Karadeniz Pet

acil yardım yavru muhabbet kuşum hasta galiba!!

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
arkadaşlar acil yardım lütfen dün öğlen vakitlerinde 1,5 aylık erkek bir muhabbet kuşu aldım. petshoptan değil evde kendi üreten birinden. kafesi falan her şeyi hazırdı zaten fakat hayvan dünden beri hep kabarık ve halsiz duruyor bir tünekten diğerine atlayamıyor bile. elimizle nereye koyarsak orada kalıyor. şimdi sabah gttim bakmaya bir kere bile dışkı yapmamış elime alıp poposuna baktım koca bir top dışkı birikmiş. ne yapmam gerekiyor geri mi vereyim hasta mıdır bir tedavisi var mıdır yoksa geçici bir durum mudur hayvan elimde ölsün istemiyorum.

Kuşunuz galiba ishal ona haşlanmış patatesi iyice ezip verin ve muhabbet kuşunuza ishal ise kuş kumu ve bir damla vardı suyuna damlatıyorsun 2.5 dereceyi gecmıceksin adam sana ogretir zaten ama yanıtmak istemem belkı değildir bir resim yardımcı olurdu açıkçası ama yanıltmak istemem

Ama yinede bir uzman yardım etsın emın degılım biri yardım eder

ilk günler böyle olur hareketsiz durur hiç birşey yemez ama kabarık ve kas katı dışkısı ilgi çekici böyle olmaz ilk alındıgında ama bilmiyorum

acil sen o dışkıyı elinle al kuş kabız olmuş olabilir yada dışkı tıkanması olabilir eğer almazsan kuş ölebilir

O kuruyan dışkıyı ıslak mendille ve ılık suyla yumuşatıp temizleyin acilen. Yoksa dışkısını yapamaz ve kuşu kaybedebilirsiniz.

önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. kakasını nemli bir peçeteyle aldım ve poposunu temizledim. şimdi kafesin dibine yem döktüm suluğuda çıkarıp yere koydum ilk defa yem yedi ama bütün gün kabarık duruyor ve hep uyuyor ama hep. sürekli kakasını silsem geçer mi bu durumu acaba bir süre sonra?

senin kuş ishal olmuş en etkili yöntem tarım ilacı satan yerden diastop,tetramezatin,casamolin yada avidiare adlı ilaçlardan 1 tanesini al onu kullan acilen.haşlanmış patates veya haşlanmış pirincin suyunuda kullanabilirsin ama yemeye bilir.

kuşum tünekte durabiliyor ama kuyruğu sallanıyor ileri geri biraz fakat tüneklere çok zor çıkıyor kafesin dibinden ve bir tünekten diğer tüneğe atlayamıyor asla. arkadaşlar teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. gökhan bey bu ilacı tarım satan yerlerden alın demişsiniz peki bu ilacı nasıl kullanabileceğimi orada anlatırlar mı? ne kadar ne sıklıkta ve şekilde kullanmalıyım? bir de bir kaç tane fotoğrafını yüklesem daha iyi olur mu anlamanızda? dışkısının resmini makat kısmının resmini ve kuşun resmini?

Size tavsiyem eczaneden Bemiks Kompoze 2 ml Ampul alarak bir ampulün yarısını suluğuna karıştırmanız. Böylelikle kendini toparlayacaktır.

Geri