Karadeniz Pet

acil yardım kuşlarimin çifleşmesi için havuç

• Konbuyu başlatan Emel Ayaz
  • Başlangıç tarihi
E

Emel Ayaz

Guest
kuşlarim biraz daha çabuk çiflemesi için havuç versem çifleşirlermi ? erkek kuş gagasını yuvalık veya tuneye vuruyor.

Siz onlara gerekli ortamı yarattıkdan sonra zaten çiftleşirler havuçun veya nijerin bir zararı yok verebilirsiniz ama havuç verdiniz diye hemen çiftleşmesini beklemeyin biraz zaman ve vitamin mama takviyesi ile yumurtaları görebilirsiniz

Siz onlara gerekli ortamı yarattıkdan sonra zaten çiftleşirler havuçun veya nijerin bir zararı yok verebilirsiniz ama havuç verdiniz diye hemen çiftleşmesini beklemeyin biraz zaman ve vitamin mama takviyesi ile yumurtaları görebilirsiniz

biraz daha istekli yaparmı. ne kadar aralıkla verim hatuç u

Genelde ben dahi kızıştırmak için veriyoruz havuçu ama hergün tazelemeniz gerekir ilk başlarda belki sevmeye bilirler ama bir süre sonra alışırlar 1 havuç 3 gün gidiyor rendeleyip veriyorum ben haftada 1'de mama veriyorum

Genelde ben dahi kızıştırmak için veriyoruz havuçu ama hergün tazelemeniz gerekir ilk başlarda belki sevmeye bilirler ama bir süre sonra alışırlar 1 havuç 3 gün gidiyor rendeleyip veriyorum ben haftada 1'de mama veriyorum

erkek kuş tuneye ve yuvaliğa gagasini vuryo o ne anlama geliyor peki ? cok soru sordum sanırım

Erkek kızışmış olabilir kur yapıyor fakat dişi hazır değil sanırım resim koyma imkanınız varsa iyi olur birde çift olduklarına eminmisiniz

vitaminlerini ve özel mamaları ihmal etme derim.sadece havuçla olmaz

Ahh bu dişiler sizde de dişi problem çıkarıyor sanırım. Aynı sorun bende de var dişinin gagası maviydi mama takviyesi yapa yapa kahverengileşmeye başladı ama hala çiftleşmeye yanaşmıyor.

Havuç tabi ki çiftleşme sürecinde yararlıdır ama vermeden önce iyi yıkamak, havucun üstünü tıraşlayıp daha taze alan sunmak gerek, kafese sıkıştırıp o havucu bırakırsanız bakteri üretebilir

Geri