Karadeniz Pet

Açık yeşil muhabbet kuşları..

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
Açık yeşil Muhabbet kuşu:

Açık yeşil muhabbet kuşuAçık yeşil muhabbet kuşları isminden de anlaşılacağı gibi genelde açık yeşil renkli olur. Hiç mutasyona uğramamış doğal kuşlardır. Vücut uzunlukları ortalama 18 cm’dir. Ortalama ömürleri 5 ile 8 yıl arasında değişmektedir. Bakım, beslenme, stres gibi cevre şartlarına göre kuşun yaşama süresi de değişmektedir. İyi bakıldığında 12-15 yaşına kadar yaşayabilirler.

Açık yeşil Muhabbet kuşu fiyatı 20 – 50 TL arasında değişmektedir.

Açık yeşil muhabbet kuşları en doğal muhabbet kuşları olduğundan en kolay konuşan muhabbet kuşlarından bir tanesidir. Özellikle kısa kelimeleri ve içerisinde tekrar hecesi olan kelimeleri(cicim,babacım) kolaylıkla telaffuz edebilirler. Açık yeşil muhabbet kuşları bağışıklık sistemi en dayanaklı kuşlar olduğu ve kolay evcilleştirilebilir olduklarından tercih itibariyle birinci sırada yer alırlar.

Muhabbet kuşu cinsiyeti nasıl anlaşılır? Cinsiyet anlama, Cinsiyet tayini, Cinsiyet ayrımı, Cinsiyet belirleme, Cinsiyet öğrenme.

Muhabbet kuşlarında cinsiyet tayini yapılırken cere rengine (gagasının üzerindeki etli kısıma) bakılır. Koyu ise erkek, açık renk ise dişidir. Albino ve lutino muhabbet kuşlarında bu durum tam tersidir.

UZMAN TV VETERİNER AÇIKLAMASI :
Açık yeşil muhabbet kuşunun özellikleri nelerdir? - UZMANTV

Umarım bilgi edinmek isteyen arkadaşlara yardımımız olmuştur.

Çok mükemmel bir bilgi birikimi teşekkürler ;)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Çok mükemmel bir bilgi birikimi teşekkürler ;)

ne demek araştırma yapan arkadaşlara destek olmak her zaman görevimiz. boşa yorum yazmamak adına her zaman araştırırız :) google amca sağolsun.

saygılar.

iyi geceler.

Her zaman bekleriz :)

süper olmuş.tamda öğlen konuştuğumuz mevzu

boşuna yorum yapmak adına araştırma yapmadan yazıyormuşum ve her söylene ne inanıyormuşum :) neyse ki google amca var yorumlara inanmayana 1 tıkla listeliyor herşeyi :) ve seviyorum açık yeşil muhabbeti :)

boşuna yorum yapmak adına araştırma yapmadan yazıyormuşum ve her söylene ne inanıyormuşum :) neyse ki google amca var yorumlara inanmayana 1 tıkla listeliyor herşeyi :) ve seviyorum açık yeşil muhabbeti :)

boş ver be kardeşim.inanmayan aklında bişey kalan yazar google amcaya,doğrusunu yani senin yazdığını öğrenir,gelir paşa paşa kusura bakma bilader der konu kapanır :)

boş ver be kardeşim.inanmayan aklında bişey kalan yazar google amcaya,doğrusunu yani senin yazdığını öğrenir,gelir paşa paşa kusura bakma bilader der konu kapanır :)

aynen öyle :) bilgi eksikliğini gördüm paylaştım :) bu arada zeytuni ve gök mavi bulrsan haber et :) ama ingiliz veya kırık hadi çekte kabul :)

Sevemedim yeşil muhabbetleri bir türlü :)

Sevemedim yeşil muhabbetleri bir türlü :)

doğrudur. ama her bakımdan sağlam yapıdadır. üretkendir daha dayanıklıdır ve konuşmaya daha açıktır. petshoplarda ve üreticilerde çok olduğundan göze hitap etmiyor ilgi çekmiyor o ayrı ama ben seviyorum klasik yeşil ve mavi yi

doğrudur. ama her bakımdan sağlam yapıdadır. üretkendir daha dayanıklıdır ve konuşmaya daha açıktır. petshoplarda ve üreticilerde çok olduğundan göze hitap etmiyor ilgi çekmiyor o ayrı ama ben seviyorum klasik yeşil ve mavi yi

o dandik eminönü dediğimiz yerde bile o yeşil muhabbetler hemen kendin kendini gösteriyor.hep dik duruyorlar kalem gibi

Geri