Karadeniz Pet

Acil yardım artık kuşum yumurtaya yatmıyor :(((

M

mubarekk

Guest
Sevgili arkadaşlar ne olur yardım edin ben yumurtalarıyla beraber kuş aldım geldim kafese koydum yumurtalara yattı sıkıntı yaşamadım ama sonra forumda okudum talaş koymak gerekiyormuş yuvaya bende yumurtaları aldım talaş koydum ve talaşın üzerine tekrar yumurtaları koydum bidaha da yatmadı ne olacak ne yapmalıyım bidaha ne zaman yumurtlar kuşlarım yine kuşum yuvaya giriyor ama yuvalığın sadece kapısında duruyor yumurtalara yatmıyor :"(( ne yapmalıyım yardım edin.

Kuşun kuluçkaya yatmaması stres yaptığından kaynaklanıyor.Yumurtalar varken talaş koymanız çok yanlıştı.Artık yatıp yatmaması kuşun pskolojik yapısına bağlı.Ama siz rahatsız etmeyin ve kafesin yerinide değiştirmeyin.

Maalesef yuvasını bozmuşsunuz artık yatmaz. Kuluçka bitince talaş koyacaktınız.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Şansınıza talaşları çıkarıp yumurtaları tekrar koymayı deneyin

Selam,
Bu yaptığın doğru bir hareket olmamış. Yumurtalara yatıyorsa zaten talaş koymaya gerek yoktu. Zaten talaş başta konabilir istenirse, kuş sonra onları toplayıp atıyor, öyle yumurtluyor.
Yatmadığı yumurtaların da işi bitmiştir. Geçmiş olsun.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi hafta sonu gidiyoruz dimi?

Peki arkadaşlar bi daha ne zaman yatar kuluçkaya ve talaşlara alışırmı

İthalat varmıymış? Yoksa boş yere gitmeyelim. [MENTION=6973]james007[/MENTION] nedir yağmurun durumu kardeşim?

abi ben sordum gümrükteymiş. gümrükte sıkıntıyı halletmeye çalışıyoruz dedi. hafta sonuna kadar gelir heralde

YumurtalarDan kalkalı 1 gün oldu bi daha ne zaman yumurtlar veya o talaşlı yuvaya alışırmı

kuşun yatmadığını görüce hemen talaşları alsaydın tekrar yatabilirdi, yuva tabanında oyuk varsa talaş şart değil, ben yavru çıkıncaya kadar talaş eklemiyorum, 1 gündür yatmıyorsa artık o kuluçkadan hayır gelmez, yumurtaları alın...

Tmm yumurtaları alıyorum peki ama bi daha ne zaman yumurtlar

Geri