Karadeniz Pet

Acemi zamanlar.

• Konbuyu başlatan acemikız
  • Başlangıç tarihi
A

acemikız

Guest
İyi geceler.Büyük bir heycanla ve istekle 5mart 2014te erkek sarı bir muhabbet kuşu aldım.Bugun 10 gün oldu.Kafesın içine elime geçirdiğimde bazen parmağıma geliyor elime yem koyunca yiyor 3 kez odada dısarıda çıkardım ama yemle kandırdım ve yemle geri koyabildim.Benim sorunum şu daha aramızda tam iletişim kurulmadı.Görüyorum ki diğer kuşlar sahibinin eline geliyor omzana çıkıyor onu tanıyor.Sanki benim ki benı benımseyemedi gibi aramızda oyle bır bağ kurulmadı ve ben umutsuzluğa kapıldım buda beni üzüyor.Sizden önerilerinizi ve deneyimlerinizi benimle paylaşmanızı bekliyorum.Teşekkür ederim.

10 gün çok kısa bir süre. biraz daha sabretmelisiniz. kuşunuzu ürkütmeden ilgilenmeniz zamanla size dahada alışmasına sağlayacaktır.

Birde yanaklarında ki çizgileri belirginse yaşı küçük değilmiş.En az 1 yaşındaymış ve küçük yastakilerin eğitimi daha kolaymış böyle birsey varmı?Ve arada kendi kendine konuşma şeklinde değilde kısık sesle birseyler mırıldanır gibi oluyor ama çok hızlı bir şekilde anlamsız şeyler bu ne demek oluyor?

Gözlerinde halka var mı kuşun? Resim eklerseniz daha net cevap verebiliriz yaşı ile ilgili. Yavru kuşların evet eğitimi daha kolaydır.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Foruma hoş geldiniz.

Kuşunuzun biraz daha hatta baya bi zamana ihtiyacı var. Biraz sabırla bu işin üstesinden geleceksiniz eminim. Bu süre zarfında onu korkutacak hareketlerde kaçınmak ona sessizce fısıldamak daha sonra yemle onu eline alıştırmanız gerek. İyi haberlerinizi bekliyorum.

fotoğrafı var ama yükliyemiyorum link e mı çevirmem lazım öncelikle?

Hızlıresim.com a atın resimleri sonra buraya forum yazan kısmı link olarak yapıştırın

Kuşunuz erkek ve yaşıda biraz büyük 5-6 aylık civarında o yüzden size alışması biraz zaman alacaktır. Onunla sürekli konuşun. Kafesin içinde elinize yem koyun elinizden yem yesin daha sonra dışarda bunu deneyin. Zamanla alışacaktır.

Kuşunuz erkek ve yaşıda biraz büyük 5-6 aylık civarında o yüzden size alışması biraz zaman alacaktır. Onunla sürekli konuşun. Kafesin içinde elinize yem koyun elinizden yem yesin daha sonra dışarda bunu deneyin. Zamanla alışacaktır.

bilgiler için sağol ama sanki hafıza sorunu var balıklardaki gibi onunla ilgilenıyorum ertesı sabah yanına gidince yüzüme pek bakmıyor bana çok odaklanmıyor çok üzülüyorum sanki hep böyle kalıcak gibime geliyor.Birde mezdeke açınca çok hareketli oluyor ve mırıldanıp ötüyor :D:D

8 aylıktan büyük gibi geldi bana da. Kızışmış ceresi. Biraz alıştıktan sonra eş istetebilir kendisi.

Üzüldüm şimdi konuşma veya başka seyler öğretemez miyim?yada zor mu öğrenir?birde eş alamyı düşünmüyorum.Çünkü ozman sahibine ilgisi azalıyormuş dişisiyle ilgileniyormuş.Hep tek kalsa olmaz mı acaba?

Öğretebilirsiniz ama biraz zaman alır hatta baya bi zaman alır. Tek yaşayabilir evet ama neden yavruları olmasın hem yavruları size daha çok yakın olur.

Kuşların karakterine bağlı biraz da bu durum. Bazısı ben sahibine hem eşine ilgi gösterebiliyor. Öğrenir ama bir yavru kadar kolay olmaz. Bence bu kuşunuza bir eş alın. Yavrulasınlar yavrularını konuşturun naçizane fikrim.

Peki ben onunla çok ilgileniyorum ve geldiğinden 3 gün sonra bir anda mırılddanmaya başladı ama ötme değil.ve çok hızlı bu konuşma alameti olablır m? ben ona aldığım ilk günden beri karışında hep cici kuş cici kuş diye tekrar ediyorum.
birde şu 2 gündür gagasıyla kafasını çevirip sırt kısmındaki tüyleri kaşıyor giibi hareketler yapıyor bu doğal mı yoksa parazit falan mı var?Ve gaga taşı almalımıyım?K bakmayın daha yeni olduğum için herşeyi bir anda öğrenmek istiyorum da : //

Kaşınması normal tüylerini tararlar gün içerisinde. Sabahları zihinleri boş olur sürekli tekrarlayın kelimeleri umarım konuşur. Kalamar kemiği alırsanız daha sağlıklı olur.

Herkese çok teşekkür ediyorum.inşallah sizlere güzel haberlerimi getiririm.İnşlah bana alışır ve tanır sever.