Karadeniz Pet

Acil Yardım.

Emre34

Yeni Üye
S.a Arkadaşlar yeni üye oldum bende kuşum hakkında bilgi ararken googlede buldum sitenizi herkese iyi forumlar.

Sorum şu bi kuşum var benim yavru geçen hafta çarşamba günü aldık 2 gün önce kuşu ilk saldığımız da normal uçtu tabi 1-2 kere duvara çarptı normal çünkü ee alışana kadar araştırmalarım sonucu duvara çarpması normalmiş neyse bende korktum hemen kafesine koydum velhasıl kelam bugün kardeşim ben işteyken salmış kuşu yine ve bugün de cama carpmış duvarlara çarpmış ve 2 omzunda da kan toplamış kanatının üstü önemli bir şey olmamıştır dimi bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?

Yarası varsa oksijenli su ve baticonla dezenfekte edin. Sonrasında da iyileşmesi için bactroban sürün

Yavru alınan kuşları iki hafta kadar salmamak gerek. Ortama alışsın tanısın.
Eğer duruşunda bir anormallik yoksa kan toplanması geçecektir. Kafeste kalsın bu süre zarfında.

bu konuda herkes çok farklı şeyler söylüyor kimisi hergün 1 saat bile olsa salın kuşu diyorlar bana kimisi sizinde dediğiniz gibi üstadım 2 hafta salmayın diyorlar aslında bu konuda ki belki de ben pek anlamadığım için kafam karışıyor ama 2 hafta bekliyeceğim bir daha salmıyacağım duruşunda bir anormallik yok yine kafeste uçuyor hani yem değiştirken elimi soktuğum da kaçtığı için benden önemli birşey yok ya o bana yeter inşallahta dediğiniz gibi geçer :) teşekkür ederim ayriyetten verdiğiniz cevaptan ötürü

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:16 -->-> Daha önceki mesaj 02:14 --

Yarası varsa oksijenli su ve baticonla dezenfekte edin. Sonrasında da iyileşmesi için bactroban sürün
yarası yok sadece kan toplaması var ama ah bi kendini değdirse serseri:) bu dediklerinizi yaparım ama daha alışma evresinde olduğu için kaçacak delik arıyor benden:)

c vitamini ( suyuna portakal,mandalina ) suyuna bi kaç damla damlatın ki kan pıhtılaşması dağılsın.Ayrıca Levent beyin de dediği gibi kuşu en az 2 hafta dışarı salmayın,odayı,eşyaların yerlerini öğrensin.Bu şekilde kuşa kalıcı bi zarar verebilirsiniz Allah korusun.Geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri