Karadeniz Pet

Kedinin elinden kurtardığım yavru muhabbet kuşu

bence antibiyotik kulanmayın kuşda ishal görünüyorsa doğal yöntemlerle ishali yenin
cay posası( suluğa yarım cay yarım su ekleyin çay soğuk olucak)
suluğa yarım çay kaşığı keçiboynuzu tozu ekleyebilirsiniz
prinç suyu ve lapası verebilirsiniz
haşlanmış patates verebilirsiniz

Kuşunuzun durumunu buradan aktarın lütfen bende merak ediyorum ama yaşayacak kurtaracak kendini o.

Arkadasım şimdi sana bir proğram yazıyorum bunu uygulamanı tavsiye ederim yine tercih karar senin.
Bir bas sarımsağın 8/1 ni ezerek suluğunda iyice karıştır bunu haftalık uygula doğal antibiyotik. Haftada bir sirkeli su suluğuna 2 damla elma sirkesi uygula iç parazitler için. Haftada bir limonlu su 3 damla c vitamini. 15 günde bir pekmezli su. Ve sular 24 saatten çok durmasın. Mamasına nane ve maydonoz ekle hatta nane ve maydonozu kaynat mamayı o suyla hazırla. Bunları yap ekstiradan vitamin vermene gerek kalmaz. Geçmiş olsun

Herkese selamlarlar, günaydınlar...

Bu başlık altında yazılanları okuyan biri artık muhabbet kuşu beslemeye hazır hale gelir çok yararlı bilgiler, herkese çok teşekkürler.

Bu arada kuşumuzun son durumu altta resimdeki gibi. Artık dışarıdayız, çatılarda geziyoruz... Tipi de biraz toparladı.... Ama her şeye rağmen tedbiri elden bırakmadan bir süre daha yoğun bir şekilde bakım ve tedavisine devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• 2016-10-06 19-43-04.JPG
    2016-10-06 19-43-04.JPG
    918.4 KB · Görüntüleme: 130
Bence iyice düzelmeden temzilik işine girmeye gerek yok. Allah korusun birde soğuk algınlığına yakalanmasın hayvan iyice düzelsin o yüzlerini kendisi yavaş yavaş temizleyecek zaten. Tamamen düzelince banyo işine başlarsınız. Bence gerek yok şu an öncelik sağlığının düzelmesi zamanla tüylerini tamamlayacak zaten yavru hayvan bir tüy atacak yeni yüzleri de tertemiz çıkacaktır.
Bu petshopcular varya bunların çoğu ne hayvansever nede hayvandan anlar. Dini imanı para olanlar çok. Bunlardan bir daha alışveriş yapmayın zaten kendilerini hemen belli ederler. Ama bu işi iyi yapan gerçek hayvan dostlarıda var onları ayırmak lazım. İbreti alem için ilerde bir petshop açıcam emekli olunca :) Maksat millete faydamız olsun değilmi :)))

Gözler de büyümüş mü ne, maşallah.

tabi artık çok şükür bir sorunu yok. Hatta çok da sağlıklı kereta. . Evin bir bireyi oldu artık. Kafesten çok yanımızda sürekli. :)
Bi ara güzel bi fotoğrafını paylaşacağım zaten.

kuşunuzun son halinin fotoğrafını yükleyebilir misiniz ? çok merak ettim

İnanın baştan sona kadar içimde heyecanla her mesajı okudum bir yandan bu yavrunun kurtulmuş olmasına dua ederek. Emeğinize sağlık gerçekten çok mutlu oldum. Verdiğiniz emeğe uğraşa bir hayvansever olarak teşekkür ve tebrik ederim. Allah sizin gibi hayvanseverlerden razı olsun.

@Fatih Sultan Mehmet Bey, güzel mesajınız için teşekkürler.
Hayvanları sevmemek mümkün mü zaten?
Hatta benim bugüne kadar evde bir hayvan edinmeyişimin sebebi, onları çok sevmem ve acaba onlara gereken değeri gösterebilir miyim endişesi olmuştur. Ama nasipte varmış demek ki böyle bir şeye rastgeldik.
Bu iyileşme sürecinde de zaten biz de baya korktuk. Ama şükür her şey yolunda gitti. Hem petshop'dan almak yerine böyle bir hikaye sonucu bir dost edinmek bizi daha çok mutlu ettik.
Ama şimdi biz de çok mutluyuz . Hem bu minik canı hayatta tutmayı başardık hem de ailemize yeni bir üye kazandırdık :)

Sizlere ve de forum üyelerine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum tekrar. Mesajlarınızla ve güzel dileklerinizle yalnız bırakmadınız.

Masallah duzelmis guzellesmis kerata iyi olmasina sevinmeyen yoktur muhakkak emek ve sabirla bu guzel yavruyu kazandiniz saglikla uzun yillar sizle olur insallah

Merhaba arkadaşlar. Kesha'yı dışarda bulmamın üzerinden neredeyse 2 ay geçmiş.
Son halini paylaşmak istedim.
Gerdanında çok güzel siyah noktaları çıktı, ben kafası beyaz olur diye beklerken sarı kafa olacak sanırım. Gerdanı da aynı şekilde sarı :)

(bu arada artık yanına bir eş alalım yalnız kalmasın istiyoruz. İlk fotoğralarını yayınladığımız zaman arkadalar erkek demişlerdi. Ben ne olur ne olmaz tekrar sormak istiyorum son fotoğrafları bakara cinsiyeti hakkında kesin bir şey diyebilir miyiz? Bir de daha çok mu küçük, yanına bir eş için erken mi olur?)

Ekli dosyalar

• 2016-11-26 11-42-42.JPG
    2016-11-26 11-42-42.JPG
    263.6 KB · Görüntüleme: 102
Maşallah.tüyü düzmüş.
Dişi sanırım kuşunuz.

Merhaba arkadaşlar. Kesha'yı dışarda bulmamın üzerinden neredeyse 2 ay geçmiş.
Son halini paylaşmak istedim.
Gerdanında çok güzel siyah noktaları çıktı, ben kafası beyaz olur diye beklerken sarı kafa olacak sanırım. Gerdanı da aynı şekilde sarı :)

(bu arada artık yanına bir eş alalım yalnız kalmasın istiyoruz. İlk fotoğralarını yayınladığımız zaman arkadalar erkek demişlerdi. Ben ne olur ne olmaz tekrar sormak istiyorum son fotoğrafları bakara cinsiyeti hakkında kesin bir şey diyebilir miyiz? Bir de daha çok mu küçük, yanına bir eş için erken mi olur?)
Eş için henüz küçük ama yinede kendi yaşında bir eş alarak yuvalık takmadan birbirlerine alışmalarını sağlayabilirsiniz sanırım çok küçük olduğu için cinsiyet tam belli olmamış ilk zamanlarda çünkü kuş dişi

sanırım çok net bir fotoğraf çekip öyle netleştirmek lazım bu erkek mi dişi mi konusunu :)
gidip aynı cins kuş almak gibi bir hata yapmayayım sonra :=)

Dişi konusunda da dediğiniz gibi daha erken sanırım. bi tam rengini alsın falan...
Telefonla şimdi çektiğim son bir fotoğraf daha göndereyim belki bu tahminler için daha yararlı olur.

Ekli dosyalar

• kesha2016.jpg
    kesha2016.jpg
    291.1 KB · Görüntüleme: 92
sanırım çok net bir fotoğraf çekip öyle netleştirmek lazım bu erkek mi dişi mi konusunu :)

Dişi konusunda da dediğiniz gibi daha erken sanırım. bi tam rengini alsın falan...
Telefonla şimdi çektiğim son bir fotoğraf daha göndereyim belki bu tahminler için daha yararlı olur.
Kesin dişi hocam

%100 dişi maşallah sarı yüzmüş kuş size alıştımı iyice ele omza alıştıktan sonra alın bence erkek,birde bu forumdan alırsanız sağlıklı ve güvenilir olur bence karar sizin ufak 1 aylık kadar yavrular satılıyor elde duran onlardan seçin ufak olması biraz iyi olur dişiyi rahatsız edemez pek avantaj olur.

Geri