Karadeniz Pet

Acil bir soru

• Konbuyu başlatan kusadam
  • Başlangıç tarihi
K

kusadam

Guest
iyi günler yaklaşık 3 ay önce bir muhabbet kuşu aldım ve dün akşam eve geldiğimde tüylerini çok fazla şişirmiş sürekli kafesine uçuyor hasta gibiydi gece yatırıp şu saate kadarda telaştan uyuyamayıp bekledim , şu anda akşamki gibi değil ve sadece az bi şişkinlik var ayrıca konuşup oynuyor yorgun gibi gözükmüyor ve dışkılarıda gayet normal gibi ama yinede korkuyorum , vitamin vermek istedim ama öğrendiğim kadarıyla ufak olduğu için verilmemesi gerekiyormuş .

bunun dışında ne yapabilirim tavsiye edebileceğiniz birşey var mı , ona birşey olursa diye çok korkuyorum .

bir resim koyabilirseniz daha iyi olur.. Belki üşütmüş olabilir belki tüy dökümünden dolayı olabilir ortamın ısısı düşük oldugundan gibi nedenlerden dolayı olabilir..

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için valla çektim fotoğrafını biraz da zor oldu çünkü şu an bayağı enerjikleşmiş yerinde duramıyor bende şaşırdım ama telefonun kablosu bozulmuş galiba ki bi türlü fotoğrafları pc ye atamadım .

şu an kuşumun herşeyi maşallah yerinde ama sadece çok çok ufak bir şişkinlik var muhtemelen iyileşmiş gibi ,

daha önce şişkinleşip iyileşen kuş hiç görmediğim için galiba hala inanamıyorum .

öncelikle siteye hoşgeldiniz...kuşlarınızın resimlerini koyarsanız daha iyi olur,resimlere göre yorum yapılır...daha iyi bilgilendirilmiş olursunuz...son olarak gerçek isim-soyisim ile üye adınızı değiştirmeniz gerekiyor...teşekkürler...

Saglıklı olsunda önemli olan o..

kuşum akşam üstü yine durgunlaştı avisol aldım hasta kuşlara 5 cc verin denildiği için öyle vericektim , bir sitede yarım çay kaşığı 2.5 cc ye eşittir diye okuduğum için bir çay kaşığı kattım suluğuna , ama sonra ilacın üzerindeki ölçeğe bir çay kaşığı su kattığımda 2.5ml bile gelmediğini gördüm .

şimdi ne yapacağımı şaşırdım lütfen yardımcı olun şu an suluğunda 1 çay kaşığı ekli biraz daha koymam gerekiyor mu çünkü dediğim gibi ölçeğe baktığım zaman 1 çay kaşığı ölçekte değil 5 , 2.5ml nin bile yarısına anca geliyor .

hocam resim olarak görmediğim için bişey demek zor.. Yalnız ben size söyle söyleyim.. Bir ara kuşu ablamlara verdim.. Orada her ne olduysa kuş hastalanmış.. Baya bir kabarık şekilde halsiz sesi çıkmıyor.. Daha sonra abilerim bana vitaform takviyesi yapmamı söyledi.. Tedaviyi şu şekilde yaptırdım.. Hergün taze suyuna bir mercimek tanesi kadar vitaform verildi.. 5 gün boyunca.. Sabah erken saatte verildi akşam yatmadan önce alındı.. Sabaha kadar su verilmedi.. Susaması için bu işlem.. Yine sabah erkenden vitaformlu su.. 5. gün aksama kadar vitaformlu su verildi.. Daha sonra 1 gün boyunca temiz su.. Arkasından tekrar 2 gün boyunca avisol vitamin li su verildi.. Çok şükür düzeldi.. Ama senin kuşu görmedigim için birşey diyemem onu söyleyeyim.. Belki vitaminle düzelir.. Ama yine de üstadlarla görüş.. Geçmiş olsun kuşu sıcak tutmaya ve ceryanda bırakmamaya çalıs..

Soğukta, cereyanda bırakmayın, vitamin takviyesi yapın. Tüy dökümünde olduğundan da halsiz olabilir veya üşüyordur.

çok teşekkür ederim , dün veterinere gittim bana terramycin+vitamin yazan bir paket verdi her türlü vitamin varmış .

kuşum bu sabah yine biraz enerjik uyandı ama ishal başlangıcı var önceki kuşumda ishalden öldüğü için çok korkuyorum başlangıç aşamasındayken henüz ishale müdahale etme yolu yokmu ?

muz falan versek iyi gelir mi yoksa ilaç dışında hiç bir şey karıştırmasak mı ?

İshal ilacı alın Avidiare ayrıca patates haşlayın 4te 1ini verin, sıcakta tutun cereyanda bırakmayın.

Geri