Karadeniz Pet

Acil yardım lütfen!!

• Konbuyu başlatan Gülşah Durman
  • Başlangıç tarihi
G

Gülşah Durman

Guest
Arkadaşlar merhaba, sitenize yeni üye oldum . Erkek muhabbet kuşum yaklaşık bir ay önce eşini kaybetti. Ve o zamandan beri çok durgun ve hareketsiz . Kafesten saldığımda neşeleniyo bişeylerle ilgileniyo fakat kafese girince yine uyumaya başlıyor. Bu arada başka bir dişi aldım ona fakat ilgilenmiyor onunla. Neyse bugun farkettim ki uçmasında zorluk çekiyor.ve ayakları soğuk... Lütfen yardım edin kuşumu kaybetmek istemiyorum...

Burdan direk resim yükleme seçeneği var mı acaba

hızlıresım.com dan yukleyıp buraya atabılırsınız [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] arkş bılgılendırırmısın

kusun durumu iç acıcı degıl gogus kafesıne bakın eger jıletgıbi ise cok vaktı kalmamış demek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Y54YDA.jpg

ciddi misiniz...
eskiye oranla daha zayıf ve evet kemiği hissediliyor göğüs kafesinde...
ne olmuş olabilir... kurtarma ihtimalim hiç mi yok .....

yem olarak aspur verın bırde 2 damla elma sırkesını damlatın agzına
dışkı durmu nasıl ?

Son düzenleme:
yem yemesi iyi çok şükür
dışkısı da normal bi problem yok..

o zman deıdıgım gıbı 2 damla lımon sırkesı damlatın ertesın gunde su yuna 4-5 damla damlatın 3 gun verın ama her gun suyu yenıleyın
gecmış olsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

aspur kesın verın

tamam çok teşekkürler ben süreçte tekrar bilgilendiririm sizleri yardımınıza ihtiyaç duyuyorum..
sağolun

[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ustamızın söylediklerini uygulayın ek olarakta kuş cereyanlı yerde kesinlikle kalmasın yeşillik veriyosanızda iyleşene kadar vermeyin. Geçmiş olsun..

Teşekkür ederim .. Yarın hemen başlıcam inşallah kurtarabiliriz.. Levent Bey' e de yazdım onun da görüşlerini merak ediyorum

Geçmiş olsun, İnşallah düzelir.
Bu elma sirkesi eklenmiş su bazen çözüm olabiliyor kuruma hastalığına.
Kuş oldukça zayıf düşmüş. Yem yemesi iyi birşey ancak toparlaması, kilo alması gerek. Gün aşırı mama verebilirsin, aspur verebilirsin.
Kuşu salmayın kafeste dursun.

İçime su serptiniz inanın... Mama olarak patates püresi ve haşlanmış pirinç verebilir miyim kilo alması için neler yapmalıyım...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:19 -->-> Daha önceki mesaj 02:57 --

Ayrıca bir sorum daha olacak, şuan bende 5 adet kuş var ve eğer kuşum kuruma olduysa son derece bulaşıcı olduğu söyleniyor. Diğer kuşlarıma da geçtiyse...?

Kusunuz kuruma olmuş gibi görünüyor. Kurtarmaniz zor gibi ama imkansız degil. Veterinerden baytril %5 alin. 7 gün ağzına 1 damla. Suyuna da 3 damla atin. 7 günün sonunda da 5 gun boyunca süpervit forte vitaminu suluguna mercimek tanesi kadar atin. supervit forteyi de Veterinerden alabilirsiniz. Yem olarak da sade kanarya yemi verebilirsiniz.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri