Karadeniz Pet

Acil Yardım

• Konbuyu başlatan Brky45
  • Başlangıç tarihi
B

Brky45

Guest
Merhaba arkadaşlar sabah muhabbet kuşumu elime aldım biraz sevdim sonra kafesine bıraktım tüneğe konduktan sonra sağ ayağına birşey oldu :( kafesin tabanına koydum kuşu kontrol etmek için topallıyor ama geri tüneğine çıktı sol ayağınla tüneği kavrıyor ama sağ ayağının üzerine basmıyor neden olabilir sizce lütfen yardım edin :( sizce kırılmışmıdır ama darbe almadı

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende bu sabah arkadşların kuşlarına baktığımda kafesin birinde kuşun tellerde bir garip duruşu garibime gitti kontrol ettiğimde bir parmağının tellerin bükülü olduğu ve hemen hemen yapışık olan iki telin arasına sıkıştığını ve kırıldığını gördüm bıçak yardımı ile çıkardık ama ne yazık bir parmağı kırılmıştı ve tünekte duramıyordu çığlıklarındanda acı çektiği çokta iyi anlaşılıyordu lütfen dikkat edelim farketmidiğimiz bir zamanda parmakları biryerlere (tele veya tüle) sıkışıp zarar görebiliyor böyle bir durumda hayvana müdahale edilipte iyileştirilemiyor ancak zamanla acısı dinebilir

Of canım ya zavallının agzı dili de yok yardım bile isteyemez
Ama kuşunuzu bi hekime gösterin belki hastalık sebebiyle kısmi felç de olabilir
Gecmiş olsun

teşekkür ederim ama ayağını açıp kapıyor sadece üzerine basmıyor acaba sadece incindimi :(

Geri