Karadeniz Pet

Acemi ebeveyne yardım...

• Konbuyu başlatan ernaltnts
  • Başlangıç tarihi
E

ernaltnts

Guest
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı geceler. Muhabbet kuşum pazar günü ilk yavrusunu dünyaya getirdi ama bu yavru kuşumun ve benim tecrübesizliğimizden maalesef öldü. Kuşum ertesi gün bir yavru daha dünyaya getirdi bu gece de ikinci yavrusunu doğurdu. sorularıma gelecek olursak:
1-Anne yuvalıkta kuluçkaya yatmadı yuvalığa hiç girmedi kafesin zemininde kuluçkaladı ve bu şekilde yavruları dünyaya şu anda yavrular kafesin zemininde ve anne de üstlerinde yatıyor bunun yavrulara ve anneye bir zararı olurmu yavruları alıp yuvalığa yerleştirmeli miyim?
2-KAfesin zemini anne kuluçka döneminde rahatsız olmasın diye uzun bir süredir temizlenmedi şimdi kafesin pisliği yavruları hasta etmesin diye kafesi temizlersem anne yavrulara bakmayı keser mi ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:56 --

arkadaşlar bilgilerinizi esirgemeyin lütfen...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:15 --

Konu hakkinda bilgisi olan yok galiba..

keşke yuvalıga alıstırsaydın kafesin zemini pis ise temizlemen faydalı olacaktır ama bakıcı anneyse bakar galiba ordada

keşke yuvalıga alıstırsaydın kafesin zemini pis ise temizlemen faydalı olacaktır ama bakıcı anneyse bakar galiba ordada

Cevabin icin tesekkurler. Evet bakic anne kendi besliyor temizliyor ben huc bir seye kkarismiyorum sadece yanina yumurta bebe biskuvisi ve havucla yaptigum karisimi koyuyorum.annenin altinda bir yumurta daha var bu sekildeyken yuvayi temizlemem saglikli olur mu?

yuvalıga bu saatden sonra koyma bakmam ıhtımalı yuksek ama şunu soyleyım erkek yanındaysa tekrar cıftlesecekler ve dişi tekrar kafese yumurtlayacak o yuzden erkegi yanından al bır dahakı kuluckada yuvalıga alıştır kafesi temızleye bılırsın cok fazla oylanamdan cabuk bır sekılde

yuvalıga bu saatden sonra koyma bakmam ıhtımalı yuksek ama şunu soyleyım erkek yanındaysa tekrar cıftlesecekler ve dişi tekrar kafese yumurtlayacak o yuzden erkegi yanından al bır dahakı kuluckada yuvalıga alıştır kafesi temızleye bılırsın cok fazla oylanamdan cabuk bır sekılde

Yuvalik kafeste hep takiliydi ama hic icine girmediler anne bundan onceki yumurtalarini da hep kafes zeminine yapti.
Suan iki yavru da saglikli gorunuyor anne besliyor temizliyor ve kesinlikle ne beni ne erkek kusu yaklastirmiyor cok saldirgan kuslara zarari olmazsa temizleme islemini biraz ertelesem olur mu?

temiz dıyorsan sorun yok ama kusu yuvalıga alıştırman lazım ılgısı cekecek bır seyler koy yada yem mama koyabılırsın bir de yuvalık kucuk olabılır resım atarsan bır bakar ustalar :)

temiz dıyorsan sorun yok ama kusu yuvalıga alıştırman lazım ılgısı cekecek bır seyler koy yada yem mama koyabılırsın bir de yuvalık kucuk olabılır resım atarsan bır bakar ustalar :)

Haklisiniz en kisa zamanda fotograflayip foruma yukleyecegim..
Cevap veren arkadaslara cok tesekkurler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:10 --

Moderatör tarafında düzenlendi: