petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil Yardım edin kuşum ölüyor mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Simge AKSOY tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Simge AKSOY

1-2 Hafta önce satın aldığım muhabbet kuşum bu gun kalktığımda kafesınde yoktu sonra bıde baktım yuvalığın içinde kabarmış sanki yumurtaya yatar gibi yatmış ama ben kuşumu erkek sanıyordum :S ölüyormu ? yoksa yumurtayamı yatmış lütfen biraz bilgi verin .s ? yani ölmek için yuvalığa girmez die düşünüyorum.. ??? sizce neden böyle oldu sorun ne ? içinden çıkmıyor ? :( :( :(

Resim

Kuyruğu Düşmüş falan dediler cıkınca yuvalıktan :S sizce ?

#1 Simge AKSOY, 3 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2013
  2. kartall82

kartall82 Guest

kus cok tuhaf duruyor kuşun cinsiyeti de belli olmuyor daha yakın foto eklerseniz bilgili arkadaşlarda daha kesin cevaplar verebilir

3. Mert AKSOY

Hastalanmış bu kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:53 --

Üşütmüş gibi duruyor

4. berkay61

berkay61 Guest

Bu kus hastalanmis vitamin koyun suyuna 1 yada 2 haftada duzelir tuyleri bayaa bir kabarık

5. Simge AKSOY

Buyrun arkadaşlar ''/ sizce neyi var ? [​IMG]

Uploaded with ImageShack.us

6. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Soğuk almış.

7. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    kusunuz üsütmüs ortami isitin vitamin verin olmadi veterinere götürün..

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

ceryanda birakma kuşu b vitaminleri var kuşcularda 3 4 tl birşey onlardan al suyuna kat geçer.

9. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    dostum resimlerde kuşların kafesi yerde druyor.kapı altlarından hava sürkülasyonu çok oluyor.bence üşüyüp hasta olmuş vitamin takviyesi yap.

10. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    üşütmüş ağzına bal da damlatın

11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuş erkek, muhabbet kuşları genelde ishal veya soğuk algınlığından kabarır ve üşüdükleri içinde yuva içinde ısınmaya çalışır, eğer kuşta ishal varsa avidare, ishal yoksa soğuk algınlığı olabilir aviastım alın, suluğun yarısına kadar su doldurun ve su içine 2,5 cc ilaç ekleyerek verin, ayrıca bir şırınga yardımı ile günde 3-5 kez 2 damla ağzına damlatın. ilaçları 5 gün uygulayın, soğuk algınlığı aviastım ile geçmezse baytril %2,5 luk alın, dolu suluğa sadece 1 damla ekleyerek verin, sakın ağzına damlatmayın, çünkü baytril ağız bir antibiyotiktir...

12. Simge AKSOY

Kuşum Öldüü. :( :(

13. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun nefesi buraya kadarmış.Güzelde kuşmuş

14. Mana

Mana Guest

Aynısı tıpkısının aynısı arkadaşıma oldu 3 gün sonra öldü bence hemen birşeyler yapın yoksa ölmesi an meselesi olabilir

15. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun benimde kuşum böyleydi 4 gündür falan son zamanlar düzeldi vitaform toz ilacı aldım suluklarına koydum ve çay kaşığı ile elime alıp ağzına v.s damlattım biraz düzeldi arada güneşe çıkartıyorum ısınsın diye güneş bi sorun olmuyo içeri aldığım zaman yine biraz üşüyor havalarda o kadar soğuk değil ama anlamadım. Tekrar geçmiş olsun.

16. Mana

Mana Guest

Şimdi okudum bunu :( arkadaşımın kuşu da öldü böyle maalesef soğuk almış cereyandan ötürü.kolay kolay iyileşemiyor o da herşeyi denedi ama olmadı.çok üzüldüm ya :( minnacık şeyler :(

17. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle başın sağolsun.yemin ederim sabaha çıkmaz diyecektim,üzülürsünüz diye demedim.kuşun son durumu bitikti

18. Simge AKSOY

Bende anlamıştım abi ölüceğini :( herşeyi yaptım veterinere dahi götürdüm birşeyi yok dedi ilaç verdii 1-2 tane yolladı.. ama geldikten 1 saat sonra öldü çok kötüyüm :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

:( Soğuk alması ımkansızdı . bu aralar benım kusumda olan sorunlar bir çok kuşunda var RABBİM kimsenin başına vermesin :( çok kötü bi durum

19. Mana

Mana Guest

Cereyandan soğuk alıyorlar en ufak bir kapının aralığından ya da altından dahi etkileniyorlar

20. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

o veteriner dediğimiz insanlar.karşılarında muhabbet vb.ufak kuşlarla ilgilenmiyorlar.yalandan yere şöyle bir bakıp ilacı veriyor 2 güne kalmaz kendine gelir deyip gönderiyorlar.can dediğimiz olay bu kadar basitleştiriliyor

Sayfayı Paylaş