Karadeniz Pet

acemi bir üretici olarak sizlere bir kaç soru sormak istiyorum :)

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar benim 2 çift muhabbet kuşum var dişiyi daha dün aldım erkeğe neredeyse 1 yıldır bakıyordum neyse ben bu kuşlardan yavru almak istiyorum yuvalığı taktım şimdiden sorularım şunlar

1.yuvalığın içine ne koymalıyım
2.kuşlarım şimdilik oturma odasında duruyor televizyonlu odada onları daha sakin bir yere mi almalıyım yoksa olduğu yerde kalsın mı
3.ben kuşlarla biraz fazla ilgileniyorum :D gidiyorum kafesin dibine erkek konuşuyor zaten onu öpüyorum falan bi arkadaşım var o hiç ilgilenmiyormuş ve şuan birsürü yumurtası var bende mi ilgilenmiyeyim yoksa sıkıntı olurmu bu kadar çok ilgilenmem :D
4.hazır mama alsam sorun olurmu kuşlarımın sağlığı açısından
5.bu forumda görmüştüm kafesin dibine talaş koyun diye ne kadar talaş koymalıyım bide bu talaşı nereden bulabilirim
6.yav birde dişiler çok narin oluyor en son kuşumdan önce 2 kuşum öldü biri aldığım günün gecesi öldü diğeri ise 3 4 ay yaşadı öldü ama erkek mubişim maşallah çok sağlıklı 1.5 yaşında neredeyse şuana kadar 1 kez hastalandı 1 günde iyileşti kerata :D dişilerin daha sağlıklı olması için ne yapmalıyım
7.birde dişi kuşumu daha dün aldım biraz halsiz duruyor arada bir ötüyor dışkısı sabah sıvıydı şimdi ise normale dönmüş sürekli uyuyor yeni geldiği için mi böyle yoksa hasta mı yem de 1 2 dakika yiyip çıkıyor hemen
8.birde erkek ile dişi birbirlerine ne kadar sürede alışırlar erkek şimdiden alıştı zaten gidiyor dişinin kafasını kaşıyor çapkın kerata :D

buda fotoğrafları
onE3V9.jpg
LdQADZ.jpg

sorularıma cevap verirseniz sevinirim şimdiden çok çok teşekkürler :) birde bir maşallah ı esirgemeyin keratalardan :D

Son düzenleme:
Oncelikle masallah:) usta degilim ama biraz yardimci olabilirim:) yuvaliga talas koyun hamster talasi kullanabilirsiniz. Yavru almak icin kafesin sakin bir ortamda bulunmasinda fayda var. Disiler muhtemelen size hasta gelmistir o yuzden ölmüşlerdir sanssizlik olmuş. Hazır krakerleri kullanmanizi tavsiye etmem. Birbirlerine alışma sureci ise kuslara bağlı. Burda bir günde alisanlari da goruyoruz benimkilerin alışma sureci aylar surdu:) disiniz ortama alisamadigi icin oyle olabilir iyi gozlemleyip hasta olup olmadigina bakmalisiniz. Kafesin dibine talas koyan pek duymadim.

Oncelikle masallah:) usta degilim ama biraz yardimci olabilirim:) yuvaliga talas koyun hamster talasi kullanabilirsiniz. Yavru almak icin kafesin sakin bir ortamda bulunmasinda fayda var. Disiler muhtemelen size hasta gelmistir o yuzden ölmüşlerdir sanssizlik olmuş. Hazır krakerleri kullanmanizi tavsiye etmem. Birbirlerine alışma sureci ise kuslara bağlı. Burda bir günde alisanlari da goruyoruz benimkilerin alışma sureci aylar surdu:) disiniz ortama alisamadigi icin oyle olabilir iyi gozlemleyip hasta olup olmadigina bakmalisiniz. Kafesin dibine talas koyan pek duymadim.

bende forumda görmüştüm kafesin dibine koyuyormuşuz dişi yuvalığa girip çıkmaya başlayınca talaşları yuvaya taşıyormuş felan şuan dişinin dışkısı normale döndü sabah sıvıydı erkekle yan yana uyuyorlar inşallah yarın daha hareketli olur yorumunuz için teşekkür ederim :)

1 YUVALIGA YAZ AYLARINDA İNCE KUM KOYUN
2 SAKIN BIR YER DE DAHA RAHAT EDERLER
3 bir süre ilgilenme dişiye alışsın ıyıce
4 sorun olmaz
5 kafese kesınlıkle talaş konulmaz zeolıt yada mısır granurü koya bılırsın
6 üreticiden almalısın :) yani bizlerden
7 petshopdan aldıysanız normaldır
8 belkı yarın belki belkı 1 hafta sonra belkı 1 ay sonra yada hiç :)

1 YUVALIGA YAZ AYLARINDA İNCE KUM KOYUN
2 SAKIN BIR YER DE DAHA RAHAT EDERLER
3 bir süre ilgilenme dişiye alışsın ıyıce
4 sorun olmaz
5 kafese kesınlıkle talaş konulmaz zeolıt yada mısır granurü koya bılırsın
6 üreticiden almalısın :) yani bizlerden
7 petshopdan aldıysanız normaldır
8 belkı yarın belki belkı 1 hafta sonra belkı 1 ay sonra yada hiç :)

yorumunuz için teşekkür ederim :) erkeği 1 yıl önce kuş pazarından aldım dişiyi de dün kuş pazarından aldım ordaki kişilerde üretici umarım düzelir yarına tekrardan teşekkür ederim :)

Geri