Karadeniz Pet

Acayip Olay

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Merhaba arkadaslar.
Kuslarımı bugün bahçeye bakan pencereye koydum biraz temiz hava ve güneş alsınlar diye.
Ben de odada oturuyordum. Birden dişi kuşum çok yüksek ve tiz bir biçimde ötmeye başladı ben kedi falan gördü zannettim ama baktım kedi de yoktu. Sonra devam etti ben dikkatli dinleyince uzaklardan bir sesin dişi kuşuma cevap verdiğini duydum.
Dedim herhalde yakınlarda birinin de kuşu var onun sesini duyuyorlardır. Sonra karşılık veren ses giderek yakınlaştı. Bahceye çıkıp baktım karşıdaki tellerde bembeyaz bir muhabbet kuşu vardı ve dişi kuşuma ötmeye devam ediyordu :)
Sonra komsu evinin tepesine uçtu sonra uçtu gitti.

Muhtemelen bir daha gelecek. Yakalama şansım bile olabilir. Ben cinsiyeti erkek diye tahmin ettim çünkü dişi kuş ötüyordu çok fazla ama erkegin sesi çıkmıyordu :)

Yakalarsam sizce aynı kafese koymalı mıyım ? Açıkcası benim kuşları eş diye aldım ama daha bir numaralarını göremedik :) Birbirlerini kaşıyorlar sürekli yanyanalar ve erkek dişi besliyor bazen ama daha erkegin dişiyi hiç öyle etkiledigini görmemistim. Belki kızışmış bir erkekti.

Ben kuşlarımı sık sık çıkartırım dışarı,güneşe,bahçeye. Tekrar aynı şeyi yaşarsam şayet ki yaşıyacağımı düşünüyorum, sizlerle paylaşacağım.
Firari bir kuş dişimin peşine düşmüş olabilir :)

keşke camı açsaydın belki kurtarırdın kuşu kediye kargaya yem olmuştur

Geri