petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Açık renk muhabbet kuşları daha mı hassas??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Snm232323 tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Snm232323

Snm232323 New Member

Beğenileri:
    0
    Küçüklüğümden beri beyaz yada sarı renk muhabbetlerin ve kuş cinslerinin(civciv gibi) daha hassas olduğunu gördüm. Oysaki koyu renkliler daha çabuk kendini kurtarıp daha dayanıklı olabiliyolar. Bu gerçekten bilimsel bir gerçekmidir?
    Beyaz ve sarı kuşlar daha mı hassaa? Daha mı kolay ölebiliyolar?

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben ona inanmiyorum..Yesil kuslarimda var sari yada beyaz kuslarimda var hepsinden yavru aliyorum ama her iki cinsten de herhangi bir sorun yasamadim..Hatta kirmizi gozlu olunca kör olabiliyor diyorlar ama bana hic denk gelmedi.

3. alperkuyumcu

Beğenileri:
    0
    banada denk gelmedi açık renkil kuşlarımdan şimdiyekadar hiç bir sorun yaşamadım

4. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Kader kısmet demek lazım zevk dır ama biraz daha bakım ister güzel baktığın sürece beyaz sarılarda sorun yaşamazsin

5. Mustafa Salih Elci
    Gizli

Aynen farketmiyor bence

6. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Birkaç yerde duydum yeşil ana renk orjin muhabbet kuşları diğerlerine göre daha sağlıklı oluyormuş.

7. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Genelde orjinal muhabbet kuşu rengi sarı yeşil oldugu için dogada onlar daha bi saglam oluyor

8. lodoslum
    Gizli

lodoslum Guest

Bazı veterinerlerin ortak görüşü orjinal renklerine daha yakın muhabbet kuşlarının daha dayanıklığı olduğu yönünde . Bunu yabancu budgie forumlarında da araştırdım böyle bir ortak düşünce var. Ama bilimselmidir bilemem.

Sayfayı Paylaş