ise. asla ve asla salatalık marul gibi yeşil gıdalar vermeyin armut elma vermeyin. pirinç haşlayıp lapa yapıp verebilirsiniz. suyuna türk kahvesinden çaykaşığının uçuyla koyup karıştırıp verebilirsiniz ayrıca suyuna 3 damla elma sirkesi karıştırıp verebilirsiniz... sade yeme tabi tutun nijerli aspurlu yulaflı yem vermeyin... haşlanmış patates verebilirsiniz... yumurta maması vermeyin... suyuna avivit ( çok az ) karıştırıp verebilirsiniz... bunların hepsini birden yapmayın birini seçip yapın ve üç günde bir tekrarlayın .. tüye girdiyse uçurmayın. üstünü bir örtüp bir açmayın cereyanda kalmasın. banyo yaptırmayın... ayrıca en önemlisi kafesinizde gaga taşı mineral blok ve kum bulunmalı.. geçmiş olsun kardeşim.. ishalden çıkınca tüy değişimini çabuk atlatmak için elma salatalık yumurta maması ve cimlenmiş buğday verebilirsiniz

Son düzenleme:
Geri