petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardım lütfen!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gülşah Durman tarafından 1 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Gülşah Durman

Arkadaşlar merhaba, sitenize yeni üye oldum . Erkek muhabbet kuşum yaklaşık bir ay önce eşini kaybetti. Ve o zamandan beri çok durgun ve hareketsiz . Kafesten saldığımda neşeleniyo bişeylerle ilgileniyo fakat kafese girince yine uyumaya başlıyor. Bu arada başka bir dişi aldım ona fakat ilgilenmiyor onunla. Neyse bugun farkettim ki uçmasında zorluk çekiyor.ve ayakları soğuk... Lütfen yardım edin kuşumu kaybetmek istemiyorum...

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tüye gırmış olabılır yada yaglanmış resım yukleye bılırsen ustalar bır baksın

3. Gülşah Durman

Burdan direk resim yükleme seçeneği var mı acaba

4. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    hızlıresım.com dan yukleyıp buraya atabılırsınız [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] arkş bılgılendırırmısın

5. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
  6. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    kusun durumu iç acıcı degıl gogus kafesıne bakın eger jıletgıbi ise cok vaktı kalmamış demek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

7. Gülşah Durman

ciddi misiniz...
    eskiye oranla daha zayıf ve evet kemiği hissediliyor göğüs kafesinde...
    ne olmuş olabilir... kurtarma ihtimalim hiç mi yok .....

8. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    yem olarak aspur verın bırde 2 damla elma sırkesını damlatın agzına
    dışkı durmu nasıl ?

#9 murat DEMİR11, 1 Ekim 2014
    Son düzenleme: 1 Ekim 2014
  9. Gülşah Durman

yem yemesi iyi çok şükür
    dışkısı da normal bi problem yok..

10. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    o zman deıdıgım gıbı 2 damla lımon sırkesı damlatın ertesın gunde su yuna 4-5 damla damlatın 3 gun verın ama her gun suyu yenıleyın
    gecmış olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

aspur kesın verın

11. Gülşah Durman

kuruma hastalığı olmuş olabilir mi ....

12. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    valla olabılır sız deneyım bakalaım elma sırkesini duzleme olmasaa ustalr başka bır sey önerırı size

13. Gülşah Durman

tamam çok teşekkürler ben süreçte tekrar bilgilendiririm sizleri yardımınıza ihtiyaç duyuyorum..
    sağolun

14. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ustamızın söylediklerini uygulayın ek olarakta kuş cereyanlı yerde kesinlikle kalmasın yeşillik veriyosanızda iyleşene kadar vermeyin. Geçmiş olsun..

15. Gülşah Durman

Teşekkür ederim .. Yarın hemen başlıcam inşallah kurtarabiliriz.. Levent Bey' e de yazdım onun da görüşlerini merak ediyorum

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun, İnşallah düzelir.
    Bu elma sirkesi eklenmiş su bazen çözüm olabiliyor kuruma hastalığına.
    Kuş oldukça zayıf düşmüş. Yem yemesi iyi birşey ancak toparlaması, kilo alması gerek. Gün aşırı mama verebilirsin, aspur verebilirsin.
    Kuşu salmayın kafeste dursun.

17. Gülşah Durman

İçime su serptiniz inanın... Mama olarak patates püresi ve haşlanmış pirinç verebilir miyim kilo alması için neler yapmalıyım...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:19 -->-> Daha önceki mesaj 02:57 --

Ayrıca bir sorum daha olacak, şuan bende 5 adet kuş var ve eğer kuşum kuruma olduysa son derece bulaşıcı olduğu söyleniyor. Diğer kuşlarıma da geçtiyse...?

18. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    bebe bıskuvisi fındık ceviz yumurtanın sarısı bunları ezın içine havuc rendeleyın en guzel mama

19. zemeskis

zemeskis Guest

Kusunuz kuruma olmuş gibi görünüyor. Kurtarmaniz zor gibi ama imkansız degil. Veterinerden baytril %5 alin. 7 gün ağzına 1 damla. Suyuna da 3 damla atin. 7 günün sonunda da 5 gun boyunca süpervit forte vitaminu suluguna mercimek tanesi kadar atin. supervit forteyi de Veterinerden alabilirsiniz. Yem olarak da sade kanarya yemi verebilirsiniz.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş