Karadeniz Pet

Acil Yardım edin kuşum ölüyor mu ?

• Konbuyu başlatan Simge AKSOY
  • Başlangıç tarihi
S

Simge AKSOY

Guest
1-2 Hafta önce satın aldığım muhabbet kuşum bu gun kalktığımda kafesınde yoktu sonra bıde baktım yuvalığın içinde kabarmış sanki yumurtaya yatar gibi yatmış ama ben kuşumu erkek sanıyordum :S ölüyormu ? yoksa yumurtayamı yatmış lütfen biraz bilgi verin .s ? yani ölmek için yuvalığa girmez die düşünüyorum.. ??? sizce neden böyle oldu sorun ne ? içinden çıkmıyor ? :( :( :(

Resim

Kuyruğu Düşmüş falan dediler cıkınca yuvalıktan :S sizce ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
kus cok tuhaf duruyor kuşun cinsiyeti de belli olmuyor daha yakın foto eklerseniz bilgili arkadaşlarda daha kesin cevaplar verebilir

Hastalanmış bu kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:53 --

Üşütmüş gibi duruyor

Bu kus hastalanmis vitamin koyun suyuna 1 yada 2 haftada duzelir tuyleri bayaa bir kabarık

Soğuk almış.

kusunuz üsütmüs ortami isitin vitamin verin olmadi veterinere götürün..

ceryanda birakma kuşu b vitaminleri var kuşcularda 3 4 tl birşey onlardan al suyuna kat geçer.

dostum resimlerde kuşların kafesi yerde druyor.kapı altlarından hava sürkülasyonu çok oluyor.bence üşüyüp hasta olmuş vitamin takviyesi yap.

Kuş erkek, muhabbet kuşları genelde ishal veya soğuk algınlığından kabarır ve üşüdükleri içinde yuva içinde ısınmaya çalışır, eğer kuşta ishal varsa avidare, ishal yoksa soğuk algınlığı olabilir aviastım alın, suluğun yarısına kadar su doldurun ve su içine 2,5 cc ilaç ekleyerek verin, ayrıca bir şırınga yardımı ile günde 3-5 kez 2 damla ağzına damlatın. ilaçları 5 gün uygulayın, soğuk algınlığı aviastım ile geçmezse baytril %2,5 luk alın, dolu suluğa sadece 1 damla ekleyerek verin, sakın ağzına damlatmayın, çünkü baytril ağız bir antibiyotiktir...

Geçmiş olsun nefesi buraya kadarmış.Güzelde kuşmuş

Aynısı tıpkısının aynısı arkadaşıma oldu 3 gün sonra öldü bence hemen birşeyler yapın yoksa ölmesi an meselesi olabilir

Geçmiş olsun benimde kuşum böyleydi 4 gündür falan son zamanlar düzeldi vitaform toz ilacı aldım suluklarına koydum ve çay kaşığı ile elime alıp ağzına v.s damlattım biraz düzeldi arada güneşe çıkartıyorum ısınsın diye güneş bi sorun olmuyo içeri aldığım zaman yine biraz üşüyor havalarda o kadar soğuk değil ama anlamadım. Tekrar geçmiş olsun.

öncelikle başın sağolsun.yemin ederim sabaha çıkmaz diyecektim,üzülürsünüz diye demedim.kuşun son durumu bitikti

Bende anlamıştım abi ölüceğini :( herşeyi yaptım veterinere dahi götürdüm birşeyi yok dedi ilaç verdii 1-2 tane yolladı.. ama geldikten 1 saat sonra öldü çok kötüyüm :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Şimdi okudum bunu :( arkadaşımın kuşu da öldü böyle maalesef soğuk almış cereyandan ötürü.kolay kolay iyileşemiyor o da herşeyi denedi ama olmadı.çok üzüldüm ya :( minnacık şeyler :(

:( Soğuk alması ımkansızdı . bu aralar benım kusumda olan sorunlar bir çok kuşunda var RABBİM kimsenin başına vermesin :( çok kötü bi durum

Cereyandan soğuk alıyorlar en ufak bir kapının aralığından ya da altından dahi etkileniyorlar

Bende anlamıştım abi ölüceğini :( herşeyi yaptım veterinere dahi götürdüm birşeyi yok dedi ilaç verdii 1-2 tane yolladı.. ama geldikten 1 saat sonra öldü çok kötüyüm :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

:( Soğuk alması ımkansızdı . bu aralar benım kusumda olan sorunlar bir çok kuşunda var RABBİM kimsenin başına vermesin :( çok kötü bi durum

o veteriner dediğimiz insanlar.karşılarında muhabbet vb.ufak kuşlarla ilgilenmiyorlar.yalandan yere şöyle bir bakıp ilacı veriyor 2 güne kalmaz kendine gelir deyip gönderiyorlar.can dediğimiz olay bu kadar basitleştiriliyor

Geri