petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil! Kuşum toparlıyor ve uçamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Aysetursak tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Aysetursak

İki hafta önce aldığım kuşumun bu sabaha kadar hiçbir problemi yoktu bu Sabah balkona saldığımda da çok güzel uçuyor ve çok güzel hareket ediyordu fakat öğlen kafesinin içine baktığımda dengesini kurmakta zorlandığını gördüm kafesinden çıkardım uçmaya çalıştı ama eskisi gibi iyi uçuşmuyordu sürekli bir yerlere çarpıp düşüyordu. Yürüyüşü de aynı şekilde dengesiz. Kanadına bacaklarına baktım herhangi bir yara veya bir terslik göremedim ne yapmalıyım

2. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    İshal,kabarık durma, iştahsızlık gibi hastalık beriltisi problem var mı? Balkon dediğiniz nokta açık hava akımına kalan bir yer mi?

3. Aysetursak

Hayır balkonum kapalı bi yer ve kuşlar oradayken herhangi bir camı falan da açmıyoruz açık hava akımı yok fakat kabarma var iştahsızlık yok

4. Aysetursak

5. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Fotoğraf koyabilme imkanız var mı hastalanmış olabilir, ceyran da felan kaldı mı? Normal olarak suyuna vitamin koyun mama verin hasta değilse bile kendini toparlamasına yardımcı olur.İshal varmış suyuna türk kahvesi katabilir veya patates püresi verebilirsiniz.

3. Mesaja göre düzenliyorum, hastalanmış büyük ihtimalle ceyran da felan kalmış olabilir yukarı daki dediğimi yapabilirsiniz öncelik vitamin ve mama verin ve sıcak ortamda dursun.

#5 Mert Can YALÇIN, 18 Haziran 2013
    Son düzenleme: 18 Haziran 2013
  6. Aysetursak

Tamam çok çok teşekkür ederim bunları yapacağım :)

7. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Öncelik vitamin mama verin, sıcak ortamda dursun biraz toparlamaya başlayınca ishal çözüm olarak ta suyuna az bir şey türk kahvesi felan katarsınız veya patates püresi verirsiniz.

8. Aysetursak

Tekrar teşekkürler ciddi bi şey midir yoksa kolaylıkla atlatabilir mi

9. Aysetursak

Verdiğim vitaminli mamayı yemiyor hiçbir şey yemiyor. Hiçbir şey yapmıyor. Sadece sürünüyor başını önüne eğip hareketsiz bir biçimde duruyor. Daha sabah hiçbir şeyi yoktu bi anda nasıl bu kadar çok hastalandı bilmiyorum kuşum ölsün istemiyorum

10. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Su içiyor mu suyuna vitamin koyun, bir fotoğraf felan koyabilirseniz ustadlar yardımcı olabilir veya veteriner hekime gösterin.

11. Selahattin GÖKTAŞ

ishal kuşlar için ciddi problemdir. pinç lapası yada patates lapası yedirmeye çalışın.

12. Aysetursak

[​IMG] işte bunlar fotoğrafları

13. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Hep böylemi duruyor?

14. Aysetursak

Evet hastalandığından beri bu şekilde duruyor

15. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Sıcak ortamda dursun, Suluğuna vitamin koyun avisol varsa avisol özellikle koyun iyi geliyor hayvana bizim burdan diyeceklerimiz sınırlı düzelmezse veteriner hekime götürmeyi dene.

16. Aysetursak

Dediklerinizi yerine getirdim. Eğer kuşum eski haline dönerse bu sizin başarınız olacak :)

17. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşa patates maması verin,suluğuna çeyrek çay kaşığı türk kahvesi atıp karıştırın eğer içmezse başını kaldıramazsa şırınganın içine az su koyun yine az türk kahvesi koyun.Suluk olsaydı 3-4 defa içmeliydi 8saat sonra değiştirecektiniz suluğu.Ama şimdi içmezse 3-4 defa o sudan içecek şekilde şırıngayla ağzına türk kahvesi-su karışımını sıkın 5-6 damla yetecektir.
    Patatesi haşlayın,tuzlamadan yem karıştırarak verin.
    Bunlar ishalini keser,diğer başını kaldıramama sorunları nedir bilmiyorum ama beyindeki hareket fonksiyonlarında sorun olabilir buna ilaç yok

18. Aysetursak

Çok teşekkür ederim :) dediklerinizi yapacağım

19. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Önceden bu kafasını kaldıramama gibi bir problemi var mıydı Ali beyin beyin ile alakalı cümlesi için soruyom önceden yoksa sanmıyorum olacağını öyle birşeyin

20. Aysetursak

Hayır problemi kafasını kaldıramama değil zaten hastalığı nedenîyle halsiz düşmüş sürekli başını yere dayıyor

Sayfayı Paylaş