petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acı kaybım, 5 tane yumurta yapan kuşum 6'ıncı yumurtayı cıkartamayınca öldü :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve HeReTiC tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. HeReTiC

HeReTiC Guest

Selam, arkadaşlar.

Ben muhabbet kuşu üretimi yapıyorum, 10 günde toplam 5 adet yumurta yapan kuşum bugün farkettim ki kafeste ölmüş,
    sonradan kontrol e ttim ki, 6'ıncı yumurtayı çıkartamamış, daha önce 2 kuluçka yavrusunu aldığım ve çok sevdiğim kuşlardan birini kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm..

Erkek şuan yumurtalara bakıyor,
    tek başına ne kadar bakabilir, yada bakarmı düşüncelerinizi almak istiyorum.

diğer kuşlarımını yumurtalama zamanları yakın tarihlerde olsaydı, altlarına sürmeyi düşünüyordum ama maalesef şuan için erkek kuşumun ne kadar süre tek başına bakabileceği kalmış tüm herşey..

umarım tek başına başarabilir bu zorlu görevi..

2. Duranettin ERAYDIN

üstüne oturmuyorsa erkek bakamaz

3. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yatmadıysa yumurtalar ölmüştür zaten

4. Mana

Mana Guest

bakici kuslar varmis onlardan alin bir tane yumurtalara bakmasi icin onlari da kaybetmeyin

5. Selahattin GÖKTAŞ

çok üzüldüm yaa :(

6. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    :D O konu tamamen farklı bir olay. hiçbir kuş kendi yumurtası hariç (yumurtlamadığı sürece) yumurtaya bakmaz.Yumurta yaptıktan sonra altına yumurta sürülerek bakar.

Genel anlamda jumboda söylenir bu tabir. Bazı jumbolar yumurtaya yatar yada yatmaz ya yavruyu çıkarır yavruya bakmaz

yumurtanın validesi öldü hadi dadı alalım diye birşey yok yani.

7. Mana

Mana Guest

ben burdan diger arkadaslarin yazdiklarini okumustum daha onceden boyle bir konuya benzer bi konuda.orda arkadaslar dedi zaten yorumda da VARMIS dedim. bilgilendirdigin icin sagol yanlis bilgi almasin arkadasimiz

8. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kuş yumurta üzerine yatmazki sadece çıkan yavru var ise onlara kmi bakar kmi bakmaz oda erkek kuşun babacanlılığına kalmış artık.tarih olarak yakın olnaların altına çek başkada yapacak bişey yok.üzüldüm dişiye gerçekten

9. HeReTiC

HeReTiC Guest

yorumlarınız için sağolun,
    çok fazla sayıda kuşum olsada,
    çok fazla üzdü beni ölmesi :S
    Yumurtaları diğer kuşlarımın altına bölüştürerek sürdüm bakalım şuan için bakıyorlar.

10. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    :D
    o farklı birşey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:26 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

kardeş üzüldüm erkek yaveu olsaydı belki bakabilirdi ama şimdi hiç sanmıyorum bence erkekği boşuna yormayın zaten yatmaz yumurtaya

11. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    çok geçmiş olsun üzüldüm :(

Sayfayı Paylaş