Karadeniz Pet

Açık yeşil muhabbet kuşu

cetinates

Paylaşımcı Üye
Merhaba,

kendi deneyimlerime ve internetten yaptığım araştırmalara göre yeni kuş almayı düşünenlere yaşayabilecekleri problemleri en aza indirmek için yavru erkek açık yeşil muhabbet kuşu satınalmalarını tavsiye ediyorum,varsa aksi yönde fikirleri olan arkadaşlarda görüşlerini yazarsa iyi olur,açık yeşil muhabbet kuşları :

***Mutasyona uğramamış doğada özgür yaşayan muhabbet kuşlarının rengidir.
***Bağışıklık sistemi diğer renk kuşlara göre hastalıklara daha dayanıklıdır.
***kolay eğitilir ve konuşturulur.

Açık yeşil muhabbet kuşunun özellikleri nelerdir? - UZMANTV

Bu video benmde kafami cok karistirmisti etrafta yanayakila mutasyonsuz kus aradim güya buldum kisa bi sure sonra öldü bu sefer çek ingiliz davasina dustum epeyi de onlari aradim ama herkesin hemfikir oldugu ne çek buldum ne de ingiliz en son bebek spangle renginde bi kus buldum yerliden epeyi iri bi kus ne oldugunu pek umursamiyorum. Alistirdim konusturdum guzel de beslemeye calisiyorum. Bircok insana verdigim degerden saygidan sevgiden fazlasini bu dostuma veriyorum. :)

İşin içine kafes üretimi ve ticari kaygılar girince işler biraz değişiyor mutasyon kaçınılmaz oluyor.

İddia edilen şey mantıklı duruyor ama bunun pratikte karşılığı var mı bakmak lazım.
Elinden çok kuş geçen özellikle üretimci arkadaşlar tecrübeye dayalı yorum yapabilirler sanırım.
Mesela Levent Acar hikaye demiş. Teori başka gerçek başka olabilir.
Peki [MENTION=4746]cetinates[/MENTION] sizin bu konudaki deneyimleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
İddia edilen şey mantıklı duruyor ama bunun pratikte karşılığı var mı bakmak lazım.
Elinden çok kuş geçen özellikle üretimci arkadaşlar tecrübeye dayalı yorum yapabilirler sanırım.
Mesela Levent Acar hikaye demiş. Teori başka gerçek başka olabilir.
Peki [MENTION=4746]cetinates[/MENTION] sizin bu konudaki deneyimleriniz nelerdir?

Maaşallah,Benim 2 tane açık yeşil kuşum var bir tanesi damızlık erkek şu an için hepsi dolu olan yedi yumurtadan dördünden yavru çıktı yavruları büyütüyorlar,ev ortamında yavru alamadığım için bu kafesim arkadaşımın üretimhanesinde duruyor,diğeride eğitimli konuşan Fıstık isimli kuşum,her iki kuşumdanda son derece memnunum,açtığım konuda belirttiğim özelliklere bire bir uyuyorlar.İlk defa kuş besleyecek olanlara açık yeşil yavru erkek muhabbet kuşu almalarını tavsiye ediyorum.

Maşallah bebişlere Çetin Abi. Güle güle büyüyüp sağ salim yeme düşerler İnşallah.

Maaşallah,Benim 2 tane açık yeşil kuşum var bir tanesi damızlık erkek şu an için hepsi dolu olan yedi yumurtadan dördünden yavru çıktı yavruları büyütüyorlar,ev ortamında yavru alamadığım için bu kafesim arkadaşımın üretimhanesinde duruyor,diğeride eğitimli konuşan Fıstık isimli kuşum,her iki kuşumdanda son derece memnunum,açtığım konuda belirttiğim özelliklere bire bir uyuyorlar.İlk defa kuş besleyecek olanlara açık yeşil yavru erkek muhabbet kuşu almalarını tavsiye ediyorum.
Maşallah çok sağlıklı görünüyor kuşlarınız. Allah uzun ömür versin.
Dediğim gibi iddianız gayet mantıklı, ama teoriye dayanak olması bakımından
sadece 2 kuşun sağlıklı olması pek yeterli olmaz. Aynı şekilde başka renklerde
çok sağlıklı kuşları olan hobiciler var. Besleme/Bakım şartlarının da çok etkisi var bunda tabi.

Linkini verdiğiniz videoyu izledim. Aynı sizin dediklerinizi söylüyor. Ama hangi kaynağa dayanarak
söylüyor bu belli değil. Videodaki hanımın yaşı itibariyle bu konuyu bizzat kendisinin tecrübe
ettiğini sanmıyorum. Belli bir kaynaktan bilgilendirilmiş ve o bilgileri paylaşıyor. Asıl onun
bilgi kaynağına bakmak lazım.

Sonuç itibariyle bu konu benim ilgimi çekti aslında. Konuyla ilgili yabancı literatürü incelemeyi düşünüyorum.
Ulaşabildiğim sonuçları burdan paylaşırım. Görüşmek üzere...

Not : Aşağıdaki linkte yeşil renkte hasta bir muhabbet kuşu için yeni bir konu açılmış.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...ontemleri/hareketsiz-muhabbet-kusu-44383.html

Son düzenleme:
Geri