Karadeniz Pet

Acil! Kuşum toparlıyor ve uçamıyor

• Konbuyu başlatan Aysetursak
  • Başlangıç tarihi
A

Aysetursak

Guest
İki hafta önce aldığım kuşumun bu sabaha kadar hiçbir problemi yoktu bu Sabah balkona saldığımda da çok güzel uçuyor ve çok güzel hareket ediyordu fakat öğlen kafesinin içine baktığımda dengesini kurmakta zorlandığını gördüm kafesinden çıkardım uçmaya çalıştı ama eskisi gibi iyi uçuşmuyordu sürekli bir yerlere çarpıp düşüyordu. Yürüyüşü de aynı şekilde dengesiz. Kanadına bacaklarına baktım herhangi bir yara veya bir terslik göremedim ne yapmalıyım

İshal,kabarık durma, iştahsızlık gibi hastalık beriltisi problem var mı? Balkon dediğiniz nokta açık hava akımına kalan bir yer mi?

Hayır balkonum kapalı bi yer ve kuşlar oradayken herhangi bir camı falan da açmıyoruz açık hava akımı yok fakat kabarma var iştahsızlık yok

Hayır balkonum kapalı bi yer ve kuşlar oradayken herhangi bir camı falan da açmıyoruz açık hava akımı yok fakat kabarma var iştahsızlık yok

Fotoğraf koyabilme imkanız var mı hastalanmış olabilir, ceyran da felan kaldı mı? Normal olarak suyuna vitamin koyun mama verin hasta değilse bile kendini toparlamasına yardımcı olur.İshal varmış suyuna türk kahvesi katabilir veya patates püresi verebilirsiniz.

3. Mesaja göre düzenliyorum, hastalanmış büyük ihtimalle ceyran da felan kalmış olabilir yukarı daki dediğimi yapabilirsiniz öncelik vitamin ve mama verin ve sıcak ortamda dursun.

Son düzenleme:
Tamam çok çok teşekkür ederim bunları yapacağım :)

Tekrar teşekkürler ciddi bi şey midir yoksa kolaylıkla atlatabilir mi

Verdiğim vitaminli mamayı yemiyor hiçbir şey yemiyor. Hiçbir şey yapmıyor. Sadece sürünüyor başını önüne eğip hareketsiz bir biçimde duruyor. Daha sabah hiçbir şeyi yoktu bi anda nasıl bu kadar çok hastalandı bilmiyorum kuşum ölsün istemiyorum

Verdiğim vitaminli mamayı yemiyor hiçbir şey yemiyor. Hiçbir şey yapmıyor. Sadece sürünüyor başını önüne eğip hareketsiz bir biçimde duruyor. Daha sabah hiçbir şeyi yoktu bi anda nasıl bu kadar çok hastalandı bilmiyorum kuşum ölsün istemiyorum

Su içiyor mu suyuna vitamin koyun, bir fotoğraf felan koyabilirseniz ustadlar yardımcı olabilir veya veteriner hekime gösterin.

ishal kuşlar için ciddi problemdir. pinç lapası yada patates lapası yedirmeye çalışın.

p9sjx.jpg

p9sl2.jpg

p9sp3.jpg
işte bunlar fotoğrafları

Dediklerinizi yerine getirdim. Eğer kuşum eski haline dönerse bu sizin başarınız olacak :)

Kuşa patates maması verin,suluğuna çeyrek çay kaşığı türk kahvesi atıp karıştırın eğer içmezse başını kaldıramazsa şırınganın içine az su koyun yine az türk kahvesi koyun.Suluk olsaydı 3-4 defa içmeliydi 8saat sonra değiştirecektiniz suluğu.Ama şimdi içmezse 3-4 defa o sudan içecek şekilde şırıngayla ağzına türk kahvesi-su karışımını sıkın 5-6 damla yetecektir.
Patatesi haşlayın,tuzlamadan yem karıştırarak verin.
Bunlar ishalini keser,diğer başını kaldıramama sorunları nedir bilmiyorum ama beyindeki hareket fonksiyonlarında sorun olabilir buna ilaç yok

Önceden bu kafasını kaldıramama gibi bir problemi var mıydı Ali beyin beyin ile alakalı cümlesi için soruyom önceden yoksa sanmıyorum olacağını öyle birşeyin

Hayır problemi kafasını kaldıramama değil zaten hastalığı nedenîyle halsiz düşmüş sürekli başını yere dayıyor

Geri