petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil Fikir Beyanı Lütfen...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Sırma tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar daha önce konu açmıştım 8 yavrulu bir çiftim var. Yavruların en büyüğü şu an 2,5 haftalık oldu. Yuvalığın içi leş gibi pislik dolu hergün yavruların ayaklarını temizliyorum. Yuva temizliği kanusunda pratik bir çözüm bildirecek biri olursa çok sevinirim.

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    yuvalıgı komple cıkar, yavruları bir yere koyun, yuvalıgı güzelce bir temizleyin.. ardap sprey varsa güzelce bir sıkın.. yuvalıgın icine talaş koyup, yavruları dikkatlice yerleştirin... öyle pis pis olmaz.

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ben plastik folluk kullanıyorum çoğu kuşumda yavruları düşmeyecekleri ezilmeyecekler bir yere koyup temizliyorum , ahşap yuvalıgınız varsa yine yavruları alıp yuvalıgı komple temizleyebilirsiniz haftada bir temizlemeniz yeterli olacaktır

4. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    En guzwli plastik folluk alip haftada 10 gunde bir temizlerseniz iyi olur kolay cikar yuvaligin icinede guzel temizlyin geri yerlestirin

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Çok tehlikeli aşama bence. Yuvalığı çıkarmak anneyi kızdırıp yavruları beslememesine ya da öldürmesine neden olabilir. Bir daha folluklu yuva alın ve içine hamster talası koyun. Yavrular yuvayı pislemeye başladıklarında da 3 gunde bir talası değiştirin.

6. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Hiç bir anne kuşum 13 günlükten büyük yavrusunu kızıp öldürmemiştir yada bakmayı bırakmıştır. Yuvalık temizliği yavrular için gerekli. Yalnız temizlik yaparken hızlı davranın. Hatta ben bir tane fazladan yuvalık temin etmenizi öneririm. Birini hazırlayıp yavruları oraya aktarır eskiyi temizleyip bit ilacı ( ardap vs ) sıkıp bir kenarda tutun

Sayfayı Paylaş