Karadeniz Pet

Acil kuşumun göğsü şişti?

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Kuşumun bizimle 4. günü bugün bi baktım göğsü baya şiş neden olabilir? Ciddi bir şey mi??

Y3AXX2.jpg

bir gün önce gayet normaldi işte önceki fotoğrafı:

onRv3b.jpg

Son düzenleme:
ksuunuz kilo almis gibi rejime birakin az bence ve spor yaptirin

yag bakamis sanirim

Son düzenleme:
ksuunuz kilo almis gibi rejime birakin az bence ve spor yaptirin

yag bakamis sanirim

Bir günde şişmanlamaz ki hemen.Daha bir gün önce normaldi 2. fotoğraf bir gün önce çekildi.

ozaman birden cok yiyip kursagini sisirmiste olabilir bendede var su anda 2 tane

ozaman birden cok yiyip kursagini sisirmiste olabilir bendede var su anda 2 tane

Umarım öyledir.Bir hastalık falan olmasın da varsın yesin bugün 2 kere uçurdum daha yeni olduğu için çarpmasından korkuyordum.Sakınan göze çöp batarmış.Göğsünde şişlik oldu şimdi de.İnşallah yarına geçer.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:21 --

Azaldi ama yine de var sislik.Yemliklerinden birini çikardim.Uflemedim eselenip yine yiyor.Gögsunde de hala sislik var.

Aşırı yem yeme durumu yeni gelen kuşlarda oluyor mu bilmiyorum ama benim bildiğim yeni gelen kuş stresten dolayı daha az yer. Kuşlarda da insanlardaki gibi tümörler olabiliyor. Benim dişi bir kuşum kötü huylu bir tümör nedeniyle ölmüştü. Göğsünde bir şişlik farkettim, tabii bu 1 gün içinde olmadı. Daha sonra tümör git gide büyüdü ve kuşun kafes içindeki hareketlerini kısıtlamaya başladı. Anlayan bir veteriner bulabilseydim belki korktuğum başıma gelmeycekti ama araştırmalarım yetersiz kaldığı için o zaman bulamadım. Siz ne olur ne olmaz anlayan bir veterinere götürün isterseniz. Br de yeni gelen kuşu serbest bırakmayın, bırakacaksanız da güvenli bir yerde bırakın ve takip edin. Çarpma olabilir demeniz doğru değil, olduysa muhakkak haberdar olmalısınız, bunun için de gözünüz her an üzerinde olmalı. Geçmiş olsun, umarım ciddi bir durum değildir.

Tümör olsa yavas yavas buyur diye dusunup kendimi rahatlatmaya calisiyorum cunku bir anda oldu bu durum onceki gun gayet normaldi.Kusum zaten odaya ve bize alisti korkusu yok ele geliyor sevdiriyor kendini mest oluyor yanagi oksaninca.odada konacagi yerleri de ezberledi carpma dusme de olmuyor artik.Parmaga alistirdim. Bir tek gogsundeki sislik korkutuyor beni.simdi eskisi kadar degil ama hala sislik var biraz.

Tümör olsa yavas yavas buyur diye dusunup kendimi rahatlatmaya calisiyorum cunku bir anda oldu bu durum onceki gun gayet normaldi.Kusum zaten odaya ve bize alisti korkusu yok ele geliyor sevdiriyor kendini mest oluyor yanagi oksaninca.odada konacagi yerleri de ezberledi carpma dusme de olmuyor artik.Parmaga alistirdim. Bir tek gogsundeki sislik korkutuyor beni.simdi eskisi kadar degil ama hala sislik var biraz.

Kşunuzda bitkinlik yorgunluk görüntüleri yok ise sorun yok. Bu dediklerime yarın uyanınca bakın şuan uykudan bunlar görülebilir endişe yapmayın.

Kşunuzda bitkinlik yorgunluk görüntüleri yok ise sorun yok. Bu dediklerime yarın uyanınca bakın şuan uykudan bunlar görülebilir endişe yapmayın.

Bitkinlik yok maşallah.Gun icinde 5 kere falan cikarttim kafesinden uctu, kagit topla oynadi.Su anda televizyon izliyor kendini temizliyor. Elma rendeledim ondan yedi biraz batirdi kafesini. :)

orası kursağı muhtemelen biraz iştahlı bir kuş bir anda şiştiyse hastalık olduğunu sanmıyorum maşallah çokda tatlı korkmanıza gerek yok bence yavruyken kursaklarının ne kadar yem alabildiğini daha net görüyor insan endişelenmeyin bence :)

orası kursağı muhtemelen biraz iştahlı bir kuş bir anda şiştiyse hastalık olduğunu sanmıyorum maşallah çokda tatlı korkmanıza gerek yok bence yavruyken kursaklarının ne kadar yem alabildiğini daha net görüyor insan endişelenmeyin bence :)

Oh Allaha sukur. Yemini onunden aldim nasil olsa elma yedi idare eder onu sabaha kadar.Biraksam catlayana kadar yiyecek diye korkmaya basladim.Buyudugunde boyle kursagi siser mi? Cocukken yetiskin kuslarimiz vardi boyle bir seye rastlamamistim simdi bu kusumu oyle sismis gorunce evham yaptim.Cok sağ olun.Allah razi olsun.

iştahlıysa şişer neden şişmesin :) bence yeminide almayın kafesten düzenli olarak salarsanız sıkıntı olmaz

iştahlıysa şişer neden şişmesin :) bence yeminide almayın kafesten düzenli olarak salarsanız sıkıntı olmaz

Ama rahatsiz oluyor cok yiyince dik duramiyor onunde ayva gobegiyle :D Cok inceliyorum kusu paranoyaklastim biraz rahat olmam lazim.Bir de dışkısı poposuna yapışıyor onu bile ben temizliyorum. :D

Geri