Karadeniz Pet

Acil Hasta bir kuş aldım

BuraK Kotaran

Meraklı Üye
Ücretsiz bir şekilde aldığım kuşun hasta olduğunu bilerek ten aldım öbür kuşuma yaklaştırmıyorum ayrı bir kafeste özel bir şekilde besliyorum kuşn tüyleri dökük ve buruşuk ama çok değil resimlerden kuşun iğleşip iğleşmiceğini ve bulaşıcı bir hastalık ola bilirmi olamazmı insana bulaşırmı öbür kuşa geçermi aynı ordatamdalar ama uzaklar baya Ustalardan yardım bekliyorum lütfen çözelim iyi olurmu petshop sordum ilaç var dedi tüylerle ilgili dökül çıkarmaya vitamin gibi bir şey lütfen yardım KUŞU ÖLMESİNİ BEKLİYORLARDI ACIDIM ALDIM

Arkadaşım bu kuş ishal bence suyuna kahve koy ve avisol vitamin kullan.Tüylerde erimemi var?

Bilmiyorum ne var erimemi var suyuna vitaminverdim koydum sabah tüy ilaçı almayı düşünüyorumustalar bi el atsın ne olcak bu kuş anlamaıdm

Kuş gerçekten bakımsız kalmış vitamin patates haşlayıp ver yesin onu sıcak yerde dursun yanına dediklerimi yap

Çaydanlık altına patates ez koy haşlanmış patates en fazla 4 saat dursun sonra değiştir

Pet şişeye kaynamış suyu koy ve kuşun yanına koy pet şişeyi bükecek kadar sıcak olmasın normal derecede 50 derece yeter

Kuş gerçekten bakımsız kalmış vitamin patates haşlayıp ver yesin onu sıcak yerde dursun yanına dediklerimi yap

Çaydanlık altına patates ez koy haşlanmış patates en fazla 4 saat dursun sonra değiştir

Pet şişeye kaynamış suyu koy ve kuşun yanına koy pet şişeyi bükecek kadar sıcak olmasın normal derecede 50 derece yeter

Anlamadım biraz daha açık anlatırmısın suyunda vitamin var kuş uyumayabaşladı kafasını arkaya koyup uyuyor patates haslayıp veriri sıcak suyu ne yapayım onuda anlamadım

İshalini önlemen lazım. Avidiare al mutlaka kullan 5 gün. Eğer yoksa nişastalı su verebilirsin şu anlık. Ayrıca başka bir suluğa limon sıkabilirsin. Muz ve patates haşlayıp ver. Yarın Bemiks Kompoze ampul alıp bir ampulun yarısını boşalt. Diğer sulukta mutlaka ishal ilacını bulundur.

French Molt hastalığından şüphelendim daha iyi bilenler yorum yapsın.

Anlamadım biraz daha açık anlatırmısın suyunda vitamin var kuş uyumayabaşladı kafasını arkaya koyup uyuyor patates haslayıp veriri sıcak suyu ne yapayım onuda anlamadım

Sıcak suyu bir pet şişenin içine koy ve havluya sarıp kuşun yanına koy sıcak tutacaktır onu bana ishal gibi geldi ama diğer arkadaşlarda yardımcı olacaklardır geçmiş olsun

Umarım kaybetmezsin kuşu, çok kötü görünüyor. Kuşçu sana hangi ilaçları verdi?

Ücretsiz alınan bi kuşun sağlıklı olması beklenemez:D kuşu iyileştir vitamin ver.

Oncelikle seni yurekten tebrik ediyorum kusa gelince kanat tuylerini cekmisler alwdigin yeri dovmek lazim eger kus yem yiyorsa su iciyorda yuzde 50 sansin ama resimde ole gozukmuyor buyuk ihtimal x olucak

Suyundan vitamini hiç eksik etmeyin muhtemelen bu hayvancık yem yemiyor su içmiyordur. Öyle bi durum varsa çok zor bi şey ama ilacı direkt ağzına verin. Gagasını nazikçe açtırıp ağzına bi damla damlatanilirsiniz fakat yuttuğundan emin olun. 3-4 saatte bir tekrarlayın eğer su içiyorsa buna zaten gerek kalmaz. Umarım iyileşir iyi haberleri duymak isteriz

Aldığım yerde hayvan lar can çekişiyor burunları mantar filan çok ktü bunuda bir yere atmışlar ölür diye kıyamadım aldım sıcak suyu koyup vitamin verdim kuşşc ilaçlar söyledi ama ordan almak istemin yarın başkasına gidicem inşşal düzelir Dua ediyor yiğenlerim :( inşallah yaşatırız ilaç olarak tan isim bilmiyorum sizin öneriniz varsa söyledin dikkate alıcam yorum larınız için teşekkürler

Bu akşamın zor gececeğini düşünüyorum sabaha kadar uykum gelmez inşallah sabaha çıkar arkadaşlar :(
Ölücek sede son saatleri temiz sıcak bir yerde geçirsin

Bu akşamın zor gececeğini düşünüyorum sabaha kadar uykum gelmez inşallah sabaha çıkar arkadaşlar :(
Ölücek sede son saatleri temiz sıcak bir yerde geçirsin

Ölücek diye düşünme kardeşim dediğim gibi sıcak tut kuşu önüne biraz mama koy sabaha kadar uyumam diosan havluyu sıcak tutmaya bak yarında vitaminlerini alırsın

Oncelikle seni yurekten tebrik ediyorum kusa gelince kanat tuylerini cekmisler alwdigin yeri dovmek lazim eger kus yem yiyorsa su iciyorda yuzde 50 sansin ama resimde ole gozukmuyor buyuk ihtimal x olucak

Yem yiyor ama su içtiğini görmedim sabaha cıkarsan Şansım artar saol yorumun için

Yem yiyorsa suda içer. Bende kendi kuşlarımın su içtiklerini görmedim ama içiyorlar bal gibi. Ama denk gelmiyor çok sık içmezler. Kuş sıcak yerde tutulmalı haşlanmış patates, kahve veya kanarya yemi kullanabilirsiniz. Bunların herhangibirini kullanın ve ilaçla destekleyin. Vitamin verin ayrıca haşlanmış yumurtada verirseniz iyi olur.

Yemi kanarya yemi ile karışık zaran şimi arkadaşlar dediği için şirınga yardımı ile 3.4 kere vitaminlisu verdim o kadar halsizki karşı koyamıyordu bizim mecnun olsa (benimkuşum junbo çokkötü ısırıyor) ellerimikanat mıştı şimdiye acıdımartıkkarışmadım yemin üstüne koyup sıcak yerde yarını beklicem artık :(

Kuşu ücretsiz diye değil ölecek kimse ilgilenmiyo diye aldım

Allah razı olsun. Çok güzel bir davranış.. Allah karşılıksız bırakmaz hiçbir şeyi...

Kuş ishal, sıcak bir ortamda tutun, hava akımına maruz kalmasın. Kanarya yemi verin. Patates haşlayıp verin. Hapşurma üşütme vs. varsa Baytril %2,5 alın ağzına damlatın 1-2 damla. Suyuna vitaminini koyun. Elma sirkesi damlatın 1-2 damla. Çay kaşığı ucunda Türk Kahvesi koyabilirsiniz suluğuna... İnşAllah iyi olur.

Geri