Karadeniz Pet

Acil yardım!

• Konbuyu başlatan onursh60
  • Başlangıç tarihi
O

onursh60

Guest
Merhaba arkdaşlar, ben dün pet shopdan bir çift yeni kuş aldım. Satıcı bana bunların eş tuttuğunu ve öpüştüklerini söyledi. Erkek olan hareketli yem yiyor. Dişi olan durgun yem yediğini görmedim. Karnı biraz şiş ve kafa kısmı küçük gibi geldi bana. Bir de göz ve tepesinde siyah çizgiler erkek olana göre daha az. Acaba bir hastalık mi var? Yoksa başka bir şey mi?
ozVVq7.jpg

lzZZPE.jpg

Not: Sağ taraftaki mavi olan dişi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:19 --

arkadaşlar bi öneri vereniniz yok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
acil olan ne lan. foruma sırf bunu sormak için kayıt olmuşsun. defol lan

hastalıkla alakası yokki dişinin kursağı şişmiş oda yem yediği için oluyor bu arada sakin necati kardeş :)

necati ünalın tepkisi beni öldürdü sizde bu foruma kuşunuzla ilgili bir şey sormak için katılmadınızmı ha konu başlığını yanlış açmış olabilirde bu sert tepki nedir

Kuşu yeni aldıgım icin hemen uye oldum. Sonucta ortada canli bir hayvan var ve onemli olan onun sagligi. Ben araba forum sitesine yazdigimi dusunmuyorum. Muhabbet kusu sayfasi ve soru sormam normal. Sen dogdugun gibi bu siteye mi uye oldun? Seninde ilk uye oldugun gun ve ilk konuyu actigin zaman vardir. Konuyu yanlis yere acmis olabilirim pardon. Ama kuslarin sağlığınin soz konusu oldugu yerde boyle salakca bir tepki verdigin icin sen defol.e

necati arkadas acıll dıyınce kusun kotu durumda oldugunu sanmıstır we bu olayı gorunce dırek boyle bı sınırden tepkı wermıstır benım dusuncemde aynı oldu acıll olanlar kusların hastalıga kapılıp kotu durumda olmasına acıll denır bı soru ıcın kuslarda bı sıkıntı warmı bakarmısınız lutfen dıye bı baslık atsaydınız daha ıyıydı konuna gelınce dısı bıraz ufak gıbı geldı bana bıde erkek cafese hemn alıstıysa neselıdr dısı alısmamıstır 1 hafta kadr gecsın dısıde kendıne gelır erkee eslık eder zaten kusun hasta gıbı durmuor

arkadaşlar önemli olan kuşlar sağlıklı ikentedbir almaktırarkadaşta bunu yapmış doğru yapmış

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

kuşlarında çokgüzel kardeşim maşallah

eyvallah nevzat sağolasın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:21 -->-> Daha önceki mesaj 14:20 --

ilgilenen arkadaşlara da teşekkür ederim, sağolun.

erke le dişi hemen hemen 1 yaş civarlerında hasta degiller ve durgunlugu yeni geldiginden dolayıdır 1 haftaya acılırlar... erkek daha kızışmamış yani üremeye hazırdegil dişi yarı kızışmış bir durumda ve zaman yavru alacagın bilemem hiç kimse bilemez ...

ha bird bu şekil yorum neden yapıyorsunuz azarlıyormusunuz siz insanı ... anlaşılan yeni almış erkekgin daha harekti dinini hareketsiz oldugundan şüpelenmiş böyle bir yorum yapmaya hakınız yok cocuk azarlar gibi :)

Acil başlığını görünce konuyu okudum. İlk cevaba gelince gülmekten gerisini okuyamadım. :D :D

Kuşların sağlığı yerinde sanırım. Hayırlı olsun.

Geri