Karadeniz Pet

Acil yardım

• Konbuyu başlatan Ö. Faruk BÖREKÇİ
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ö. Faruk BÖREKÇİ

Guest
Merhaba arkadaşlar sizden bilgi almak istiyorum. Altında bir tane yumurtası olan çift muhabbet aldım. Fakat eve getirdikten sonra bunlar yumurtanın üzerine yatmayı bırak birbirleriyle döğüşmeye başladılar. Çiftler alırken öpüşmeler falan yumurtanın üzerine yatma her şey yerindeydi. Tamam yani strese girerler falan yumurtaya yatmaz onu biliyorumda eşler niye döğüşüyorlar. Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Kolay gelsin...

Yer degisikligi en az 1 ay sure ver

art niyet aramak istemem ama bazı kendini uyanık zanneden satıcılar, kusun altına kendisine ait olmayan boş yumurtaları koyup yumurtalı çift diye sattıklarını burdan duyduk...amacım ne kimseyi zan altında bırakmak ne de sizin hevesinizi kırmak..

Alırken çift olduğu belliydi onda sıkıntı yok ama yani birbirleriyle kavga etmesi garibime gitti. Yumurta yuvalıkta duruyor belli süre sonra atacam onu ama şöyle durum var kafesi falan temizleyeyim değiştireyim mi. Yoksa hiç karışmayıp bekleyeyim mi.

Stres nedeniyle kavgalar olabiliyor, benimde üretimhaneden aldığım bir çift kuşu eve getirdiğimde ilk günler küçük çaplı kavgalar vardı zamanla düzeldi.

O zaman kafesi falan şimdilik hiç değiştirmeyelim biraz beklemekte fayda var. Yirmi gün falan sonra da yumurtayı yavruluktan atayım.

O an o sekılde denk geldım cem bey kuşlarda hoşuma gıttı aldım. Sımdı ne yapmak lazım ala çokta uzelme yok ayrı bır odada duruyorlar yanına bırı gırdıgınde dovusuyorlar

ortam değişik geldiği için korkudan kapışırlar. bir süre hiç ellemeyin ortama alışsınlar. kafesin kapısı açık kalsın etrafada alışırlar. bende yaşadığım sorunu bu şekilde çözmüştüm.

yuvalıga girmıyolar sanırım buyuk ıhtımalle yumurtayıda kırarlar ama tek yumurta varsa baska yumurta yapma olasılıgıda var dişi ve erkegi yuvalıga atıp yuvalıgında delıgını kapat yarım saat kadar kalsınlar yuvalıkta sonra gözlemle yuvalıga gırıp cıkıyosa belkı ıkıncı yumurtayı yuvalıga yapabılır

arkadaşlar bugun yavrulugu cıkardım yumurtanın uzerıne zaten 15 gundur yatmadılar baktım yumurta bos ama hala kendı arlarında tartısıyorlar sureklı bı sıcaklık yok yanı