Karadeniz Pet

Acil...Bu şişlik Nedir ?

• Konbuyu başlatan NANKE
  • Başlangıç tarihi
N

NANKE

Guest
Kuşumun geçmek bilmeyen tüy sorunundan sonra, şimdide karnının altında bu şişlik çıktı.Baya büyük.Nedir bu.
http://i.hizliresim.com/G1Ympy.jpg
G1Ympy.jpg

ynM6A0.jpg

İştah ve dışkı sorunu yok arkadaşlar.
Yardım ederseniz sevinirim.Veterinere falan getireyim mi, ne yapsam bilemedim. :(

Kus french month erkek kus sanirim ordada bir kitle olusmus

Netten baktım da, yumurta sıkışmasına benziyor görünüş olarak ama benim bildiğim kuş erkekti.Yumurta olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
French month oldugu kesin kanat diplerinde kan var zaten tuylerinden belli erkek kus yumurta imkansiz orda bir kitle olusmus kus icsel olrak oldukca rahatsiz kandada zaten rahatsizlik var veterinere gotur ama onlarda kuslardan mlsf anlamiyorlar

French month oldugu kesin kanat diplerinde kan var zaten tuylerinden belli erkek kus yumurta imkansiz orda bir kitle olusmus kus icsel olrak oldukca rahatsiz kandada zaten rahatsizlik var veterinere gotur ama onlarda kuslardan mlsf anlamiyorlar
Hocam cevap için teşekkürler.Veterinere götüreceğiz mecbur ama hiç bildiğimiz kuştan anlayan da, veteriner yok samsunda.Ne yapsak bilemedim.

Diger Mod arkadasimiza hbr verdim oda baksin belki baska fikirleri vardir Oguz beyde konuda oda belki fikir verir

kusun esi var mı? benzer bir durumda bi arkadasımız yumurta sıkısmasından kusunu kaybetti.. son günlerinde kusta aşırı kamburluk baslamıstı.. et rengine bakınca ur gibi görünmüyor, ur durumunda sarı renge dönüyor derisi.. acilen veterinere gösterin bu kusu.. bu sekilde uzun yasamaz.

kusun esi var mı? benzer bir durumda bi arkadasımız yumurta sıkısmasından kusunu kaybetti.. son günlerinde kusta aşırı kamburluk baslamıstı.. et rengine bakınca ur gibi görünmüyor, ur durumunda sarı renge dönüyor derisi.. acilen veterinere gösterin bu kusu.. bu sekilde uzun yasamaz.
Kuşun eşi yok.Bu şişlik 2 haftadır var.Ama o zaman bu kadar büyük değildi.Arkadaş kesin erkek demiş ama dişi olma ihtimali var mı?Bu arada kuş, 3-4 yaşlarında.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:31 --

Bir de video koyuyorum.
Kus - YouTube

Tümör olabilir. Her veteriner anlamaz. Bulunduğunuz şehirde veterinerlik fakültesi varsa fakültede egzotik hayvanlar ya da kanatlılar üzerine de tahsil yapmış bir hocaya ulaşmaya çalışın. SAKIN ACİL BÖLÜMÜNE GÖTÜRMEYİN. Rezalet oluyor genelde. İç hastalıkları uzmanları anlayabilirler, kuşunuzu fakültede ilgili bölüme götürün. Acile götürüldüğünde elle muayene bile yapılmıyor. Hatta Ankara Veterinerlik F. acilinde çalışan kadın dışkı tahlili yapmak için kafes altına bakıp " ay bu kadarcık mı yapıyor bu" demişti. Durum vahim yani, minicik kuştan -afedersiniz- 1 avuç tezek bekliyorlar. Ama bölümlerde hocalar olduğundan yapabileceğiniz en iyi şey onlara götürmek olacaktır. Muhakkak röntgen çkerler, gerekirse kana bakılır. Ücreti de özellere tek seferde verdiğinizin yarısı kadar olur. Geçmiş olsun.

Siz işinizi sağlama alın, bir veterinere gidin.. Burda durumun ne olduğu tespit edilse dahi, çözümü veterinerde.

Siz işinizi sağlama alın, bir veterinere gidin.. Burda durumun ne olduğu tespit edilse dahi, çözümü veterinerde.
Bugün 2 veterinere gittim.Doktorları yoktu ama kuşlar ile alakalı pek ilgilenmedikleri söylediler.Yumurta olabilir falan dediler.Bizde sonra ağzından ve poposundan zeytin yağı verdik.Eğer yumurta ise çıkartır diye.
Sanırım Samsunda kuştan anlayan veteriner yok. :(

Kardes kusun disimi erkek mi disi ise yumurta olabilir.muhabbetkusu.biz bu adreste bahsetmis bakarsniz isinizi gorebilir.butik ihtimalle kusunuz vitamin eksikliginden tuyden cikamamis

Maalesef kuşu demin kaybettik.Baya anıları olmuştu 4 yılda.Şişen yer siyahlaşmaya başlamıştı.Zaten acı çekiyordu, ölmesi bir bakıma daha iyi oldu. :(((

Geçmiş olsun, üzücü bir durum,

Arkadaşlar özellikle mod arkadaşlar french molt ile bunun ne alakası var bana bir açıklarmısınız?

french molt olan bir kuş senelerce o tüy hastalığı ile yaşayabiliyor tabi bulaşıcı bir hastalıktır

gelelim kuşa kuş da
*yuumurta tıkanması
*yalancı kuluçka
*bağırsak enfeksiyonu
*rahim yolu enfeksiyonu

bu 4 ünden biri olabilir elinize aldıgınızda yumurta tıkanması oldugunu anlayabilirsiniz ama sertlik yok ise geriye üç şık kalır kuş hasta gibi ise kırgın sa bir terslik var ise hal hareketlerde yalancı kuluçka şıkkıda elenir geriye ikisi lütfen kimseyi yanlış yönlendirmeyelim lütfen

Zaten şiş olan yer yumuşaktı. Yumurta gibi sert bir cisim göremedim.Büyük ihtimal enfeksiyon benzeri bir durum vardi.Maalesef te bu gece kaybettik kuşu :(

Başınız saģolsun :(

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Sağolun arkadaşlar. Yarın hemen yeni bir yavru kuş alıyorum.

Kuşu dün akşam aldım arkadaşlar.Sanırım daha yeni olduğu için, hareketsiz duruyor.Yem falan yiyor ama ortama alışmaya çalışıyor sanırım. 2-3 güne alışır herhalde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 10:01 --

09ab38c0e822cfc71b09c9cf1097e66c.jpg

Geri