Karadeniz Pet

acil yardım kuşum kusuyor

• Konbuyu başlatan gul
  • Başlangıç tarihi
G

gul

Guest
Cift muhabbet kusum var dun erkeğin ishal olduğunu farkettim hemen avidiare icrdim. Ishali bugun düzeldi ama sabahtan beri kusuyor yediklerini surekli su iciyor kabarik duruyor.birazda durgunlasti.ne yapmam lazim başka.sularinda surekli vitaminleri vardr balik gaga taşı da var.vetrinere gotrmelimiyim.bekleyerk iyilesirmi

hemen veterinere götürün zaten maximum 20 lira alıyorlarmış bazıları bedava bakıyormuş. üşütmüş büyük ihtimal çok dayanmaz acilen götürün

Geçmiş olsun. Üşütmüş muhtemelen, kuşunuzu olabildiğince sıcak tutmaya çalışın.

Esine yem verir gbi kafasini oynatiyo ama havaya.goturdum veteriner e antibiyotik verdi.15 gun onu kulllanicaz bakalim

Çok iyi bir seçim yaptınız eğer üşütmüşse kurtarması bazen zor oluyor arkadaşım naptıysa başaramadı kuşu öldü o yüzden veteriner en sağlamı. Geçmiş olsun en yakın zamanda düzelmesi dileğiyle.

Geçmiş olsun. Üşütmüş muhtemelen, kuşunuzu olabildiğince sıcak tutmaya çalışın.

Teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

Çok iyi bir seçim yaptınız eğer üşütmüşse kurtarması bazen zor oluyor arkadaşım naptıysa başaramadı kuşu öldü o yüzden veteriner en sağlamı. Geçmiş olsun en yakın zamanda düzelmesi dileğiyle.
evet diger kusumda bu yüzden ölmüştu ne kadr cok ustune dusersen o kdar cok hasta oluyolar nden boyle anlamıyorum başkaları süs gbi aliyo kafeste kaliyo oyle ama.hastalik falan olmuyo :( usutcek hic bisey yapmadm sicacik yerde sürekli ama hasta oldu işte :( ilac ne kadr surede etkisini gösterir onuda bilmiyorum ama inşallah cabuk iyilesr :(

gecmış olsun antıbıyotık yanında süpervıt forte kullanna bılırsınız. ıyıleştıkden sonrada supervıti 10 gunde bır mutlaka kullanın

hemen veterinere götürün zaten maximum 20 lira alıyorlarmış bazıları bedava bakıyormuş. üşütmüş büyük ihtimal çok dayanmaz acilen götürün

Valla siz oyle dedikten sonra sabahi zor ettim sabh saat 9da doktrla birlikte ben açtım dukkani :) Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 15:12 --

gecmış olsun antıbıyotık yanında süpervıt forte kullanna bılırsınız. ıyıleştıkden sonrada supervıti 10 gunde bır mutlaka kullanın
Teşekkürler ne ilaci bu supervit :confused:

yok yıtırmez bence cunkı ınsanlarda antıbıyotık yanında genelde vıtamınde yazarlar ya dr o yuzden sakıncası olmayacagını duşunuyorum.dedıgım gını suppervıtın ustune vıtamın tanımam ben daha bu gun yenısını aldım
x3R1NA.jpg

siz ilaçlarını verin ve sürekli konuşun onla kısık sesle yalnız olmadığını sizin sevgi gösterdiğinizi anlasın moral olur :) üşütme anında mutlaka veterinere götürmeli zaten. haklısınız sakınılan göze çöp batarmış ama çok şükür hala yaşıyor kuşunuz inşallah toparlanacak resimlerini de görmek isteriz :)

Geçmiş olsun ,
İnşAllah en kısa sürede iyileşir kusunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Sıcak bir yerde tutun , eğer evinizde kalorifer veya doğalgaz var ise peteklerin yanına koyun kafesi

Geçmiş olsun ,
İnşAllah en kısa sürede iyileşir kusunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:09 -->-> Daha önceki mesaj 16:08 --

Sıcak bir yerde tutun , eğer evinizde kalorifer veya doğalgaz var ise peteklerin yanına koyun kafesi
petegin dibinde aldgim gunden beri :) artik neresinden usuttuyse o kadr sicakta :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

siz ilaçlarını verin ve sürekli konuşun onla kısık sesle yalnız olmadığını sizin sevgi gösterdiğinizi anlasın moral olur :) üşütme anında mutlaka veterinere götürmeli zaten. haklısınız sakınılan göze çöp batarmış ama çok şükür hala yaşıyor kuşunuz inşallah toparlanacak resimlerini de görmek isteriz :)
Ah bi toparlansinda çekerim bol boll onu o halde gordukce bende kotu oluyorum.dişi zaten onu yanliz birakmiyor hic kusmasi devam ediyo ama hareketli şükür düne nazaran.bu durumda yanliz kalmasi efor sarfetmemesi mi iyi olur kafesi ayirayimmi yoksa disi oyalasinmi böyle onu

petegin dibinde aldgim gunden beri :) artik neresinden usuttuyse o kadr sicakta :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:14 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Ah bi toparlansinda çekerim bol boll onu o halde gordukce bende kotu oluyorum.dişi zaten onu yanliz birakmiyor hic kusmasi devam ediyo ama hareketli şükür düne nazaran.bu durumda yanliz kalmasi efor sarfetmemesi mi iyi olur kafesi ayirayimmi yoksa disi oyalasinmi böyle onu

sakın ayırmayın yalnız kalırsa stres yapar üzülür dişi kalsın yanında. petek yanında demişsiniz ama kapı açılınca cereyan yapmış olabilir kapı karşısında mı peteğin?

sakın ayırmayın yalnız kalırsa stres yapar üzülür dişi kalsın yanında. petek yanında demişsiniz ama kapı açılınca cereyan yapmış olabilir kapı karşısında mı peteğin?
evet sık acilmasada etkisi olmus olabilir onun.hic aklima gelmemisti :(

evet sık acilmasada etkisi olmus olabilir onun.hic aklima gelmemisti :(

şimdi birden sıcakken kapı açılınca cereyan yapmıştır ve kuş sıcak ortamdan cereyana düştüğü için maalesef daha kolay hasta olmuştur kapının altı açıksa oraya da birşey sıkıştırmanız lazım ordan dahi cereyan yapıyor kuşları hasta etmeye yetiyor.

şimdi birden sıcakken kapı açılınca cereyan yapmıştır ve kuş sıcak ortamdan cereyana düştüğü için maalesef daha kolay hasta olmuştur kapının altı açıksa oraya da birşey sıkıştırmanız lazım ordan dahi cereyan yapıyor kuşları hasta etmeye yetiyor.
Tamam Teşekkürler yapicam hemen :)

Geri