Karadeniz Pet

ACİL!!muhabbet kusum yumutayi kirip yedi

• Konbuyu başlatan şahin oyman
  • Başlangıç tarihi
Ş

şahin oyman

Guest
Muhabbet kusum 2 yumurta yapti 3uncu yumurtayi kutuya degil kafesin izgarasina yapip sonra kirip erkek ile birlikte yumurtanin kabugunu yiyip sarisina tokanmadilar tektar diger iki yumurtanin ustune gitti bir sey anlamadim lutfen biri bana ne oldugunu aciklasin

Kuşta vitamin eksikliği var sanırım, yumurta haşlayın sarısını alın birazcık ezin daha sonra kuşlara verin yesinler, kabuklarınıda en ufak parçaya gelene kadar ezip onuda verin (neredeyse un haline gelecek kadar), bu sayede vitamin alırlar, Kafesin dibine veya yemliklerede yarım yada 1 çay kaşığıda çay şekeri koyun...

Son düzenleme:
kuşlar yumurtanın tadını bir kere almışlar bir daha vazgeçmesi zor olacaktır durduk yere olmaz kesin siz rahatsız etmişsinizdir ve ortam sessiz sakin değildir yada kalsiyum vitamin vs eksiktir.

Kuşta vitamin eksikliği var sanırım, yumurta haşlayın sarısını alın birazcık ezin daha sonra kuşlara verin yesinler, kabuklarınıda en ufak parçaya gelene kadar ezip onuda verin (neredeyse un haline gelecek kadar), bu sayede vitamin alırlar, Kafesin dibine veya yemliklerede yarım yada 1 çay kaşığıda çay şekeri koyun...

Kuslara seker vermeyi dogru bulmuyorum bal verilmesi daha iyi olabilir

abı seker cok tehlıkelı bısey yumurtadakı kus yerse tuye gırme ıhtımalı var hem yumurta yatıp hemde tuye gırerse o kus sag cıkmaz yuvadan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:00 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

dostum kusunun sorunu kalsıyum eksıklıgı kalamar kemıgı al tak ben onlerınden hıcbır zaman eksık etmem kalsıyum deposu

kuşlar yumurtanın tadını bir kere almışlar bir daha vazgeçmesi zor olacaktır durduk yere olmaz kesin siz rahatsız etmişsinizdir ve ortam sessiz sakin değildir yada kalsiyum vitamin vs eksiktir.

1 kere yumurtasını yiyen bida hep mi yer diyorsunuz :( aynısı benimde başıma geldi bi kaç gün önce ama vitamin vs eksikliğinden değil. yavrularını atmadan tekrar yumurtladı ve yavruların tüylerini yolup kanattı. ben ayırınca da yumurtanın birini kırıp attı, birini de yedi. şimdi alışkanlık haline getirmiş midir bu durumu ?

benim kuşum da yumurtasını yemişti ben görmedim babam görmüş biz tatildeydik geldiğimde bir yumurta kabuğu vardı kuşçuya sordum o da vitamin eksikliğinden dedi ama ben sürekli mama yapıyordum ama ben yokken mama olmadığı için vitaminsiz kalmışlardır belki onu bilemem annesi kızmış da olabilirdi ama yuvayı 1 ay boyunca hiç kimse açmamıştı

bu iki eden olabilir

1 kere yumurtasını yiyen bida hep mi yer diyorsunuz :( aynısı benimde başıma geldi bi kaç gün önce ama vitamin vs eksikliğinden değil. yavrularını atmadan tekrar yumurtladı ve yavruların tüylerini yolup kanattı. ben ayırınca da yumurtanın birini kırıp attı, birini de yedi. şimdi alışkanlık haline getirmiş midir bu durumu ?
İssalah yemez yememesi icin ne yapmak gerek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:17 -->-> Daha önceki mesaj 10:05 --

[/COLOR]dostum kusunun sorunu kalsıyum eksıklıgı kalamar kemıgı al tak ben onlerınden hıcbır zaman eksık etmem kalsıyum deposu[/QUOTE]

Kalamar kemigi dedigin sey gaga tasi mi ayri bir sey mi yoksa

Geri