Karadeniz Pet

acil yardım kuşum benden kaçıyooorrr!!!!!!

• Konbuyu başlatan Özgün Can ERDOĞAN
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgün Can ERDOĞAN

Guest
arkadaşlar birkaç gün öncesinde buna benzer bir konu yayınlamıştım adı "kuşum benden kaçıyor" du. şimdi o konuda yeterli bir bilgi alamdığım için o konuyu yeniden açıyorum

kuşumun cinsiyeti erkek adı bıcırık daha kuyruğu çıkmadı yavru. forumdaki birçok arkadaşın anlatımına göre onların kuşları hemen eline avucuna geliyormuş ama benimki...kafesine yaklaşınca panik yapıyo
karaknlıkta kalınca panik yapıyo eline alınca kaçmaya çalışıyo ısırıyo çırpınıy yaklaşınca gidebildiği kadar gidiyo ben evin bi köşesinde olsam o başka köşeye

lütfen yardım edin elime nasıl alıştırabilirim

benim kuşum da ilk başlarda korkardı. Zamanla alıştı. 1 gün sevdiysem 1 gün bizi gözlemlemesi için zaman tanıdım. Mümkün oldukça kafes içinde dışarıya çıkartmadan eline alıştır. Ama sakın sıkıştırma kuşu kafeste

Sen kus ile ii baslangic yapamamissin
1.si kusu karanlikta ise el felan uzatma urker
2.kusu sakin avuclama bundan mefret eder
3.kus nekadar isirsada elini sakin sinirlenip kusu azarlama senden iice uzaklasir

simdi kus yeni ise direk ele gelmez bu yuzden ona ilk baslarda marol yada yesillik olan yiyecekler ver marolu fazla yedirme bitlenir yoksa bu sekilde guvenini kazan sonrada kafesi ac kus evi tanisin az bi muddet sonra kafese sakin bi sekilde ani tepki vermeden elini uzat yavas yavas alisir sana. Biraz sabirli olman yertli gerisini zamana birak illaki sana guvenir biraz zor opsada

Geri