petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardım

Konusu 'Üyelerimizden Duyurular' forumundadır ve Ö. Faruk BÖREKÇİ tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ö. Faruk BÖREKÇİ

Merhaba arkadaşlar sizden bilgi almak istiyorum. Altında bir tane yumurtası olan çift muhabbet aldım. Fakat eve getirdikten sonra bunlar yumurtanın üzerine yatmayı bırak birbirleriyle döğüşmeye başladılar. Çiftler alırken öpüşmeler falan yumurtanın üzerine yatma her şey yerindeydi. Tamam yani strese girerler falan yumurtaya yatmaz onu biliyorumda eşler niye döğüşüyorlar. Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Kolay gelsin...

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Yer degisikligi en az 1 ay sure ver

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    İnşallah tüye girmezler. Ortamın ısısı, kafesin konumu, ışık alış süresi vb. çok farkıysa işin zor.

4. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    art niyet aramak istemem ama bazı kendini uyanık zanneden satıcılar, kusun altına kendisine ait olmayan boş yumurtaları koyup yumurtalı çift diye sattıklarını burdan duyduk...amacım ne kimseyi zan altında bırakmak ne de sizin hevesinizi kırmak..

5. Ö. Faruk BÖREKÇİ

Alırken çift olduğu belliydi onda sıkıntı yok ama yani birbirleriyle kavga etmesi garibime gitti. Yumurta yuvalıkta duruyor belli süre sonra atacam onu ama şöyle durum var kafesi falan temizleyeyim değiştireyim mi. Yoksa hiç karışmayıp bekleyeyim mi.

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Stres nedeniyle kavgalar olabiliyor, benimde üretimhaneden aldığım bir çift kuşu eve getirdiğimde ilk günler küçük çaplı kavgalar vardı zamanla düzeldi.

7. Ö. Faruk BÖREKÇİ

O zaman kafesi falan şimdilik hiç değiştirmeyelim biraz beklemekte fayda var. Yirmi gün falan sonra da yumurtayı yavruluktan atayım.

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    altında yumurtalı kuş almakta nedir anlamıyorum dolandırıcılıktan başka birşey değil

9. Ö. Faruk BÖREKÇİ

O an o sekılde denk geldım cem bey kuşlarda hoşuma gıttı aldım. Sımdı ne yapmak lazım ala çokta uzelme yok ayrı bır odada duruyorlar yanına bırı gırdıgınde dovusuyorlar

10. İbrahim YÜCEL

ortam değişik geldiği için korkudan kapışırlar. bir süre hiç ellemeyin ortama alışsınlar. kafesin kapısı açık kalsın etrafada alışırlar. bende yaşadığım sorunu bu şekilde çözmüştüm.

11. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yuvalıga girmıyolar sanırım buyuk ıhtımalle yumurtayıda kırarlar ama tek yumurta varsa baska yumurta yapma olasılıgıda var dişi ve erkegi yuvalıga atıp yuvalıgında delıgını kapat yarım saat kadar kalsınlar yuvalıkta sonra gözlemle yuvalıga gırıp cıkıyosa belkı ıkıncı yumurtayı yuvalıga yapabılır

12. Ö. Faruk BÖREKÇİ

arkadaşlar bugun yavrulugu cıkardım yumurtanın uzerıne zaten 15 gundur yatmadılar baktım yumurta bos ama hala kendı arlarında tartısıyorlar sureklı bı sıcaklık yok yanı

Sayfayı Paylaş