petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

acil yardım kuşum kusuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gul tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. gul

gul Guest

Cift muhabbet kusum var dun erkeğin ishal olduğunu farkettim hemen avidiare icrdim. Ishali bugun düzeldi ama sabahtan beri kusuyor yediklerini surekli su iciyor kabarik duruyor.birazda durgunlasti.ne yapmam lazim başka.sularinda surekli vitaminleri vardr balik gaga taşı da var.vetrinere gotrmelimiyim.bekleyerk iyilesirmi

2. Mana

Mana Guest

hemen veterinere götürün zaten maximum 20 lira alıyorlarmış bazıları bedava bakıyormuş. üşütmüş büyük ihtimal çok dayanmaz acilen götürün

3. Serhan KAMALIOGLU

Kafasını yukarı dogru salliyor mu

4. gul

gul Guest

Esine yem verir gbi kafasini oynatiyo ama havaya.goturdum veteriner e antibiyotik verdi.15 gun onu kulllanicaz bakalim

5. cocomade

cocomade Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Üşütmüş muhtemelen, kuşunuzu olabildiğince sıcak tutmaya çalışın.

6. Mana

Mana Guest

Çok iyi bir seçim yaptınız eğer üşütmüşse kurtarması bazen zor oluyor arkadaşım naptıysa başaramadı kuşu öldü o yüzden veteriner en sağlamı. Geçmiş olsun en yakın zamanda düzelmesi dileğiyle.

7. gul

gul Guest

Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

evet diger kusumda bu yüzden ölmüştu ne kadr cok ustune dusersen o kdar cok hasta oluyolar nden boyle anlamıyorum başkaları süs gbi aliyo kafeste kaliyo oyle ama.hastalik falan olmuyo :( usutcek hic bisey yapmadm sicacik yerde sürekli ama hasta oldu işte :( ilac ne kadr surede etkisini gösterir onuda bilmiyorum ama inşallah cabuk iyilesr :(

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    gecmış olsun antıbıyotık yanında süpervıt forte kullanna bılırsınız. ıyıleştıkden sonrada supervıti 10 gunde bır mutlaka kullanın

9. gul

gul Guest

Valla siz oyle dedikten sonra sabahi zor ettim sabh saat 9da doktrla birlikte ben açtım dukkani :) Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

Teşekkürler ne ilaci bu supervit :confused:

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    vıtamın gercekten super ben kullanıyorum sureklı

11. gul

gul Guest

Bndede var birsuru vitamin avivit falan onlardan koysam olmazmiki antibiyotik etkisini yitirmezmi vitaminle karistirinca

12. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    yok yıtırmez bence cunkı ınsanlarda antıbıyotık yanında genelde vıtamınde yazarlar ya dr o yuzden sakıncası olmayacagını duşunuyorum.dedıgım gını suppervıtın ustune vıtamın tanımam ben daha bu gun yenısını aldım

13. Mana

Mana Guest

siz ilaçlarını verin ve sürekli konuşun onla kısık sesle yalnız olmadığını sizin sevgi gösterdiğinizi anlasın moral olur :) üşütme anında mutlaka veterinere götürmeli zaten. haklısınız sakınılan göze çöp batarmış ama çok şükür hala yaşıyor kuşunuz inşallah toparlanacak resimlerini de görmek isteriz :)

14. Alican Kırcaali

Alican Kırcaali New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun ,
    İnşAllah en kısa sürede iyileşir kusunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Sıcak bir yerde tutun , eğer evinizde kalorifer veya doğalgaz var ise peteklerin yanına koyun kafesi

15. gul

gul Guest

petegin dibinde aldgim gunden beri :) artik neresinden usuttuyse o kadr sicakta :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Ah bi toparlansinda çekerim bol boll onu o halde gordukce bende kotu oluyorum.dişi zaten onu yanliz birakmiyor hic kusmasi devam ediyo ama hareketli şükür düne nazaran.bu durumda yanliz kalmasi efor sarfetmemesi mi iyi olur kafesi ayirayimmi yoksa disi oyalasinmi böyle onu

16. Mana

Mana Guest

sakın ayırmayın yalnız kalırsa stres yapar üzülür dişi kalsın yanında. petek yanında demişsiniz ama kapı açılınca cereyan yapmış olabilir kapı karşısında mı peteğin?

17. gul

gul Guest

evet sık acilmasada etkisi olmus olabilir onun.hic aklima gelmemisti :(

18. Mana

Mana Guest

şimdi birden sıcakken kapı açılınca cereyan yapmıştır ve kuş sıcak ortamdan cereyana düştüğü için maalesef daha kolay hasta olmuştur kapının altı açıksa oraya da birşey sıkıştırmanız lazım ordan dahi cereyan yapıyor kuşları hasta etmeye yetiyor.

19. gul

gul Guest

Tamam Teşekkürler yapicam hemen :)

20. Mana

Mana Guest

önemli değil ama yine de kapı açıldıkça cereyan olacaktır odada cereyan görmeyen ılık bir yer olsa kuşlar için yeterli olacaktır

Sayfayı Paylaş