Karadeniz Pet

ACİL. Kuşumun neyi var çözemiyorum

• Konbuyu başlatan limonpaşamaviş
  • Başlangıç tarihi
L

limonpaşamaviş

Guest
Muhabbet kuşum çok güçsüz çelimsiz, iki sene hiç kafesten çıkartılmamış bakımsızdı bana geldiğinde şimdi yeni yeni alışıyor üç gün önce geldi. ve sürekli ağzını açıp kapatıyor. acaba solunumunda mı bi sorun var? bana yardımcı olabilir misiniz ?

http://www.resimagaci.com/img/49fv05n.jpg

kuşumun resmi burda :confused:

kabarık mı duruyor bana mı öyle geldi bakımsız kaldığı kesin vitamin mama vs takviyesi yapın toparlarsın o ağız açma olayına bir şey diyemiyorum yeni geldiği içinde yapabilir veya başka sorunuda olabilir ustadlar cevap verir ama kesinlikle vitamin mamasını vs eksik etmeyin şu ballı krekerde zararlı olabilir ne ile yapıştırıldığı belli değil.

İki sene kafeste hapis hayatı yaşamış.Muhtemelen yalnız da bırakılmıştır.
Önce kaliteli yem mama vitamin ve mineral verin biraz toparlasın sonra kafesten hergün yarım saat çıkarın uçsun dolaşsın.Sonra da yanına bir eş alın.

yemlerim kaliteli (budgıe) vitamin (avi) mama var ağzını açıp kapaması neden olabilir onu çözmeye çalışıyorum beyler

Birde hiç kafesten çıkmak istemiyor elime geliyor çıkartıyorum kafesine geri giriyor kerata

yemlerim kaliteli (budgıe) vitamin (avi) mama var ağzını açıp kapaması neden olabilir onu çözmeye çalışıyorum beyler

2 sene kafesten hiç çıkmamış solunum bozukluğu olabilir bu yüzden hergün uçurun az az diyorum hayvanın ciğerleri açılsın.

Ağzını açıp kapama olası nedenleri;
1-Havalar çok sıcak olduğundan vücut ısısını dengede tutmak için,
2-Akciğerlerinde problem olduğunda,
3-Kalpte büyüme varsa, (bu akciğerlere basınç yapar ve hayvan nefes almakta zorlanır, bu durumda hayvan ağzını açarak solunum yapabilir)
3-Karaciğer yağlanmasına bağlı büyüme, (bu da gene nefes almakta zorluk çıkarır)
4-Hava keselerinde bir problem varsa,
5-Sistemik bozukluklar ,
6 Esneme,
7.Hoşlanmadığı etkilere karşı tepki göstereceğinin, ısıracağının ön işareti,
8.Başka bir muhabbet kuşunu korkutmak,
9.Kusma öncesi davranışlar,
10.Tüy bakımı sırasında ağzına kaçan tozlar vs. nedeniyle.
Kesin teşhis için mutlaka detaylı bir veteriner hekim kontrolü gerekmektedir.

Kuşunuz tüye girmiş vitamin ve mama takviyesi yapın düzelicektir ishal varmı kuşta acaba

Geri