Karadeniz Pet

Acil yardım lütfen yumurta mı tıkandı ?

furkanustunbas

Yeni Üye
Kuşumun poposu her zamankinden büyük hale geldi gibi, sanki biraz da aşağıda duruyor ama tüyleri kabarık değil, iştahsızlık yok duruşu da tuhaf değil, uçuyor, ötüyor ama dediğim gibi poposu daha büyük gibi duruyor ve arada kafesin tabanına inip gazeteyi kemiriyor. Bir de bazen kanatlarını üçgen biçiminde açık tutuyor vücundan nedir sorun ? cansız değil kesinlikle. poposuna zeytin yapı sürdüm, mürekkep balığı kemiği aldım kalsiyum takviyesi olsun diye. başka ne yapabiliriz ?

Resim Paylaşırsan Ona Göre YOrum Yapsın arkadaşlar ^^

yumurta tıkanması pek sık görülmez ve genelde kuş kendi atlatır yumurtlayackmıydıki sizde bu şüphe olustu

eğerki kuşunuzda gerçekten yumurta tıkanması varsa bi tane enjektör yardımı ile poposunun etrafına güzelce zeytin yağı sıkın yeterli olur diye düşünüyorum

kuşa tek bakıyorum yumurtlaması gibi bir beklentim yok ama tekken de yumurtluyorlarmış ve cere rengi koyu, genelde yumurtlama döneminde cere rengi koyulaşıyorumuş. bir de işte dediğim gibi poposu büyüdü ve biraz dışarı çıktı gibi o yüzden şüphelendim. resimler bunlar kuşun duruşu bu şekilde. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

kuşa tek bakıyorum yumurtlaması gibi bir beklentim yok ama tekken de yumurtluyorlarmış ve cere rengi koyu, genelde yumurtlama döneminde cere rengi koyulaşıyorumuş. bir de işte dediğim gibi poposu büyüdü ve biraz dışarı çıktı gibi o yüzden şüphelendim. resimler bunlar kuşun duruşu bu şekilde. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

resimleri eklenti ekle bölümünden ekleyin bu tür resim upload sitelerine girince bir sürü reklam cart curt uzun sürüyo ve sonra kuşunuzun poposunun resmini çekin kuşunuzun kafasından burnundan deil poposundan anlayacaz yumurta tıkanmasını ağzından çıkarmıyoki yumurtayı neden kafasını çekiyonuz kuşun anlamadım gitti.

resimleri eklenti ekle bölümünden ekleyin bu tür resim upload sitelerine girince bir sürü reklam cart curt uzun sürüyo ve sonra kuşunuzun poposunun resmini çekin kuşunuzun kafasından burnundan deil poposundan anlayacaz yumurta tıkanmasını ağzından çıkarmıyoki yumurtayı neden kafasını çekiyonuz kuşun anlamadım gitti.

başka bir üye kuşun fotoğrafını koyup sormuş yumurta var mı diye poposunu çekmeden cevaplar gelmiş, belki duruşundan anlaşılır diye düşündüm şimdi poposunu çekip düzgün şekilde yüklüyorum

m7pr5.jpg
[/url][/IMG]

m7pu2.jpg
[/url][/IMG]
poposunun şekli bu arkadaşlar en fazla bu şekilde çekebildim.

Son düzenleme:
normal mi tamamen poposunun şekli yani bana bir tuhaflık var gibi gelmişti. inşallah gerçekten yoktur bir problem.

yok yok hocam merak etmeyin herşey gayet güzel sütliman merak etmeyin .

Geri