petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acil yardım kuşlarimin çifleşmesi için havuç

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emel Ayaz tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Emel Ayaz
    Gizli

Emel Ayaz Guest

kuşlarim biraz daha çabuk çiflemesi için havuç versem çifleşirlermi ? erkek kuş gagasını yuvalık veya tuneye vuruyor.

2. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Siz onlara gerekli ortamı yarattıkdan sonra zaten çiftleşirler havuçun veya nijerin bir zararı yok verebilirsiniz ama havuç verdiniz diye hemen çiftleşmesini beklemeyin biraz zaman ve vitamin mama takviyesi ile yumurtaları görebilirsiniz

3. Emel Ayaz
    Gizli

Emel Ayaz Guest

biraz daha istekli yaparmı. ne kadar aralıkla verim hatuç u

4. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Genelde ben dahi kızıştırmak için veriyoruz havuçu ama hergün tazelemeniz gerekir ilk başlarda belki sevmeye bilirler ama bir süre sonra alışırlar 1 havuç 3 gün gidiyor rendeleyip veriyorum ben haftada 1'de mama veriyorum

5. Emel Ayaz
    Gizli

Emel Ayaz Guest

erkek kuş tuneye ve yuvaliğa gagasini vuryo o ne anlama geliyor peki ? cok soru sordum sanırım

6. armand0
    Gizli

armand0 Guest

Erkek kızışmış olabilir kur yapıyor fakat dişi hazır değil sanırım resim koyma imkanınız varsa iyi olur birde çift olduklarına eminmisiniz

7. Emel Ayaz
    Gizli

Emel Ayaz Guest

evet bir birlerine yem havuç yediyolar öpüşüyolar vs

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    vitaminlerini ve özel mamaları ihmal etme derim.sadece havuçla olmaz

9. Süleyman Aydın
    Gizli

Ahh bu dişiler sizde de dişi problem çıkarıyor sanırım. Aynı sorun bende de var dişinin gagası maviydi mama takviyesi yapa yapa kahverengileşmeye başladı ama hala çiftleşmeye yanaşmıyor.

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    heralde biraz sabırlı olmamız gerekiyor

11. mesutyldrm
    Gizli

Havuç tabi ki çiftleşme sürecinde yararlıdır ama vermeden önce iyi yıkamak, havucun üstünü tıraşlayıp daha taze alan sunmak gerek, kafese sıkıştırıp o havucu bırakırsanız bakteri üretebilir

12. Mert AKSOY
    Gizli

Vay arkadas ne cektik biz bu disilerden :D

Sayfayı Paylaş