Karadeniz Pet

acı tecrübe

Cihan AYTAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar

Bu akşam yaşamış olduğum bir acı tecrübeyi paylaşmak istedim

yuva temizliklerini yaparkan yavrulardan birinin bilezik takılı ayağının fazlaca şişmiş olduğunu farkettim yavru daha 10 günlük civarı bir an bileziğin çapının küçük işlenmiş olabileceğini bile düşündüm kuşun ayağını ılık suda yıkamaya ve zytinyağı ile yumuşatmaya çalıştım imkansız ama belki yüzük çıkar diye bile umut ettim ancak çıkacaksa bile o şiş ayaktan çıkmaz bilezik makasım da olmadığı için bir yandan kendime kızıyor bir yandanda kuşun bileziğini oynatmaya çalışıyorum ve asıl sorunun ne olduğu o anda ortaya çıkıyor küçük bir sert talaş parçası bilezik ile kuşun ayağının arasına sıkışmış o düştü lavobaya meğersen ayağa kan gidişini bu parça sıkıştırmış ve ayak şişmiş

arkadaşlar yuvalara koyduğumuz talaşların bilezik arasına girip ayakları sakatlayabileceğini farketmiş oldum sizlerden ricam arada bir bilezik taktığınız yavruların bileziklerini kendi eksenlerinde döndürün ve temizleyin

hayırlı paylaşımlar

Geçmiş olsun Cihan usta. İnşallah zamanında fark etmiş olup kuşun sağlığı iyidir.

Geçmiş olsun Cihan Usta erken farketmen iyi olmuş

Çok geçmiş olsun. Umarın şuan bir sorun yoktur.

Çok geçmiş olsun üstad.

Geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun

Cihan geçmiş olsun. İnşallah kısa zamanda toparlar ufaklık.

geçmiş olsun. bir değişme var mı durumunda? merak ettim. benim bir kuşum ayak parmağını kaybetmişti saçma bir yere sıkıştırıp birkaç saat öyle kalmak suratiyle. inşallah düzelir

Geri